انتقال ۳۰ هزار بیت کوین به صرافی‌ها قبل از پیروزی Grayscale

تحلیل وضعیت بیت کوین | همتاپی

داده‌های موجود نشان می‌دهد که عرضه بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال درست قبل از پیروزی شرکت گری اسکیل (grayscale) در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (sec) افزایش یافته بود.

به طور کلی، بازار ارزهای دیجیتال بعد از هفته‌ها رکود، به دلیل پیروزی خرید بیت کوین اسکیل توانست نفس راحتی بکشد. قیمت بیت کوین هم در چند روز گذشته، قبل از اینکه در نزدیکی محدوده ۲۷۴۰۰ دلار تثبیت شود؛ توانست تا سطح ۲۸۰۰۰ دلار افزایش یابد. آلت کوین‌ها هم به دنبال این روند صعودی توانستند رشد کنند.

 

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

هرچند که دادگاه آمریکا در ۲۹ آگوست (۷ شهریور) به نفع شرکت مدیریت سرمایه‌ گری اسکیل رای داد، اما معامله‌گران احتمالاً از قبل پیش‌بینی کرده بودند که بیت کوین رشد خواهد کرد و به همین خاطر توکن‌های خود را به صرافی‌ها فرستاده بودند.

افزایش عرضه بیت کوین در صرافی‌ها

علی مارتینز (ali martinez)، تحلیلگر مشهور داده‌های درون‌زنجیره‌ای، اولین کسی بود که اعلام کرد نزدیک به ۳۰۰۰۰ بیت کوین قبل از پیروزی گری اسکیل در برابر sec به صرافی‌ها ارسال شده است. همین مسئله هم باعث شده است که عرضه این ارز دیجیتال در صرافی‌ها از ۱.۱۳ میلیون توکن به ۱.۱۶ میلیون توکن افزایش یابد. علی مارتینز در این باره گفته است:

نشانه‌های دستکاری بیت کوین؟ این را ببینید! درست قبل از پیروزی قانونی گری اسکیل حدود ۳۰۰۰۰ بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال فرستاده شد و عرضه صرافی‌ها را از ۱.۱۳ میلیون توکن به ۱.۱۶ میلیون توکن افزایش داد.

بهترین قیمت تومانی

در واکنش به این داده‌ها، وب سایت سنتیمنت (santiment) هم رشد قابل‌توجه عرضه بیت کوین در صرافی‌ها را تایید کرد. این وب سایت در توییتر اعلام کرد:

عرضه صرافی‌ها درست قبل از پیروزی گری اسکیل در برابر sec به طور قابل‌توجهی افزایش یافت. کاملاً واضح است که یک سری سرمایه‌گذار قدرتمند می‌دانستند ارزش بازار ارزهای دیجیتال به این خاطر رشد می‌کند.

چه کسی روند صعودی بیت کوین را ایجاد کرده است؟

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاران معمولاً وقتی قصد دارند دارایی‌هایشان را بفروشند یا از آن‌ها به عنوان وثیقه در معاملات مشتقات استفاده کنند؛ توکن‌های خود را به صرافی‌های ارز دیجیتال می‌فرستند. روند اخیر بازار ارزهای دیجیتال هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

[مطالب مرتبط: آیا بیت کوین به ۳۰ هزار دلار می‌رسد؛ تحلیل بیت کوین پس از پیروزی grayscale ]

همان طور که می‌دانید، بیت کوین در روز سه‌شنبه هفته قبل با یک روند صعودی جدید مواجه شد. در این روز، دادگاه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که sec در رد درخواست گری اسکیل برای ایجاد یک صندوق‌ قابل‌معامله در بورس اسپات بیت کوین اشتباه کرده و تصمیم آن «خودسرانه و بی‌قاعده» بوده است.

با این وجود، داده‌های وب سایت کریپتوکوانت (cryptoquant) نشان می‌دهد که روند صعودی اخیر بیت کوین به لطف صرافی‌های مشتقات (نه صرافی‌های اسپات) به وجود آمده است. این وب سایت اعلام کرده است:

در حال حاضر قیمت‌ ارزهای دیجیتال حتی با وجود حجم معاملات کم هم به طور قابل‌توجهی تغییر می‌کند؛ زیرا نقدینگی کلی بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافته است. با این حال، اگر روند فعلی بازار به یک روند صعودی نمایشی تبدیل شود؛ معامله‌گران باید بیشتر حواسشان را جمع کنند.

نکته دیگر این است که ذخایر بیت کوین صرافی‌های آمریکایی حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش یافته؛ اما ذخایر صرافی‌های مشتقات فراساحلی رشد کرده است. در نتیجه، می‌توان ادعا کرد که صرافی‌های فراساحلی و مشتقات مسئول رشد فعلی بازار هستند.

با توجه به این شرایط قیمت بیت کوین درآینده به کجا خواهد رسید؟ مقصد بعدی بیت کوین را حدس بزنید.

منبع: cryptopotato
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *