مجموع دارایی ETF‌های اسپات به یک میلیون بیت کوین رسید

به گزارش کریپتواسلیت، ETFهای بیت کوین آمریکا طی ۱۰ روز معاملاتی متوالی شاهد ورود سرمایه بودند. بر اساس داده‌های «بولد ریپورت» (Bold.report)، تمامی صندوق‌های قابل معامله اسپات بیت‌کوین (ETF) مجموعاً بیش از یک‌میلیون بیت‌کوین در اختیار دارند.

این حجم از دارایی تحت مدیریت که نقطه عطفی برای بیت کوین است و برای اولین‌بار در تاریخ ۱۲مارس (۲۲اسفند) به حقیقت تبدیل شد. 

طبق آخرین اخبار، ETFهای اسپات بیت کوین علاوه بر ایالات متحده و هنگ کنگ در چندین کشور دیگر ازجمله سوئد، آلمان، سوئیس، کانادا، برزیل و استرالیا راه‌اندازی خواهند شد. درحال‌حاضر، سه غول مدیریت دارایی در آمریکا روی هم‌رفته تقریبا ۷۳۴ هزار دلار بیت کوین دارند.

  1. گری‌اسکیل بیت کوین تراست (Grayscale GBTC): مجموع سرمایه ۲۹۲هزار بیت کوین
  2. بلک‌راک آی‌بیت (BlackRock IBIT): مجموع سرمایه ۲۸۰هزار بیت کوین
  3. فیدلیتی اف‌بی‌تی‌سی (Fidelity FBTC): مجموعه سرمایه ۱۶۲هزار بیت کوین
نمودار حجم صندوق‌های ETF بیت کوین
روند تغییرات ارزش ذخایر بیت کوین ETFهای اسپات

داده‌های فارسید (Farsid) نشان می‌دهد که ۲۴می (۴خرداد) روز پرباری برای ETF‌های بیت کوین در ایالات متحده بود و ارزش سرمایه ورودی این صندوق‌ها به ۲۵۱.۹ میلیون دلار رسید. این روند ادامه داشت و در طی ۱۰ روز متوالی، جریان‌های نقدینگی ورودی به ETFهای بیت کوین ایالات متحده مثبت بود.

صندوق قابل معامله بلک‌راک در صدر این جدول قرار دارد و با جذب سرمایه ورودی ۱۸۰.۱ میلیون دلار، توانست به مجموعه خالص ورودی سرمایه ۱۶.۴ میلیارد دلار برسد.

پس از آن، ETF فیدلیتی قرار دارد و با ۴۳.۷ میلیون دلار نرخ سرمایه ورودی و مجموع خالص ورودی ۸.۷ میلیارد دلار، در ردیف دوم قرار می‌گیرد.

جایگاه سوم متعلق به ون‌اک است که توانست نرخ ورودی سرمایه ۱۵.۶ میلیون دلار را ثبت کند و مجموع خالص ورودی این صندوق به ۵۲۵.۳ میلیون دلار می‌رسد.

از سوی دیگر، ETF بیت کوین گری‌اسکیل هیچ ورودی یا خروجی سرمایه‌ای نداشت و خالص خروجی سرمایه ۱۷.۶ میلیارد دلاری خود را حفظ کرد.

طبق داده‌های فارسید، در مجموع، ورودی خالص به ETF بیت کوین آمریکا به ۱۳.۷ میلیارد دلار رسیده است.

جدول جریان سرمایه صندوق‌های قابل معامله بیت کوین
جدول جریان سرمایه به ETFهای اسپات بیت کوین
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *