توسعه‌دهندگان چشم انتظار تست نت بروزرسانی شانگهای اتریوم

توسعه‌دهندگان چشم انتظار تست نت بروزرسانی شانگهای اتریوم | همتاپی

به روزرسانی شانگهای (Shanghai) اتریو‌م، به‌طور ویژه روی برداشت‌های ETH تمرکز کرده است. توسعه‌دهندگان قصد دارند تا پایان فوریه، یک شبکه آزمایشی عمومی برای به روزرسانی شانگهای اتریوم ارائه کنند.

براساس نشست اخیر توسعه‌دهندگان اصلی، آپدیت شانگهای شبکه اتریوم به‌طور ویژه روی برداشت‌های ETH تمرکز خواهد کرد. شانگهانی آپدیتی است که برداشت‌های استیکینگ تاییدکنندگان (Validator) را باز خواهد کرد؛ قابلیتی که در حال حاضر در این شبکه وجود ندارد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

قرار است شبکه اصلی (Mainnet) آپدیت شده در ماه مارس عرضه شود و از آن تاریخ به بعد، کاربران به کوین‌های استیک شده در شبکه دسترسی خواهند داشت. این کوین‌ها به عنوان بخشی از آپدیت ادغام (Merge) که در سپتامبر اتریوم را به مکانیزم اجماع اثبات سهام منتقل کرد، موقتاً از دسترس خارج شده بودند.

به گفته کریستین کیم (Christine Kim)، یک محقق که در نشست توسعه دهندگان حضور داشت، توسعه‌دهندگان برای اطمینان از اینکه قادر به اجرای زمانبندی ماه مارس هستند، تا پایان فوریه یک شبکه آزمایشی عمومی برای آپدیت شانگهای ارائه خواهند کرد.

مطالب مرتبط: هرچیزی که باید درباره هارد فورک شانگهای اتریو‌م بدانید

در طول این نشست، توسعه‌دهندگان توافق کردند به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به تعویق آپدیت شانگهای، به‌روزرسانی EOF ماشین مجازی اتریوم (یک ارتقای پیشنهادی برای محیط برنامه‌نویسی ماشین مجازی این بلاک چین) را به برنامه اضافه نکنند. آنها موافقت کردند قابلیت برداشت‌ها را نسبت به سایر تغییرات احتمالی کدنویسی در اولویت قرار دهند.

تحلیل قیمت اتریوم

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

نرخ  دستمزد ایالات متحده در هفته اول سال 2023 توانست یک تکان اساسی به بازار ارزهای دیجیتال بدهد، اتر نیز در این بین مستثنا نبود.

قیمت اتریوم در هفته اخیر توانست با توسل به مقاومت قیمتی 1,150 دلار خود را به سطح 1,236 دلار برساند و بعد از یک اصلاح قیمتی کوچک این سطح را بشکند.

اتر بعد از شکستن قیمت 1,236 دلار در روز چهارشنبه 14 دی، توانست خود را بالای این قیمت تثبیت کند و با یک پول بک به صورت مگنت وار خود را به 1,350 دلار برساند.

مطالب مرتبط: آیا افزایش فعالیت نهنگ‌ها، قیمت اتریوم را به ۲,۰۰۰ دلار می‌رساند؟

اما در این نقطه دو مسیر پیش روی اتر است: 

  • شکستن مقاومت 1,350دلار و رفتن به سطح 1,600 دلار
  • بازگشت از 1,350 و ریزش به 1,075 دلار

سناریو صعودی اتریو‌م

نمودار اتر به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار پیش بینی صعودی قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

در این سناریو، اتر بعد از یک اصلاح کوچک سطح 1,350 دلار را شکسته و این مقاومت را به حمایت خود تبدیل خواهد کرد؛ سپس قیمت اتر به 1,400 دلار خواهد رسید و بعد از یک اصلاح کوچک قصد قیمت 1,600 دلار را خواهد کرد.

سناریو نزولی اتریوم

نمودار پیش بینی نزولی قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار پیش بینی نزولی قیمت اتر به دلار. منبع: تردینگ ویو

در این سناریو، قیمت اتریوم بعد از یک یا دوبار امتحان کردن سطح 1,350 دلار به زیر 1,300 دلار باز خواهد گشت و تا قیمت 1,250 دلار نیز خواهد رفت اما دوباره خود را به سطح 1,300 دلار باز می‌گرداند و بعد از گذشت 10 روز با یک ریزش شدید به قیمت 1,075 دلار سقوط خواهد کرد.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: www.theblock.co
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. مرسی از تحلیل های خوبتون هروقت تحلیل گذاشتید درست درومده

  2. به نظرم بازار اگر جای رشد داشت این مدت درجا نمیزد همچنان روند درجا و نزولی ادامه پیدا میکنه