جهش ۲۲درصدی قیمت اتریوم با افزایش احتمال تأیید ETFهای اسپات

اریک بالچوناس و جیمز سیفارت، تحلیلگران ETF در بلومبرگ اینتلیجنس، اخیراً اعلام کردند که پیش‌بینی خود را از احتمال تأیید اسپات ETF‌های اسپات اتریوم از ۲۵درصد به ۷۵درصد افزایش می‌دهند. اظهاراتی که منجر به افزایش قابل‌توجه قیمت اتریوم و دیگر آلت کوین‌ها طی روز گذشته شد.

به گزارش بی‌این‌کریپتو، اریک بالچوناس دلیل این خوش‌بینی مجدد را این‌گونه توضیح می‌دهد:

امروز صبح صحبت‌هایی شنیدم در مورد اینکه کمیسیون بورس اوراق بهادار می‌تواند نظر خود را در مورد این موضوع سیاسی مهم ۱۸۰ درجه تغییر دهد. هرچند، ما تا زمانی که سیگنال‌های بهتری مانند به‌روزرسانی‌های بیشتر را ببینیم، شانس تأیید این صندوق‌ها را ۷۵درصد می‌دانیم.

طبق برخی از گزارش‌ها، کمیسیون بورس ایالات متحده از شرکت‌های مدیریت دارایی‌ مسئول عرضه این ETFهای اسپات اتریوم  درخواست کرده است تا پرونده‌های 19b-4 را پیش از موعد مقرر در این هفته به‌روزرسانی کنند. همین اقدام این رگولاتور باعث ایجاد حدس‌وگمان‌های جدید در مورد تأیید احتمالی ETF‌های اسپات اتریوم شده است.

بالچوناس همچنین به بیانیه‌ای از نیت گراچی (Nate Geraci)، رئیس ای‌تی‌اف استور (ETF Store)، اشاره کرد. گراچی پیش‌بینی کرده بود که این رگولاتور پرونده‌های 19b-4s را تأیید می‌کند و سپس به سراغ پرونده S-1s خواهد رفت.

 پرونده‌های 19b-4 پیشنهادهای جدید برای تغییرات لازم در قوانین مربوط به عرضه محصولات جدید مانند ETFهای اسپات بیت کوین یا اتریوم در بورس‌ها ارائه می‌دهند. از طرفی، فرم‌های S-1 اطلاعات دقیقی در مورد اوراق بهادار جدید، از جمله ساختار، مدیریت و استراتژی سرمایه‌گذاری صندوق دارند. توجه به این نکته ضروری است که ناشران باید برای هر دو برگه، تأییدیه دریافت کنند تا بتوانند ETFها را به طور رسمی در بازار راه‌اندازی کنند.

 بااین‌حال، سیفارت با اشاره به تأیید اسپات ETFهای اتریوم ون‌اک (VanEck) اذعان داشت که افزایش ۷۵درصدی خوش‌بینی نسبت به تأیید ETF اسپات اتریوم فقط برای پرونده 19b-4 است و تا ۲۳ مه (۳ خرداد) اعتبار دارد. او افزود:

هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا شاهد تأیید درخواست‌های S-1 و در نتیجه عرضه ETF‌های اسپات اتریوم باشیم.

 در این میان، موجی از بدبینی و نظرات مخالف در برابر اریک بالچوناس و سیفارت شکل گرفت و چهره‌های برجسته این صنعت، از جمله یان ون اک، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی ون‌اک (VanEck)، بدبینی خود را در مورد تأیید اتریوم ETF ابراز کرد.

 پس از این خبر، قیمت اتریوم (ETH) به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. طبق داده‌های بازار، قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۲درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۳٬۷۸۰ دلار معامله می‌شود. 

در میان بحبوحه خوش‌بینی و بدبینی نسبت به تأیید ETF‌های اتریوم، قیمت آلت‌کوین‌های وابسته به اکوسیستم این ارز دیجیتال، از جمله پالیگان و آپتیمیزم روند مثبتی داشتند و در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۹.۴درصد و ۱۹.۷ درصد افزایش یافته است.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *