بررسی افزایش چشمگیر حجم تراکنش‌های کاردانو بر قیمت ADA

تحلیل قیمت کاردانو | همتاپی

کاردانو (ADA) در حال حاضر در حمایت مهم ۲۵ سنت قرار دارد و طبق تحلیل آنچین می‌تواند دوباره رشد کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در پنجشنبه گذشته تمام هفت درخواست ETF اسپات بیت کوین را را به تعویق انداخت. همین مسئله هم باعث شد که BTC و کل بازار ارزهای دیجیتال تحت فشار فروش شدیدی قرار بگیرند. با این حال، فعالیت‌های آنچین  کاردانو تا حدودی بهبود یافته است.

نگذار دارایی هات از دست بره

با وجود رکود شدید بازار ارزهای دیجیتال، حجم تراکنش‌های آنچین کاردانو در مقایسه با ماه آوریل (فروردین) رشد کرده است. گفتنی است که در آن زمان ADA به اوج قیمتی محلی جدیدی رسیده بود.

به عبارت دقیق‌تر، از اواخر ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱) حجم تراکنش‌های هفتگی و آنچین کاردانو ۱۷۰۰ درصد افزایش یافته و علاقه معامله‌گران به آن تغییری نکرده است.

وب سایت سنتیمنت (Santiment) در گزارش جدید خود اعلام کرده که رشد کاربرد کاردانو می‌تواند نقش مهمی در افزایش قیمت آن ایفا کند و وقتی که با افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی همراه شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند به آینده ADA امیدوار شوند.

حجم تراکنش‌های درون‌زنجیره‌‌ای کاردانو | همتاپی

حجم تراکنش‌های درون‌زنجیره‌‌ای کاردانو، منبع: سنتیمنت

از طرف دیگر، اکوسیستم دیفای کاردانو هم در سال ۲۰۲۳ بهبود یافته است. به عبارت دیگر، در قراردادهای هوشمند این اکوسیستم بیشتر از ۱۵ میلیون دلار استیبل کوین قرار دارد و بیشتر از ۳۵۰۰۰ آدرس هم در هر روز در آن فعال هستند.

طبق داده‌های وب سایت دیفای‌لاما (Defilama)، ارزش سرمایه قفل‌شده در شبکه کاردانو در حال حاضر به ۱۶۰.۳۶ میلیون دلار می‌رسد و از ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) به شدت رشد کرده است.

 

مقاله پیشنهادی: کاردانو چیست

پیش‌بینی قیمت کاردانو

به طور کلی، قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۳ در محدوده ۲۵ تا ۴۰ سنت در نوسان بوده است. روند این ارز دیجیتال در حال حاضر نزولی است و قیمت آن در محدوده ۲۵ سنت قرار دارد. ADA در سال جاری سه بار حمایت مذکور را  آزمایش کرده و برخلاف روند نزولی بازار در سال گذشته، ضررهای خود را تا حدودی کاهش داده است. این مسئله نشان می‌دهد که کاردانو می‌تواند دوباره به رشد پایداری برسد و به سمت اوج تاریخی خود یعنی ۳ دلار حرکت کند.

نمودار قیمت کاردانو | همتاپی

نمودار قیمت کاردانو، منبع: تریدینگ ویو

با تتر کمر تورم رو بشکن

با این وجود، اگر کاردانو نتواند از حمایت ۲۵ سنت محافظت کند؛ طبق پیش‌بینی کارشناسان ممکن است با سقوط بیشتری مواجه شود و احتمال این هم وجود دارد که در هفته‌های آینده به حدود ۱۸ سنت برسد.

[مطالب مرتبط: پیش‌بینی قیمت اتریوم؛ آیا حمایت ۱،۶۰۰ دلار روند را تغییر خواهد داد؟]

در هر صورت، اکوسیستم قراردادهای هوشمند کاردانو به رشد خوبی دست یافته و فعالیت‌های آنچین و ارزش کل سرمایه قفل‌شده در آن هم افزایش یافته است. اگرچه چالش‌های کاردانو در کوتاه‌مدت ممکن است همچنان ادامه داشته باشد، افزایش کاربرد و علاقه معامله‌گران نسبت به این ارز دیجیتال می‌تواند به رشد آن تا اوج تاریخی خود کمک کند.

در صفحه پیش بینی قیمت کاردانو می‌توانید آخرین تحلیل کاردانو را مشاهده کنید.

منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *