چشم‌انداز قیمت دوج کوین، پپه و داگ‌ویف‌هت در کوتاه‌مدت

بازار ارزهای دیجیتال از زمان شروع ماه ژوئن (خرداد)، شاهد افزایش قیمت قابل‌توجهی برای میم کوین‌های محبوب یعنی دوج کوین، پپه و داگ‌ویف‌هت بود. در ادامه این تحلیل روند قیمت این سه‌میم‌کوین را بررسی می‌کنیم تا ببینیم در آینده چه رفتار قیمتی از خودشان نشان می‌دهند.

دوج کوین؛ افزایش حجم معاملات و آماده‌شدن برای بریک‌اوت

دوج کوین توانست پس از یک دوره کاهش قیمت، دوباره روند صعودی خود را از سر بگیرد. درحال‌حاضر، دوج کوین در یک کانال نزولی تنگ گیر کرده است، اما به نظر می‌رسد که در نهایت کف قیمت خود را روی سطح ۰.۵۵دلار پیدا کند. دوج کوین قبلا تلاش کرده بود که از این کانال نزولی گذر کند و چندین بار این کار را امتحان کرده بود اما اکنون به نظر می‌رسد که در حال شکستن این ناحیه باشد.

نمودار قیمت دوج کوین- منبع: Tradingview 
نمودار قیمت دوج کوین- منبع: Tradingview

درحال‌حاضر این میم کوین محبوب، پس از یک جهش ۴درصدی قیمت در روز گذشته، اکنون با قیمت ۰.۱۶۴دلار معامله می‌شود. از طرفی، حجم معاملات دوج کوین ناحیه مقاومت موجود در روند نزولی در نمودار ۴ساعت را شکست و اکنون قصد دارد افزایش قیمت جدیدی را تجربه کند.

چنین اتفاقاتی اصولا قبل از یک روند صعودی شدید رخ می‌دهد. درنتیجه، می‌توانیم این سیگنال را به عنوان یک سیگنال صعودی در نظر بگیریم و منتظر افزایش قیمت دوج کوین باشیم.

اگر دوج کوین بتواند قیمت خود را بالای سطح ۰.۱۶۴دلار حفظ کند، می‌تواند به سمت بالاترین سطح محلی ۰.۷۰دلار برسد و چنین قیمتی دور از انتظار نیست. این منطقه همان منطقه‌ای است که دوج کوین هفته گذشته، قبل از سقوط شدید قیمت، آزمایش کرد.

از طرفی، شکست سطح قیمت ۰.۱۷۰دلار می‌تواند دوج کوین را به سمت آزمایش مجدد سطح قیمت ۰.۷۵دلار ترغیب کند. این سطح از قیمت در اواخر ماه مه (خرداد) الگوی دوقله را تشکیل داد.

پپه؛ روند صعودی و ناحیه پشتیبانی قوی

میم کوین پپه جزو میم کوین‌هایی است که در این ماه یک روند صعودی از خودش نشان داد. پپه ابتدا در ماه ژوئن (خرداد) شروع ضعیفی داشت، اما درحال‌حاضر روند صعودی جدیدی دارد. این میم کوین اکنون پس از افزایش ۶درصدی در ۲۴ساعت گذشته, با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۴۸ دلار معامله می‌شود و از همه مهمتر اینکه سطح حمایت ۰.۰۰۰۰۱۴۰دلار ثابت است.

نمودار قیمت پپه- منبع: Tradingview 
نمودار قیمت پپه- منبع: Tradingview

علاوه‌براین، پپه توانست میانگین متحرک نمایی ۲۰دوره‌ای خود را در نمودار ۴ساعت بشکند و این شکست یک سیگنال صعودی درنظر گرفته می‌شود. حال اگر میانگین متحرک نمایی را با الگوی پرچم صعودی در همان چهارچوب زمانی ترکیب کنیم، می‌بینیم که چشم انداز میم کوین پپه مثبت است.

حجم معاملات پپه در ۲۴ساعت گذشته، نزدیک به ۶درصد افزایش یافته است و این حجم معاملات نشان می‌دهد که یک حرکت قانونی پشت تمام روندهای صعودی پپه است.

اگر شکست روبه‌بالای پپه ادامه پیدا کند و سرعت بیشتری به خود بگیرد، این میم کوین می‌تواند بالاترین رکورد اخیر قیمت خود یعنی ۰.۰۰۰۰۱۷۲ دلار را به عنوان هدف صعودی بعدی خود در نظر بگیرد.

داگ‌ویف‌هت؛ اوج‌های جدید قیمت پس از شکست ناحیه مقاومت

داگ‌ویف‌هت،‌ درست مانند پپه و دوج کوین عملکرد خوبی دارد و در حال حاضر پس از افزایش ۴درصدی قیمت از صبح روز دوشنبه، روی سطح ۱۳.۵۰دلار معامله می‌شود. داگ‌ویف‌هت توانست متحرک نمایی ۲۰روزه را دوباره آزمایش کند و این ناحیه، یک ناحیه پشتیبانی مهم است.

این آزمایش مجدد باعث شد که داگ‌ویف‌هت سطح ۳.۴۵دلار را بشکند.

نمودار قیمت داگ‌ویف‌هت- منبع: Tradingview 
نمودار قیمت داگ‌ویف‌هت- منبع: Tradingview

درواقع، داگ‌ویف‌هت از محدوده معاملاتی محدود خود خارج شد و به نظر می‌رسد که آماده بازگشت به سطح ۴دلار است. البته، این میم کوین در اواخر ماه مه (اوایل خرداد) درگیر نبرد بزرگی شد و در نهایت روند صعودی خود را متوقف کرد.

بااین‌حال، اندیکاتور مومنتوم به نفع گاوهاست و به نظر می‌رسد که داگ‌ویف‌هت منتظر یک چالش ۴دلاری دیگر است. اگر داگ‌ویف‌هت بتواند از سطح قیمت ۴دلار عبور کند، می‌تواند یک جهش ۳۸درصدی داشته باشد، به‌طوری که این فرصت را دارد تا به بالاترین قیمت تاریخ در ماه مارس (اسفند), یعنی قیمت ۴.۸۵دلار برسد.

سیلانا؛ شروع پیش‌فروش 

درمیان تمام این میم کوین‌هایی که اشاره کردیم، یک میم کوین جود دارد که هنوز راه‌اندازی نشده، اما سروصدای زیادی به پا کرده است. سیلانا یکی از پرحاشیه‌ترین رویدادهای پیش‌فروش ارزهای دیجیتال در تابستان است. 

این میم کوین توانست قبل از راه‌اندازی و با اعلام پیش‌فروش، بیش از ۳میلیون دلار از سرمایه‌گذاران بگیرد. درحال‌حاضر، توکن‌های سیل (SEAL) هر کدام ۰.۰۲۲دلار قیمت دارد و جذب سرمایه زیاد سیلانا نشان‌دهنده علاقه جدی هزاران نفری است که اکنون کانال‌های توییتر و تلگرام این پروژه را دنبال می‌کنند. 

هیاهو و شوروشوق طرفداران سیلانا دیروز به سطح جدیدی رسید، زمانی که تیم توسعه‌دهنده اعلام کرد که درحال آماده‌سازی برای یک «خبر مهم» در مورد ایردراپ هستند. 

تیم توسعه‌دهنده سیلانا وعده‌های بیشتری به جامعه خود می‌دهد و قصد دارد در ماه ژوئن (خرداد) سروصدای زیادی به پا کند. البته، این توکن هنوز در بازار آزاد قابل معامله نیست و نمی‌توان پیش‌بینی قیمت مناسبی برای این توکن ارائه کرد. علاوه‌براین، سیلانا ساختار توکنومیک مجموعه‌ای ندارد و کاملا مناسب افرادی است که به دنبال یک میم کوین خالص هستند.

همچنین، فهرست صرافی‌های غیرمتمرکز برای سیلانا هنوز تعیین نشده است اما با ادامه حرکت پیش‌فروش و جامعه درگیر سیلانا، به نظر می‌رسد که این میم کوین آماده است تا بازار میم‌کوین‌ها را تکان بدهد.

منبع: کریپتو پوتیتو
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *