نیم میلیون دلار کارمزد فقط برای یک تراکنش بیت کوین!

تحلیل بیت کوین | همتاپی

یک کاربر برای پرداخت کارمزد تراکنش خود مبلغ عجیب ۱۹ بیت کوین (btc) را پرداخت کرد. این کارمزد عجیب توسط پلتفرم وِیل آلرت (whale alert) که تراکنش‌های بزرگ ارزهای دیجیتال را ردیابی می‌کند، شناسایی شد.

کارمزد پرداخت شده توسط این کاربر از میانگین کارمزدهای پرداختی فاصله معناداری دارد. در مورد دلایل این اتفاق حدس و گمان‌های زیادی شکل گرفته است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

انتقال به صفحه استخراج ابری

دلایل احتمالی کارمزد بالای بیت کوین

در حال حاضر میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین حدود ۱.۴۱ دلار است که نسبت به دیروز ۳۷.۳ درصد کمتر و نسبت به سال گذشته ۱۲.۶۲ درصد بیشتر است. کاملاً مشخص است که این کارمزد بالا با مقادیر معمول کارمزد بیت کوین فاصله زیادی دارد.

لازم به ذکر است که میانگین کارمزد تراکنش به ازدحام شبکه بیت کوین نیز بستگی دارد. برای مثال در بازار پررونق سال ۲۰۱۷، کارمزد شبکه به حدود ۶۰ دلار هم رسید.

چنین کارمزدهای بالایی می‌تواند به دلایل مختلفی مثل یک اشتباه، پیکربندی نادرست نرم‌افزار تراکنش یا یک مشکل در تراکنش رخ دهد.

واکنش جامعه ارزهای دیجیتال

جامعه ارزهای دیجیتال واکنش‌های مختلفی به این کارمزد بالا داشتند. بسیاری از کاربران گفتند که چنین چیزی را باور نمی‌کنند و با شنیدن این خبر شوکه شدند. از طرفی برخی کاربران با آینده پرداخت‌های بیت کوینی و هزینه‌های مربوط به آن شوخی کردند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

[مطالب مرتبط: تحلیل قیمت بیت کوین؛ زنگ خطر ریزش برای خریداران!]

یکی از کاربران نیز در پست خود گفت این مقدار کارمزد از پاداش استخراج سه بلاک جدید بیت کوین هم بیشتر است. این پاداش به ازای تائید تراکنش‌ها روی شبکه به ماینرها پرداخت می‌شود.

بیت کوین بخر تا از هاوینگ جا نمونی

این اتفاق باعث شد بحث و جدل‌های زیادی حول مقیاس‌پذیری و کارایی شبکه بیت کوین شکل گیرد. علاوه بر این با این رویداد دست طرفداران آلت کوین‌ها باز شد تا پادشاه ارزهای دیجیتال را مورد انتقاد قرار دهند. در صفحه پیش بینی بیت کوین آخرین تحلیل‌های قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.

شما چه انتقادی به این وضعیت پیش آمده در بیت کوین دارید؟ آیا نظر شما نسبت به بیت کوین تغییر پیدا کرده است؟

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *