آیا شیبا اینو می‌تواند الگوی ۳۵۰ روزه خود را حفظ کند؟

آیا شیبا اینو می‌تواند الگوی 350 روزه را حفظ کند؟ | همتاپی

شیبا اینو بالاخره به خط حمایت بلندمدت خود رسید. در واقع عبور یا عدم عبور از این حمایت، آینده این ارز دیجیتال را تعیین می‌کند.

اگر قیمت شیبا کاهش یابد، کانالی که نزدیک به یک سال در آن حرکت می‌کرده است، نامعتبر می‌شود. در این صورت احتمالا روند نزولی جدیدی آغاز خواهد شد. با این حال اگر قیمت افزایش یابد، این ارز دیجیتال می‌تواند به مقاومت الگوی مثلث موجود در نمودار خود برسد.

 قیمت شیبا اینو به حمایت الگوی بلندمدت خود رسیده است

تجزیه‌وتحلیل نمودار روزانه شیبا نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال از ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد ۱۴۰۱) در یک مثلث متقارن قرار داشته است. تحلیلگران باور دارند که روند این الگوی خاص خنثی است و احتمال کاهش یا افزایش قیمت شیبا اینو در برخورد با آن به یک اندازه است.

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

در هر صورت، قیمت شیبا اینو در ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) به خط حمایت موجود در مثلث رسید. گفتنی است که این ارز دیجیتال، از ابتدای سال ۲۰۲۳ تابه‌حال به محدوده مذکور (نواحی سبزرنگ) نرسیده بود و بعد از برخورد به آن هم، روند صعودی قابل‌توجهی را آغاز نکرده است.

نمودار قیمت شیبا اینو | همتاپی

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو به دلار. منبع: تردینگ ویو

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) سیگنال‌های متناقضی را صادر کرده است. معامله‌گران معمولاً از RSI برای ارزیابی روند یک ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، آن‌ها با این شاخص تعیین می‌کنند که ارز دیجیتال مورد نظرشان در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است یا اشباع فروش. سپس درباره خرید یا فروش دارایی خود تصمیم‌گیری می‌کنند. 

اگر RSI بالای محدوده ۵۰ باشد و روند آن هم صعودی باشد، بازار ارز دیجیتال صعودی خواهد بود. برعکس، اگر این شاخص زیر محدوده ۵۰ باشد، بازار یک ارز دیجیتال نزولی می‌شود. در حال حاضر RSI زیر محدوده ۵۰ و در یک روند نزولی قرار دارد. با این حال وارد محدوده اشباع فروش هم شده است. آخرین باری که شیبا اینو به این سطح رسیده (دایره سبز)، یک روند صعودی مهم را آغاز کرده است.

 پیش‌بینی قیمت شیبا: آیا قیمت این ارز دیجیتال افزایش می‌یابد؟

نمودار شش‌ساعته شیبا اینو نشان می‌دهد که قیمت آن از ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) در یک کانال نزولی در حال کاهش بوده است. این کانال‌ها معمولاً نوعی الگوی صعودی هستند، چرا که در نهایت باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می‌شوند.

در ۸ مه (۱۸ اردیبهشت)، قیمت شیبا اینو بعد از برخورد به خط حمایت این الگو افزایش یافت و دنباله کندل آن به‌شدت پایین بود (نماد سبز موجود در نمودار زیر).  با وجود اینکه شیبا اینو از کانال مذکور خارج نشده است، در حال حاضر در بخش بالایی آن قرار دارد. در این حالت، ارزهای دیجیتال معمولاً  می‌توانند سقف کانال خود را بشکنند.

 شاخص RSI در نمودار شش‌ساعته شیبا هم در ناحیه اشباع فروش قرار دارد و نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال در آینده می‌تواند به رشد خوبی برسد. علاوه بر این، RSI واگرایی صعودی قابل‌توجهی را (خط سبز رنگ) هم ایجاد کرده است. این شرایط در اغلب موارد باعث می‌شود که قیمت ارزهای دیجیتال به‌شدت رشد کند.

اگر شیبا اینو با شکستن سقف کانال خود رشد کند، می‌تواند خود را به محدوده ۰.۰۰۰۰۱۳۰ دلار برساند.

روند نزولی شیبا اینو | همتاپی

نمودار شش ساعته قیمت شیبا اینو به دلار. منبع: تردینگ ویو

با این وجود، اگر قیمت آن از خط حمایت الگوی مثلث مذکور عبور کند، با سقوط قابل‌توجهی مواجه می‌شود و به سمت نزدیک‌ترین حمایت خود در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۵۷ دلار حرکت می‌کند. گفتنی است که این ارز دیجیتال از  ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) به این سطح نرسیده است.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های شیبا، به صفحه پیش بینی و تحلیل ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB) مراجعه کنید.

منبع: beincrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *