خرید ریپل در چه ناحیه‌ای منطقی است؟ پیش بینی قیمت XRP

تحلیل قیمت ریپل | همتاپی

ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی ریپل، اخیراً دو پول‌بک‌ ریپل را متوقف کرده تا خریداران این ارز دیجیتال بتوانند قیمت آن را افزایش دهند. حال سوال این جا است که آیا این اتفاق باز هم تکرار می‌شود؟

قیمت ریپل بعد از پیروزی این ارز دیجیتال در پرونده خود و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به بالای محدوده ۰.۶۵ دلار رسیده و در همین ناحیه مانده است. گفتنی است که اتفاق مذکور در روزهای ابتدایی باعث شد که قیمت XRP به‌شدت رشد کند و به اوج ۰.۹۴ دلار برسد.

برای خرید و فروش ریپل در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ریپل بخرم

با این وجود ضعیف شدن روند صعودی بیت کوین باعث شد که ریپل هم کاهش یابد و به سطح ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی برسد.

تا زمان نگارش این مطلب بیت کوین در تلاش بوده تا دوباره به محدوده ۲۹۵۰۰ دلار برسد و فروشندگان خود را کنار بزند. با این وجود، قیمت و روند اصلی این ارز دیجیتال در ساعات آتی مشخص خواهد شد.

آیا ریپل دوباره رشد می‌کند؟

نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل به دلار | همتاپی

نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل به دلار، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی ریپل در پول‌بک‌های قبلی این ارز دیجیتال خریداران را نجات داده است. به‌عبارت دقیق‌تر اولین پول‌بک XRP باعث شد که قیمت این ارز دیجیتال از اوج ۰.۹۴ دلار به محدوده ۰.۶۷۵ دلار برسد. در پول‌بک دوم هم قیمت ریپل به محدوده ۰.۸۵ برخورد کرد و دوباره به کف پول‌بک قبلی خود رسید.

در نتیجه اگر روند نزولی ریپل ادامه داشته باشد؛ قیمت این ارز دیجیتال ممکن است دوباره به ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی در محدوده ۰.۶۷۵ دلار برسد و سپس تا محدوده ۰.۸۵ دلار و یا حتی ۰.۹۴ دلار رشد کند.

در این صورت، معامله‌گران می‌تواند XRP را در ناحیه ۵۰ درصدی فیبوناچی مذکور خریداری کنند و اهداف خود را در نواحی ۰.۸ و ۰.۸۵ دلار تعیین کنند.

شایان ذکر است که اگر قیمت ریپل به زیر ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی سقوط کند، استراتژی مذکور باطل می‌گردد. در این صورت قیمت XRP ممکن است تا محدوده ۰.۵۸ دلار کاهش یابد. از طرفی اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد احتمال کاهش قیمت ریپل بیشتر می‌شود.

علاوه بر این شاخص قدرت نسبی ریپل در چند روز گذشته در اطراف محدوده خنثی در نوسان بوده و شاخص جریان پول چیکین (Chaikin) هم بعد از برخورد به اوج خود، کاهش یافته است. این مسئله نشان می‌دهد که فشار خرید ریپل کاهش یافته و سرمایه قابل‌توجهی از بازار این ارز دیجیتال خارج شده است.

مطالب مرتبط: آیا ریپل روند صعودی خود را از دست داده است؟ پیش بینی قیمت XRP

حجم خرید ریپل در بازار فیوچرز آهسته اما ثابت بود

قیمت، شاخص‌های نرخ تامین مالی تجمعی و دلتای حجم تجمعی ریپل | همتاپی قیمت، شاخص‌های نرخ تامین مالی تجمعی و دلتای حجم تجمعی ریپل، منبع:‌ سنتیمنت

شاخص‌های نرخ تامین مالی تجمعی (Aggregated Funding Rate) و دلتای حجم تجمعی (Aggregated CVD) نشان می‌دهد که شرایط XRP در بازار فیوچرز نسبتاً صعودی است. به‌عبارت دیگر شاخص Aggregated CVD به‌آرامی اما به طور پیوسته افزایش یافته و نشان داده است که معامله‌گران به‌آرامی در حال خرید ریپل هستند.

نرخ تامین مالی تجمعی XRP هم در چند روز گذشته مثبت بود و احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال را تقویت کرده است. در نتیجه، اگر قیمت بیت کوین بیشتر کاهش پیدا نکند؛ ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی می‌تواند محدوده خوبی برای خرید ریپل باشد.

آینده قیمت ریپل را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ منتظر دیدن نظرات شما در بخش کامنت‌ها هستیم.

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *