شیبا اینو آماده برای سقوط آزاد؛ تحلیل شیبا

تحلیل شیبا اینو | همتاپی

احتمالا فشار فروش موجود در معاملات شیبا اینو (SHIB)، قیمت این میم کوین را به سطح 0.000007 دلار بازگرداند. جایی که حجم زیادی از سفارشات خرید شیبا باقی‌مانده از ماه ژوئن در انتظار شیبا اینو هستند، اما بعید نیست قیمت شیبا واکنش مثبت قدرتمندی به این سطح نشان ندهد.

با توجه به تداوم روند نزولی قوی SHIB، احتمال کاهش بیشتر قیمت این میم کوین در هفته‌های پیش‌رو بسیار زیاد است. شیبا اینو در جهش اخیر برای عبور از 0.0000086 دلار ناموفق بود و این نشان می‌دهد که میزان تقاضا برای این توکن همچنان ضعیف است.

طی هفته گذشته، قیمت شیبا اینو با ریزش چشمگیری همراه شد. این در حالی است که در تاریخ 13 آگوست (22 مرداد)، وضعیت این میم کوین کاملاً صعودی به نظر می‌رسید. در آن زمان نمودار یک روزه شیبا اینو نشان می‌داد که این توکن در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد و به نظر می‌رسید که به سرعت به سقف ماه آوریل برسد.

این روند در اوایل ماه ژوئیه و از سطح تقاضایی که قبلاً در ژوئن 2022 تست شده بود، آغاز شد. در زمان نگارش این مقاله، شیبا اینو بار دیگر در حال پیشروی به سمت این ناحیه است. آیا خریداران می‌توانند مانع تداوم این حرکت نزولی شوند؟

تغییر روند شیبا اینو در پی افزایش فشار فروش

نمودار روزانه شیبا | همتاپی

نمودار یک روزه شیبا اینو، منبع تریدینگ ویو

پس از روز 13 آگوست و تنها در عرض 4 روز، قیمت شیبا با سقوط 33.1 درصدی مواجه شده و تا پیش از 17 آگوست از 0.0000108 دلار به 0.00000725 دلار رسید. بلافاصله پس از آن در تاریخ 18 آگوست، شیبا اینو برای تست مجدد سطح 0.0000086 دلار تلاش کرد اما نتوانست از این ناحیه عبور کند.

ساختار روند SHIB در نمودار یک روزه به سرعت تبدیل به روند نزولی قوی شد و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز از سطح خنثی و عدد 50 پایین‌تر رفت. شاخص حجم تعادلی یا OBV (On-Balance Volume) بر روی سطح حمایتی ایجاد شده در اوایل ماه آگوست قرار گرفته است، اما شاخص جریان پول چایکین (Chaikin Money Flow) حاکی از خروج سرمایه‌ای قابل‌توجه از بازار شیبا اینو است.

فشار فروش شیبا اینو به قدری است که می‌تواند بار دیگر قیمت این میم کوین را به سمت سطح حمایت 0.000007 دلار  هدایت کند. حجم زیادی از سفارشات خرید (کادر قرمز رنگ) از 28 ژوئن تاکنون در این محدوده موجود است اما شاید این محدوده تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش قیمت شیبا اینو نداشته باشد، چرا که اولین تلاش و حرکت صعودی SHIB برای تغییر روند، طی دو روز گذشته در برخورد با مقاومت 0.0000086 دلار با شکست مواجه شد.

[مطالب مرتبط: یک نهنگ بیش از ۳ میلیارد دلار بیت کوین خرید؛ چه کسی در پشت پرده قرار دارد؟]

کاهش فعالیت درون زنجیره شیبا اینو

سبت MVRP 90 روزه شیبا |‌همتاپی

 قیمت (سبز)، حجم توکن های ساکن طی 90 روز (آبی)، آدرس‌های فعال (خاکستری)، رشد شبکه (زرد)، نسبت MVRP 90 روزه (قرمز)

روند فعلی شیبا اینو نشان دهنده قدرت خرس‌ها یا همان فروشندگان است. با این حال، علی رغم فشار فروش شدید، شاخص میزان توکن‌های ساکن یا غیرفعال تغییر قابل توجهی نداشته است. این نشان می‌دهد که بسیاری از آدرس‌ها ترجیح می‌دهند بجای فروش حاصل از ترس، میم کوین خود را درون زنجیره نگه دارند.

به هر حال، عمده شاخص‌ها و معیار‌های تحلیل شیبا اینو، چشم‌انداز مثبتی را ارائه نمی‌دهند. نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی کاهش چشمگیری داشته است و نرخ رشد شبکه با یک سقوط آزاد، به کف ثبت شده در اواخر ژوئیه بازگشته است.

علاوه بر این، میزان آدرس‌های فعال روزانه نیز طی 3 هفته گذشته روندی کند اما نزولی داشته است. این شاخص‌ها نشان‌دهنده کاهش پذیرش این میم کوین توسط کاربران و همچنین کاهش فعالیت روزانه هستند و در حال حاضر هیچ سیگنال صعودی در مورد شیبا اینو را صادر نمی‌کنند. برای دریافت جدیدترین تحلیل‌ها به صفحه پیش بینی شیبا مراجعه کنید.

شما هم منتظر سقوط قیمت شیبا اینو هستید؟ چه زمانی برای خرید دوباره شیبا مناسب است؟

 

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *