افزایش احتمال عرضه ETFهای اسپات اتریوم در ماه ژوئن پس از اقدام اخیر بلک‌راک

بلک‌راک فرم S-1 مربوط به درخواست ETF اسپات اتریوم خود را به‌روز کرد که به گفته تحلیلگران، نشانه خوبی است مبنی بر اینکه صادرکنندگان و کمیسیون بورس آمریکا (SEC) در حال کار روی عرضه این محصولات هستند.

به گفته تحلیلگران، پس از به‌روزرسانی این پرونده مهم از سوی بلک‌راک، اکنون احتمال عرضع صندوق‌های قابل‌معامله اسپات اتریوم در آمریکا تا آخر ژوئن (تیر) افزایش یافته است.

بلک‌راک یک هفته بعد از اینکه قانون‌گذاران فرم 19b-4 را تأیید کردند، در تاریخ ۲۹مه (۹خرداد)، فرم S-1 صندوق «اتریوم تراست آی‌شیرز» را برای کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا فرستاد. هر دو فرم بلک‌راک (فرم 19b-4 و فرم S-1) برای شروع نیاز به تأیید کمیسیون بورس آمریکا دارند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در پستی در ۲۹مه در توییتر گفت:

احتمالاً دور دیگری برای تنظیم دقیق نظرات و تأییدیه‌های کمیسیون بورس آمریکا هست؛ اما راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم در پایان ژوئن (تیر) حتماً اتفاق می‌افتد.

وی معتقد است که تأیید حتمی در تاریخ ۴ژوئیه رخ می‌دهد. از طرفی، جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، گفت:

فرم S-1 به‌روز شده بلک‌راک همان چیزی است که دنبالش بودیم؛ زیرا مهر تأییدی روی این حقیقت است که صاحبان صندوق و کمیسیون بورس آمریکا در حال کار برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم هستند.

در این میان، فرم S-1 اصلاح‌شده بلک‌راک اطلاعاتی در مورد سرمایه‌گذار اولیه (نهادی که اولین پول را وارد صندوق می‌کند) خود ارائه کرد.

ETHA: اولین ETF فهرست شده بلک‌راک

سرمایه‌گذار اصلی صندوق قابل‌معامله بلک‌راک یک شرکت وابسته به این مدیر دارایی است که در تاریخ ۲۱مه (۱خرداد) توافق خود را مبنی بر خرید ۱۰ میلیون دلار سهم اعلام کرد و در همان تاریخ ۴۰۰ سهم را به قیمت هر سهم ۲۵ دلار تحویل گرفت.

بلک‌راک در این پرونده اشاره می‌کند که ETF فهرست‌شدن تحت عنوان ETHA معامله می‌شود. البته در تاریخ ۲۱مه اتفاق دیگری نیز افتاد. بر اساس بیانیه‌ای که همان روز منتشر شد، در همان روزی که کمیسیون بورس آمریکا مجوز ETF اتریوم را برای بلک‌راک و هفت ناشر دیگر صادر کرد، هش‌دکس پیشنهاد ETF خود را پس گرفت.

یک منبع آشنا با این اتفاق به کوین تلگراف گفت که هش‌دکس دیگر قصد عرضه ETF اسپات اتریوم را ندارد.

تحلیلگران بر این باورند که عرضه ETFهای اسپات باعث افزایش قیمت اتریوم تا یک اوج تاریخی جدید خواهد شد؛ زیرا برخی عقیده دارند که وال‌استریت از این محصولات به‌عنوان ابزاری برای رشد وب ۳ استفاده می‌کند.

از سوی دیگر، برخی از تحلیل‌گران گمانه‌زنی‌های دیگری در مورد اتریوم دارند. آن‌ها بر این باورند که اتریوم ممکن است با فشار فروش زیادی روبه‌رو شود؛ زیرا صندوق اتریوم‌ تراست گری‌اسکیل می‌تواند پس از تبدیل‌شدن به یک ETF و همچنین کاهش تخفیفات، شاهد خروج سرمایه روزانه ۱۱۰ میلیون دلار باشد.

منبع: کوین‌تلگراف
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *