قیمت دوج کوین در مسیر تکرار الگوی صعودی سال ۲۰۲۱

تحلیل تکنیکال دوج کوین

دوج کوین که در سال ۲۰۲۱ طوفان شدیدی را در اینترنت به پا کرد، در هفته‌های اخیر روند مثبتی از خودش نشان داده و پس از یک هفته اصلاحات قیمت، به نظر می‌رسد که راه خود را برای یک روند صعودی باز کرده است. برخی از تحلیل‌گران معتقدند که دوج کوین به دنبال تکرار تاریخ است و می‌خواهد موفقیت‌های گذشته خود را دوباره به‌دست آورد.

تکرار تاریخ: بازار صعودی دوج کوین

در‌حال‌حاضر امیدها برای افزایش قیمت دوج کوین بیشتر شده است و تمام این امیدها وابسته به روندی است که اخیرا شناسایی شد. این روند شناسایی‌شده در دوج کوین همان روندی است که در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ اتفاق افتاد. درآن‌زمان، روندهای قیمت مشابهی قبل از دوره‌های صعودی بزرگ دوج کوین رخ داد و این روندها در این دوره نیز شکل گرفته است.

این کشفیات جدید موجی از خوش‌بینی را بین دارندگان دوج کوین ایجاد کرده است، به‌طوری که برخی از تحلیل‌گران نتیجه مشابهی را برای افزایش قیمت دوج کوین در هفته‌ها یا ماه‌های آینده پیش‌بینی می‌کنند.

از نظر فنی به نظر می‌رسد که همه چیز برای افزایش احتمالی قیمت دوج کوین در آینده مهیاست. برای مثال، شاخص‌های جریان پول (CMF) چیکین و شاخص قدرت نسبی (RSI) برای اندازه‌گیری فشار خرید و فروش استفاده می‌شوند و هر دو روند مثبتی را در قیمت دوج کوین نشان می‌دهند. در واقع تمامی این شاخص‌ها به ما می‌گویند که اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به دوج کوین در حال افزایش است.

علاوه‌بر‌این، برخی از تحلیل‌گران بر این باورند که اگر دوج کوین روند صعودی خود را از سر بگیرد، احتمالا با اولین سطح مقاومت خود در قیمت ۰.۱۶دلار روبرو می‌شود و با شکست این ناحیه مقاومت می‌تواند به ۰.۱۷دلار برسد.

احساسات کلی بازار؛ روند نزولی دوج کوین

البته تمامی نشانه‌ها به سمت خوش‌بینی برای دوج کوین نیست و با وجود افزایش اخیر قیمت این ارز دیجیتال، هنوز احساسات کلی بازار پیرامون دوج کوین نزولی است.

علت این احساس نزولی، همان شاخص احساسات بازار است، شاخصی که لحن کلی رسانه‌های اجتماعی در مورد یک‌کوین را می‌سنجد. شاخص سوشال ولوم (میزان منشن شدن) میزان صحبت‌ها و منشن‌هایی که در فضای آنلاین صورت می‌گیرد را بررسی می‌کند. این شاخص در هفته‌های اخیر برای دوج کوین کاهش یافته و نشان می‌دهد که علاقه جامعه به دوج کوین کمتر شده است.

علاوه‌براین، معیارهای کوتاه‌مدت مانند حجم و سرعت معاملات نیز تصویر نگران‌کننده‌ای از دوج کوین نشان می‌دهد. برای مثال، حجم معاملات که نشان‌دهنده دفعات خریدوفروش دوج کوین است، در هفته گذشته به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت.

پیش‌بینی قیمت دوج کوین

علی‌رغم نوسانات نسبتا کم و روند مثبت ۴۳درصدی دوج کوین، شاخص‌های فنی هنوز نزولی هستند. پیش‌بینی‌های فعلی به این صورت است که قیمت دوج کوین احتمالا تا ۴ژوئیه (۱۴تیر) بیش از ۱۳درصد کاهش قیمت پیدا می‌کند و به ۰.۱۳۵دلار می‌رسد.

چنین پیش‌بینی‌‎ای کاملا مخالف با شاخص ترس‌وطمع ۷۳درصدی است و به‌نظر می‌رسد که ارتباط بین روانشناسی بازار و تحلیل تکنیکال قطع شده است.

منبع: نیوز بی‌تی‌سی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *