بررسی دلایل اتفاق نظر کارشناسان درباره ۶ رقمی شدن قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین | همتاپی

همزمان با کاهش نوسان قیمت بیت کوین به دلار و پشت سر گذاشتن یک دوره تثبیت، ارزش سهام شرکت‌های استخراج کننده بیت کوین در یک بازه زمانی کوتاه نزدیک به 100 درصد افزایش یافته است.

علی رغم روند و نوسانات اخیر قیمت بیت کوین، هنوز هم بسیاری از فعالان بازار ارز های دیجیتال نسبت به 6 رقمی شدن ارزش بیت کوین تا پایان سال 2024 خوشبین هستند.

رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار، برای آن دسته از ماینر‌هایی که توسط عموم کاربران شناخته شده هستند تنها یک پیش بینی خوشبینانه نیست، بلکه برای تداوم سودآوری فعالیت آن‌ها امری ضروری است.

ارزش سهام این شرکت‌ها در سال جاری از رشد چشمگیری برخوردار بوده است و حتی در چند ماه اخیر عملکرد بهتری نسبت به خود خرید بیت کوین به ثبت رسانده اند. با بررسی عملکرد سهام شرکت‌های استخراج کننده بیت کوین، می‌بینیم که علی رغم کاهش نوسان قیمت بیت کوین و پشت سر گذاشتن یک دوره تثبیت، ارزش سهام شرکت‌های ماینینگ در یک بازه زمانی کوتاه نزدیک به 100 درصد افزایش یافته است.

طی گزارشی که اخیراً پیرامون صنعت ماینینگ، به ویژه پلتفرم riot بدست آمده است، به این موضوع برمی‌خوریم که اگرچه پیش بینی می‌شود ظرفیت استخراج riot تا سال 2024 سه برابر شود، اما این شرکت و سایر شرکت‌های ماینینگ به خاطر رویداد هاوینگ (halving) با چالش بزرگی روبرو خواهند بود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

رویداد هاوینگ باعث نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین خواهد شد و درنتیجه، عملاً درآمد ماینر ها نیز نصف می‌شود. ممکن است برخی از شرکت‌ها برای مقابله با این چالش و تامین مالی فعالیت‌های خود، اقدام به انتشار اوراق سهام بیشتری بکنند. با این حال توزیع و عرضه سهام بیشتر، حتی با وجود ویژگی‌های بنیادین قوی یک شرکت، می‌تواند مانعی برای رشد ارزش سهام باشد.

علاوه بر این ممکن است تا همینجای کار نیز قیمت سهام برخی از شرکت‌ها بیش از حد ارزش‌گذاری شده و دارای حباب باشد که بطور بالقوه و در صورت انتقال بیت کوین بیشتر به صرافی‌ها باعث کاهش ارزش آن‌ها خواهد شد.

در نتیجه، برای اینکه فعالیت ماینرها با توجه به هش ریت فعلی همچنان سودآور باشد، باید شاهد افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین باشیم.

بر اساس این گزارش، برای توجیه ارزش فعلی riot پس از هاوینگ، باید قیمت بیت کوین از 98 هزار دلار عبور کند. به همین جهت به نظر می‌رسد که نگهداری سهام این شرکت‌ها با ریسک و خطر همراه است، زیرا اصول و ارزش بنیادین این شرکت‌ها با ارزش فعلی آن‌ها، بخصوص بدون در نظر گرفتن هاوینگ بیت کوین همخوانی ندارد.

براساس گزارش دیگری از matrixport پیش بینی می‌شود که بیت کوین تا پایان سال جاری به 45 هزار دلار و تا پایان سال 2024 به 125 هزار دلار برسد.

پیش بینی این گزارش با تاکید بر اهمیت بالاترین قیمت بیت کوین در یک سال اخیر و تاثیر آن از لحاظ تاریخی بر روی آغاز بازار های صعودی بدست آمده است.

این سیگنال آخرین بار رشد قیمت‌های بازار ارز های دیجیتال در 12 تا 18 ماه بعد را به همراه داشت.

این پیش‌بینی مبنی بر شش رقمی شدن قیمت بیت‌کوین با سایر پیش‌بینی‌ها، از جمله پیش‌بینی استاندارد چارترد در مورد رسیدن قیمت بیت کوین به 120 هزار دلار تا پایان سال ۲۰۲۴ مطابقت دارد. جالب اینجاست که مبنای پیش‌بینی دوم،  مبتنی بر این فرضیه است که ماینرهای بیت‌کوین در آستانه هاوینگ، به جای فروش بیت کوین خود اقدام به حفظ و نگهداری آن خواهند کرد.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

در پایان لازم به ذکر است که علی رغم نوسانات اخیر قیمت بیت کوین، بسیاری از کارشناسان همچنان اعتقاد دارند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2024 حتماً 6 رقمی خواهد شد.

با توجه به پیش رو بودن رویداد هاوینگ و تاثیرات آن بر درآمد حاصل از استخراج، برای تداوم سوددهی آن دسته از ماینرهای بیت کوین که سهام خود را عرضه کرده اند، افزایش قابل توجه و چشمگیر در ارزش بیت کوین، حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد.

با این حال همانند هر پیش بینی مالی دیگر، باید گفت که ریسک و عدم قطعیت جزئی از ذات و ماهیت این بازار است و این موضوع باید به دقت در نظر گرفته شود.

به نظر شما پیشبینی بیت کوین 6 رقمی دور از انتظار است یا منطقی به نظر می‌رسد؟
منبع: cryptointelligence
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *