تحلیل ریپل؛ چرا شکل گیری این الگو برای ریپل حیاتی است؟

تحلیل قیمت ریپل |‌ همتاپی

طی روز‌های اخر ریپل با یک جهش قابل توجه، از مقاومت خود در محدوده 0.55 دلار عبور کرد و پس از لمس مقاومت 90 سنت، با اصلاح قیمت همراه شد. در ادامه روند XRP در آستانه شکل‌گیری یک الگوی دو قله وارونه یا کف دوقلو در نمودار یک روزه و در محدوده 0.71 دلار قرار گرفت.

الگوی کف دوقلو که معمولاً به عنوان یک الگوی بازگشتی صعودی شناخته می‌شود، از پتانسیل افزایش مجدد قیمت ریپل برخوردار بود. اما متاسفانه الگوی پیش بینی شده تکمیل نشد و ناتوانی XRP برای حفظ این سطح و تشکیل الگوی مهم کف دوقلو، باعث شد قیمت این ارز از مرز 70 سنت نیز عبور کند.

نمودار یک روزه ریپل | همتاپی

نمودار یک روزه ریپل، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

با عدم تشکیل این الگو، فعلاً تغییر روند ریپل منتفی بوده و ممکن است شاهد ادامه کاهش قیمت برای تشکیل یک کف پایین‌تر باشیم. روند فعلی ریپل به گونه‌ای است که می‌توان انتظار افت بیشتر قیمت را داشت، مگر اینکه بزودی شاهد واکنش قیمت به یکی از حمایت‌های پیش روی آن باشیم. در همین رابطه با نگاهی به نمودار ریپل، به نظر می‌رسد که اولین حمایت در مسیر قیمت XRP، میانگین متحرک نمایی 21 روزه (EMA21) است. این سطح کلیدی می‌تواند قیمت را در همین محدوده حفظ کرده و از ریزش بیشتر جلوگیری کند.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

با این حال کاهش حجم معاملات در کنار کاهش قیمت کمی نگران کننده به نظر می‌رسد. کاهش حجم معاملات عمدتاً به معنای کاهش علاقه و تمایل خریداران است و می‌تواند باعث افت بیشتر قیمت شود. اگرچه این اتفاق نمی‌تواند به طور قطع به معنای ریزش قیمت باشد، اما نوید خوبی برای بهبود و بازگشت قیمت نیز به شمار نمی‌رود.

اما چه عاملی مانع از شکل گیری الگوی کف دوقلو در آینده ارز ریپل شد؟ احتمالاً پاسخ این سوال به احساسات و جو موجود در کل بازار و عدم اطمینان پیرامون این ارز برمی‌گردد. علی رغم پیروزی مقطعی ریپل در پرونده علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، بسیاری از وکلا پیش‌بینی می‌کنند که احتمالاً این رای با درخواست تجدید نظر SEC مواجه خواهد شد و این موضوع نکته مثبتی برای ریپل نیست.

علاوه بر این، شرایط فعلی بازار ارزهای دیجیتال و نوسانات آن می‌توانند سرمایه گذاران را مجاب به احتیاط بیشتر و پرهیز از دارایی‌های پرریسک مانند ریپل کند. وضعیتی که احتمالاً در مورد اتریوم و سایز ارز های دیجیتال نیز صدق می‌کند.

به نظر شما در نهایت وضعیت قضایی بین SEC و ریپل به کجا خواهد کشید؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را به اشتراک بگذارید.
منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *