لحظه شماری بازار ارز های دیجیتال برای رویداد هاوینگ

کمتر از 150 روز تا هاوینگ بیت کوین

این روز‌ها بسیاری از فعالان بازار ارز های دیجیتال، از جمله مدیرعامل صرافی بایننس و تحلیلگران مطرح این حوزه، در مورد رویداد هالوینگ بیت کوین 2024 صحبت می‌کنند. یکی از دلایل این موضوع، امیدواری جامعه ارز های دیجیتال به صعودی شد روند بازار و اتمام زمستان سخت کریپتو، پس از رویداد هاوینگ.

لحظه شماری بازار ارز های دیجیتال برای رویداد هاوینگ

این روز‌ها بسیاری از فعالان بازار ارز های دیجیتال، از جمله مدیرعامل صرافی بایننس و تحلیلگران مطرح این حوزه، در مورد رویداد هاوینگ (halving) بیت کوین صحبت می‌کنند. یکی از دلایل این موضوع، امیدواری جامعه ارز های دیجیتال به صعودی شد روند بازار و اتمام زمستان سخت کریپتو، پس از رویداد هاوینگ است.
رویداد هاوینک بیت کوین هر چهار سال یک مرتبه اتفاق می‌افتد و طی آن، میزان عرضه بیت کوین نصف می‌شود. در حال حاضر می‌بینیم که بسیاری از شخصیت‌های مطرح این صنعت، توجهات کاربران را به سمت این رویداد جلب می‌کنند.

طبق برنامه‌، پیش بینی می‌شود که رویداد هاوینگ در آوریل 2024 (اواخر فروردین 1403) اتفاق بیفتد. در حال حاضر میزان پاداش استخراج هر بلوک بیت کوین، برابر با 6.25 واحد بیت کوین (btc) است که پس از هاوینگ به 3.125 واحد به ازای هر بلوک کاهش پیدا می‌کند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، با استفاده از حساب کاربری خود در برنامه x (توئیتر سابق)، اقدام به روز شماری برای این رویداد مهم نموده و اعلام کرد که تنها 135 روز تا هاوینگ بعدی باقی مانده است.

از لحاظ تاریخی، نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین پس از رویداد هاوینگ بخاطر ارتباط با مسئله عرضه و تقاضای بیت کوین، به عنوان یک محرک صعودی در نظر گرفته می‌شود. به این صورت که معمولاً کاهش و نصف شدن عرضه بیت کوین در کنار تقاضای رو به رشد آن، باعث صعود و رالی شدید قیمت این ارز دیجیتال در ماه‌های بعد و عبور آن از سقف تاریخی قبلی می‌شود.
دو ماه پیش از هاوینگ قبلی که در ماه مه 2020 اتفاق افتاد، قیمت بیت کوین کمتر از 10 هزار دلار بود. با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ، قیمت بیت کوین در یک روند صعودی قدرتمند قرار رفته و از سقف تاریخی آن زمان، یعنی محدوده 17 هزار دلار عبور کرد. پس از رویداد هاوینگ نیز رالی صعودی بیت کوین سرعت و قدرت بیشتری پیدا کرد و در نتیجه این اتفاق، قیمت بیت کوین به سقف تاریخی فعلی یعنی 69 هزار صعود کرد.

نگذار دارایی هات از دست بره

یکی از معامله‌گران و تحلیلگران مطرح بازار به نام rekt capital نیز با استفاده از پلتفرم x، به توضیح در مورد مراحل مختلف چرخه صعودی بیت کوین پرداخت. این تحلیلگر با تقسیم این چرخه به دو بخش پیش از هاوینگ و پس از هاوینگ، اعلام کرد که معمولاً طی 60 روز قبل از این رویداد، شاهد رالی صعودی پیش از هاوینگ هستیم، چرا که معمولاً کاربران خرید هیجانی را به فروش خبر ترجیه می‌دهند.
با این حال روند صعودی ایجاد شده در بازه زمانی پیش از هاوینگ، معمولاً به یک اصلاح قیمت در زمان وقوع رویداد هاوینگ ختم می‌شود. اصلاح قیمت پیش از هاوینگ در سال 2016 حدود 38 درصد بود، در حالی که در سال 2020 به 20 درصد رسید.

پس از این اصلاح قیمت، معمولاً با یک دوره انباشت و تثبیت چند ماهه روبرو می‌شویم که با افت و خیز نسبی قیمت و گاهی با سود‌های اندک همراه است. در این دوره بسیاری از سرمایه گذاران به دلایلی همچون بی‌صبری، نا امیدی و کسالت بار بودن شرایط بازار در پی عدم تحرکات قیمت بیت کوین، تسلیم می‌شوند.

چرخه سود هاوینگ بیت کوین | همتاپی

پس از دوره تثبیت، بار دیگر روند بازار صعودی شده و قیمت بیت کوین به سرعت به سمت سطوح جدید پیشروی نموده و قله‌های جدیدی را ثبت می‌کند. این دوره معمولاً با روند پرقدرت و رشد سریع قیمت بیت کوین همراه است.

چنانچه علاقه مند به اخبار مرتبط به بیت کوین هستید، توصیه می‌کنیم از صفحه بلاگ همتاپی دیدن فرمایید.

منبع: cointelegraph
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *