بررسی رویدادهای مهم پیش روی قیمت بیت کوین در یک سال آینده

رویدادهای پیش روی قیمت بیت کوین در 2024 | همتاپی

هر چقدر به سال ۲۰۲۴ نزدیک‌تر می‌شویم، تعداد پیش‌ بینی‌ های تحلیلگران درمورد هاوینگ بیت کوین بیشتر می‌شود. به علاوه احساسات سرمایه‌گذاران صنعت ارزهای دیجیتال نسبت به بازار نیز بهبود می‌یابد. 

با این وجود، هرچند که هاوینگ مهم‌ترین رویداد هر ارز دیجیتالی محسوب می‌شود؛ اما این تنها رویدادی مهمی نیست که سرمایه‌گذاران باید به آن توجه کنند. به همین خاطر در ادامه رویدادهای مهم دیگری را بررسی می‌کنیم که می‌توانند روی  بیت کوین تاثیر بگذارند و آن را به سمت بازار صعودی دیگری سوق دهند.

رویدادهای مهمی که در آینده روی قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارند

پرونده etf بیت کوین که شرکت بلک‌راک (blackrock) آن را ارائه کرده، بازار را تا حد زیادی تکان داده است.

اشتیاق اولیه‌ای که این پرونده ایجاد کرد؛ باعث شد که بازار ارزهای دیجیتال رشد کند. با این وجود، با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران عقب‌نشینی کرده‌اند اما رویدادهای جدیدی در آینده وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی برای بیت کوین داشته باشد. 

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

یکی از بنیان‌گذاران شرکت پیر پروتکل (pear protocol) در توییت جدید خود سعی کرده است بازه‌های زمانی مربوط به پرونده etf اسپات بلک‌راک و تاریخ‌های مهم مربوط به آن را مشخص کند. 

نمودار قیمت ارز بیت کوین | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

اولین تاریخ موجود در این جدول زمانی، ۲۸ ژوئن (۷ تیر) بود. در این تاریخ پرونده ishares در فدرال رجستر (federal register) گذاشته شد تا آراء مربوط به آن هم منتشر گردد. این رویداد در مقایسه با بقیه رویدادهای مذکور در این مقاله مهم نیست؛ اما به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا احساسات بازار نسبت به etfهای اسپات بیت کوین را درک کنند.

تاریخ مهم بعدی ۱۲ اوت ۲۰۲۳ (۲۱ مرداد) است. این تاریخ اولین مهلت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (sec) برای پاسخ دادن به تشکیل پرونده etf بلک‌راک محسوب می‌شود. در مورد این مسئله سه احتمال وجود دارد که عبارتند از:

۱. sec درخواست بلک‌راک را تایید کند.

۲. sec درخواست بلک‌راک را رد کند.

۳. sec فرصت خود را ۴۵ روز دیگر تمدید کند تا بتواند درخواست بلک‌‌راک را بیشتر بررسی کند.

مطالب مرتبط: بیت کوین ۲۵۰،۰۰۰ هزار دلاری؟! تیم دراپر همچنان به این عدد باور دارد

تحلیلگران باور دارند که با توجه به واکنش‌ها و پاسخ‌های قبلی sec، این آژانس احتمالاً گزینه سوم را انجام می‌دهد.

تاریخ مهم بعدی ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) است. اگر sec گزینه سوم را اجرا کرده باشد، در این زمان باید تصمیم خود را اعلام کند. این آژانس در این مرحله هم سه گزینه دارد:

1.  درخواست بلک‌راک را تایید کند.

2.  درخواست بلک‌راک را رد کند.

3.  فرصت خود را به مدت ۹۰ روز دیگر تمدید کند.

اگر sec باز هم فرصت خود را تمدید کند، تاریخ مهم بعدی ۲۵ دسامبر خواهد بود. این آژانس در این جا هم می‌تواند یکی از سه گزینه مذکور را انجام دهد؛ اما فقط می‌تواند فرصت خود را برای ۹۰ روز تمدید کند.

رویدادهای مهم پیش روی بیت کوین | همتاپی

رویدادهای مهم پیش روی بیت کوین، منبع: توئیتر

اگر sec از همه فرصت‌های خود استفاده کند، تاریخ مهم بعدی ۲۳ فوریه ۲۰۲۴ (۴ اسفند ۱۴۰۲) خواهد بود. در این تاریخ sec باید نظر نهایی خود را اعلام کند و در مورد رد یا قبول شدن درخواست بلک‌راک تصمیم‌گیری نماید.

اگر sec این درخواست را قبول کند، مطمئناً تاثیر خوبی روی بازار ارزهای دیجیتال می‌گذارد و می‌تواند آغاز یک روند صعودی جدید باشد.

اگر sec درخواست بلک‌راک برای راه‌اندازی etf اسپات بیت کوین را رد کند، نوسانات جدیدی در بازار ایجاد می‌شود و قیمت بیت کوین و بقیه دارایی‌های دیجیتال کاهش می‌یابد. با این وجود، خبر خوب این است که هاوینگ بیت کوین نزدیک است و در ۲۵ مارس ۲۰۲۴ (۶ فروردین ۱۴۰۳) رخ می‌دهد.

هاوینگ می‌تواند به‌سرعت روند نزولی احتمالی ایجاد شده توسط sec را متوقف کند و احساسات معامله‌گران و قیمت ارزهای دیجیتال را بهبود دهد. با این وجود، اگر تایید درخواست etf بلک‌راک توسط sec و هاوینگ بیت کوین در یک زمان رخ بدهد، بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند سریعاً رشد کند و زودتر از پیش‌بینی تحلیلگران، به اوج‌های جدیدی برسد. در هر صورت، سرمایه‌گذاران باید به‌دقت تاریخ‌های مذکور را بررسی کنند تا بتوانند پیش بینی قیمت بیت کوین را درست انجام دهند.

از طرف دیگر با وجود کاهش سرعت رشد بازار، بیت کوین همچنان عملکرد نسبتاً خوبی دارد. این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله در بالای محدوده ۳۰،۴۰۰ دلار قرار داشته و در دو هفته گذشته بیشتر از ۱۵ درصد رشد کرده است.

شما درباره رویدادهای آینده بیت کوین چطور فکر می‌کنید؟ کدام یک از آن‌ها بیشترین تاثیر را بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت؟
منبع: blockchair
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *