آیا قیمت بیتکوین می‌تواند به سطح کلیدی ۲۲ هزار دلار برگردد؟

تحلیل قیمت بیت کوین: آیا بیتکوین می‌تواند به سطح کلیدی ۲۲ هزار دلار برگردد؟ | همتاپی

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین یک عقب نشینی جزئی را نشا نمی‌دهد. قیمت بیت کوین هم اکنون تا حدی موفق به توقف روند نزولی شده است و در حال حاضر خرید و فروش بیت کوین نزدیک به سطح ۲۱,۳۰۰ دلار انجام می‌شود. با این حال قیمت بیتکوین همچنان در تلاش است تا از مقاومت ۲۱,۶۰۰ دلار عبور کند.

پس از خروج قیمت از آخرین محدوده تثبیت شده، کاهش قیمت بیت کوین باعث متحمل شدن زیان جدیدی به خریداران شد و فروش سشن معاملاتی اخیر نشان دهنده تسلط خرس‌ها در بازار است. در صورت تداوم روند نزولی سقوط به زیر ۲۰ هزار دلار، باعث چرخه بعدی فروش و کاهش بیشتر قیمت خواهد بود.

از طرفی کاهش حجم معاملات و تثبیت طولانی در نزدیکی سطوح بالاتر نیز، حاکی از عدم مشارکت فعال خریداران بزرگ بود. بنابراین انفعال گاوها و سرمایه گذاران بزرگ، باعث شکست رالی صعودی اخیر شد و قیمت بیت کوین با مقاومت سنگینی در بالای سطح کلیدی ۲۵ هزار دلار مواجه شد.

هم اکنون جفت ارز معاملاتی بیتکوین به دلار (BTC/USD) با افزایش ۰.۲۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۲۱,۲۳۲ دلار خرید و فروش می‌شود. ارزش بازار بزرگترین ارز دیجیتال، ۴۰۵ میلیارد دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۲۵ میلیارد دلار است.

قیمت بیت کوین هم اکنون توانسته بخشی از ضرر سشن قبلی را جبران کند.

با این حال، ریسک تشدید روند نزولی زیر سطح کلیدی ۲۳ هزار دلار، همچنان به قوت خود باقی می‌ماند.

تمام نوسان‌سازهای (اسیلاتورها) مومنتوم (قدرت روند) به نفع احساسات نزولی هستند.

بیت کوین هم اکنون به دنبال ثبات قیمتی است

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل قیمت بیتکوین با بررسی نمودار هفتگی، نشان می‌دهد که در صورت تحقق شرایط خاص، روند نزولی بلند مدت خواهد بود.

خط روند نزولی از اوج قیمتی بیتکوین در ۶۹ هزار دلار همواره به عنوان یک سد مقاومتی قوی برای گاوها عمل می‌کند. اخیرا نیز گاوها سه بار برای شکستن خط روند نزولی تلاش کردند اما موفق نشدند. در نتیجه قیمت به مدت یک ماه در نزدیکی منطقه پشتیبانی از ۱۷,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ دلار تثبیت شد. به همین دلیل این محدوده به یک منطقه معاملاتی مهم برای بیت کوین تبدیل شد.

با این حال قیمت بیتکوین توانست تقریباً ۴۵ درصد از پایین‌ترین سطح قیمتی خود در ۱۷,۵۶۷ دلار تا بالاترین سطح قیمتی اخیر خود یعنی ۲۵,۲۱۴ دلار افزایش یابد.

قیمت بیت کوین توانست یک اصلاح کامل فیبوناچی را تکمیل کند و در حال حاضر زیر سطح ۰.۲۳٪  فیبو در حال تلاش است.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین. منبع: تردینگ ویو

بررسی نمودار ساعتی نشان می‌دهد، که قیمت بیتکوین با شروع هفته معاملاتی به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۱ روزه (EMA) سقوط کرده است.

پس از افت شدید قیمتی در سشن معاملاتی قبل، قیمت توانست در نزدیکی محدوده ۲۰ هزار دلار تثبیت شده و دوباره به بالای ۲۱,۲۰۰ دلار بازگردد.

با این حال، فشار قیمت زیر ناحیه میانگین متحرک، نشان دهنده تسلط فروشندگان است؛ به گونه‌ای که هر اصلاح جزئی مثبت یک فرصت فروش تلقی می‌شود.

از طرفی صعود قیمتی به بالای ۲۱,۵۰۰ دلار در بازه زمانی ساعتی می‌تواند روند صعودی را تسریع کند و اگر این اتفاق بیفتد، اولین هدف صعودی بعدی می‌تواند در ۲۲,۰۰۰ دلار و هدف بعدی نیز در ۲۲,۴۰۰ دلار باشد.

اندیکاتور مکدی (MACD): شاخص روندیاب مکدی یا میانگین متحرک واگرایی/ همگرایی، همچنان زیر خط وسط با آهنگ صعودی رو به افزایش است.

شاخص قدرت نسبی (RSI): این شاخص نیز بالاتر از خط متوسط و در امتیاز 40 قرار دارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. میگم همتاپی جان من بفروشم بعد اومد پایین بخرم ؟ نظرتون چیست ؟

  2. با توجه به اتفاقات اخیر ، حس میکنم بیت کوین بجای اینکه به ۲۲ هزار برسه بیشتر به ۱۰ هزار برسه .