ارسال بی سابقه درآمد ماینرها به صرافی‌ها؛ تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

فعالیت بی سابقه ماینرهای بیت کوین | همتاپی

طی روز‌های اخیر، ماینرها حدود 315 درصد از درآمد روزانه خود را به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند، اما نکته مهم این است که بیتکوین هنوز واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

اخیراً ماینر ها مقدار بی‌سابقه‌ای بیت کوین را به صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال ارسال نموده‌اند. شرکت گلس نود (glassnode) که به بررسی و تحلیل داده‌های آنچین می‌پردازد، با انتشار یک توئیت در تاریخ 6 تیر ماه، از ثبت سقف تاریخی جدید در میزان انتقال درآمد ماینرهای بیت کوین به صرافی‌ها خبر داد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین | همتاپی

درصد ارسال درآمد ماینرها به صرافی‌ها، منبع: گلس نود

در این پست همچنین به میزان فعالیت بسیار زیاد ماینرها در صرافی‌ها اشاره شده است. طی هفته گذشته، ماینرها با واریز 128 میلیون دلار به صرافی‌ها، رکورد جدیدی را به ثبت رساندند. به گفته گلس نود، عدد گفته شده برابر با 315 درصد درآمد روزانه آن‌ها است.

پیش از این بالاترین مقادیر ثبت شده مربوط به ورودی بیت کوین ماینرها به صرافی‌ها، طی بازار صعودی 2021 و با هدف کسب سود به ثبت رسیده بود. همچنین در پایان سال 2022 و زمان رسیدن قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح در بازار نزولی نیز شاهد تسلیم ماینرها و فروش حجم زیاد بیت کوین توسط آن‌ها بودیم.

 

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

با این حال، تمام اعداد قبلی فاصله بسیار زیادی با ورودی هفته پیش داشته و در برابر آن بسیار ناچیز بودند. ارسال بیت کوین به صرافی توسط ماینرها معمولا با هدف سیو سود و یا دریافت پول نقد برای پوشش مخارج و هزینه‌ها صورت می‌گیرد.

 در تاریخ 3 تیر شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین سطح سال 2023، یعنی 30,185 دلار بودیم. در نتیجه ابتدای هفته جاری بهترین زمان برای فروش بیت کوین توسط ماینرها بود.

همزمان، کی یانگ جو (ki young ju)، مدیرعامل و یکی از موسسین cryptoquant نیز با اشاره به این موضوع، اعلام کرد که نسبت فعلی قیمت به درآمد، عددی «جذاب برای فروش توسط ماینرها» است.

البته قیمت بیت کوین هنوز نسبت به این موضوع واکنشی نداشته است، چرا که در زمان نگارش این مطلب، خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین همچنان کمی بالاتر از 30 هزار دلار در انجام است.

با این حال، فعلا ناحیه 31 هزار دلار به عنوان یک مقاومت مهم بر سر راه بیت کوین عمل خواهد کرد، زیرا در اواسط ماه آوریل و همچنین اواخر ماه ژوئن، شاهد ناکامی بیت کوین در عبور از این قیمت بودیم. در صورتی که گاو‌ها موفق به عبور از این ناحیه نشوند، آن هم در شرایطی که ماینر ها در حال نقد کردن بیت کوین های خود هستند، شاهد افت وضعیت بیت کوین خواهیم بود.

مطالب مرتبط: تحلیل قیمت بیت کوین؛ سیگنال‌های اصلاح بیت کوین از راه رسید

طی هفته گذشته و با توجه به افزایش قیمت بیت کوین، میزان سوددهی استخراج بیت کوین نیز افزایش پیدا کرد. هم اکنون و با توجه به داده‌های سایت hashrateindex، این عدد به 0.076 تراهش بر ثانیه (th/s) رسیده است.

علی رغم افزایش بیش از 88 درصدی قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، ماینرها همچنان با چالش‌های سختی مواجه هستند. میزان سود دهی استخراج بیت کوین حدود 30 درصد کمتر از ماه ژوئیه سال قبل، و بیش از 80 درصد پایین‌تر از اوج بازار صعودی 2021 است.

ترکیب این مسائل با چالش در پیش بودن رکورد فعلی سختی شبکه، یعنی 377 اگزا هش بر ثانیه (377 eh/s)، نشان می‌دهد که ماینرها هنوز نبرد بسیار سختی را در پیش دارند.

افزایش هش ریت و سختی شبکه در کنار افزایش هزینه انرژی، باعث اعمال فشار نزولی بر میزان سوددهی استخراج بیت کوین شده است. این بدان‌ معناست که فروش بیت کوین‌هایی که به سختی بدست آمده‌اند، برای ماینرها یک ضرورت ناخوشایند است که برای پوشش هزینه‌ها الزامی است.

اکنون شما در صف خریداران بیت کوین هستید یا فروشندگان؟ یا این که نظاره‌گر بازار هستید؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها ثبت کنید.
منبع: cointelegraph
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. من فعلا پول ندارم بازار رو دنبال می کنم فقط، یکم بیت کوین از قبل دارم توی ضررم، اما وقتی قیمت بیت کوین میره بالا با خوم میگم کاش می خریدم