تمام ترفندهای پیشگیری از کلاه‌برداری در همتاپی

در سال‌های اخیر، با رشد بازار ارزهای دیجیتال روش‌های کلاهبرداری در این حوزه نیز بسیار گسترده شده است. تیم همتاپی از آغاز تاکنون همواره تلاش کرده است تا با بررسی و شناسایی این روش‌ها در خصوص آنها اطلاع رسانی‌های لازم را بعمل آورد. در ادامه این مطلب شما می‌توانید با روش‌های کلاهبرداری در همتاپی آشنا شوید.

آدرس‌های رسمی صرافی ارز دیجیتال همتاپی

پیش از هر اقدامی برای کار با همتاپی باید با آدرس‌های رسمی همتاپی آشنا شوید و اطمینان حاصل نمایید هنگام خرید و فروش ارزهای دیجیتال و کار با سایت همتاپی به آدرس رسمی این مجموعه مراجعه کرده‌اید. چرا که بسیاری از افراد سودجو و کلاهبرداران با ایجاد تغییرات کمی که ممکن است حتی در نگاه اول قابل تشخیص نباشد؛ دارایی شما را به سرقت می‌برند. ادرس‌های زیر تمامی راه‌های ارتباطی مجموعه همتاپی با کاربران می‌باشد. از استفاده از آدرس‌هایی به جز موارد زیر جدا خودداری نمایید.

راه‌های ارتباطی با تیم پشتیبانی همتاپی

در برخی از موارد کلاهبرداران خود را پشتیبان تیم همتاپی معرفی کرده و اطلاعات حساس حساب کاربری شما اعم از رمز عبور را درخواست ‌می‌کنند. قبل از هر چیز باید به بدانید که پشتیبانان همتاپی هرگز اطلاعات حساس حساب کاربری شما را درخواست نمی‌کنند.

راه‌های ارتباطی

  • شماره تماس: 05138496301-3

  • چت آنلاین سایت: امکان ارتباط با تیم پشتیبانی از طریق چت آنلاین بصورت 24 ساعته و 7 روز هفته حتی در ایام تعطیلات وجود دارد.

  • تیکت: امکان ثبت تیکت و پاسخگویی بصورت 24 ساعته و هفت روز هفته حتی در ایام تعطیلات انجام می‌شود.

روش‌های کلاهبرداری از کاربران همتاپی

از صحت دامنه سایت همتاپی اطمینان حاصل نمایید

دامنه سایت همتاپی تنها دامنه Hamtapay.net می‌باشد. قبل از ورود به سایت از درست بود دامنه صرافی ارز دیجیتال همتاپی اطمینان حاصل نمایید. همانطور که قبلا ذکر شد در برخی از موارد دامنه کلاهبرداران آنقدر شبیه به دامنه همتاپی می‌باشد که شاید در نگاه اول تفاوت چندانی با دامنه اصلی نداشته باشد اما وارد کردن رمز عبور در این دامنه‌ها به از دست رفتن سرمایه شما منجر می‌شود.

از اعتبار صفحات اجتماعی همتاپی اطمینان حاصل نمایید

آدرس شبکه‌های اجتماعی ذکر شده سایت همتاپی را بخاطر بسپارید و از صحت صفحاتی که در این پلتفرم‌ها دنبال می‌کنید اطمینان حاصل نمایید. در برخی موارد کلاهبرداران با ایجاد صفحات مشابه همتاپی در شبکه‌های اجتماعی و با خرید فالوور و لایک برای پست‌ها تلاش می‌کنند کاربران را فریب دهند. اگر چه در نگاه اول به نظر می‌رسد وجود چنین صفحاتی بدون مشکل است اما ممکن است این صفحات در قالب پشتیبانان صرافی ارز دیجیتال همتاپی به شما پیام دهند و اطلاعات حساس حساب کاربری شما را درخواست نمایند، آدرس سایت کلاهبرداری را به عنوان آدرس اصلی همتاپی به شما معرفی کنند و یا از شما بخواهند تبلیغاتی را دنبال کرده و در کمپین‌های کلاهبرداری شرکت نمایید. به هیچ عنوان این صفحات را دنبال نکنید و صرافی ارز دیجیتال همتاپی را تنها در صفحات رسمی این مجموعه دنبال نمایید.

کسب درآمد با حساب باز کردن در همتاپی

ممکن است در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام یا آگهی‌ها، تبلیغاتی مبنی بر کسب درآمد با افتتاح حساب در همتاپی را مشاهده کرده باشید. براساس این آگهی‌ها کاربران کافی است در سایت صرافی ارز دیجیتال همتاپی ثبت نام نمایند و اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار آن‌ها قرار دهند. به عبارتی دیگر آن‌ها از شما می‌خواهند حساب کاربری خود را در قبال دریافت پورسانت یا حقوق ثابت اجاره دهید. این افراد در مواردی حتی خود را کارمند صرافی همتاپی معرفی می‌کنند تا اعتماد کاربران را جلب نمایند.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای افراد ناشناس

در این روش کلاهبرداران سراغ افرادی می‌روند که در همتاپی حساب کاربری دارند و از آنها می‌خواهد در قبال کارمزد قابل توجهی برای آن‌ها ارز دیجیتال بخرید یا برای شما رمزارز واریز کرده و برایشان معادل ریال آن را انتقال دهید.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای افراد ناشناس

در این روش کلاهبرداران سراغ افرادی می‌روند که در همتاپی حساب کاربری دارند و از آنها می‌خواهد در قبال کارمزد قابل توجهی برای آن‌ها ارز دیجیتال بخرید یا برای شما رمزارز واریز کرده و برایشان معادل ریال آن را انتقال دهید.

  • فروش ارز دیجیتال با کارمزد عالی

    در این روش کلاهبرداران به سراغ افراد تازه‌ کاری می‌روند که در سایت همتاپی حساب کاربری دارند اما به دلیل آگاهی کم نسبت به ترفندهای کلاهبرداران، پیشنهادهای ارائه شده توسط آن‌ها را منطقی تلقی می‌کنند. کلاهبرداران با فرد مبتدی وارد معامله شده و برای کیف پول او در همتاپی ارز دیجیتال انتقال می‌دهند، سپس از فرد خواسته می‌شود در ازای دریافت کارمزد عالی معادل ریال آن را انتقال دهند. این قبیل ترفندها معمولاً با اهدافی نظیر فرار مالیاتی و پولشویی انجام می‌شود. کمک به چنین افرادی در هر شرایطی جرم بوده و متاسفانه مسئولیت آن بر عهده شخص احراز هویت شده می‌باشد.

  • خرید ارز دیجیتال با کارمزد عالی

    در این روش کلاهبرداران از فرد در خواست می‌کنند در ازای واریز ريال برایشان ارز دیجیتال بخرد و آن‌ها را به کیف پول‌هایشان انتقال دهد. البته این درخواست نیز در ازای کارمزد وسوسه کننده‌ای مطرح می‌شود. کلاهبرداران با استفاده از این روش پول دزدی از حساب قربانیان خود را به حساب فرد واریز کرده و در قبال آن رمز ارز دریافت می‌کنند و از آنجایی که ارزهای دیجیتال غیر قابل پیگیری هستند عملاً هیچ اثری از حساب کاربری کلاهبردار وجود ندارد و کلیه جرایم صورت گرفته متوجه شخص احراز هویت شده می‌باشد.

پلن‌های سرمایه گذاری پرسود

در این روش کلاهبرداران با تبلیغات وسوسه کننده تلاش می‌کنند افراد را مجاب کنند در پلن‌های سرمایه گذاری آن‌ها عضو شوند. در برخی از این تبلیغات از افراد خواسته می‌شود مبالغی ارز دیجیتال مثلا 100 تتر واریز کنند و بر اساس این پلن سرمایه گذاری 24 ساعت بعد 200 تتر برداشت کنند. دریافت چنین سودی حتی در بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال نیز بسیار وسوسه کننده است. چنانچه با چنین پلن‌های سرمایه‌گذاری تحت عنوان مجموعه همتاپی مواجه شدید مطمئن باشید که کلاهبرداری و جعلی می‌باشد. اطمینان داشته باشید تیم صرافی ارز دیجیتال همتاپی هرگز پلن سرمایه گذاری به کاربران خود ارائه نمی‌دهد

درخواست رمز عبور حساب کاربری همتاپی

تیم پشتیبانی همتاپی تنها راهنمای شما در مسیر خرید و فروش ارز دیجیتال در این سامانه هستند. چنانچه هنگام کار با سامانه همتاپی دچار مشکل شدید، ابتدا به صفحه راهنمای استفاده از همتاپی مراجعه نمایید و در صورتی که مشکل‌تان برطرف نشد از طریق چت آنلاین یا تیکت در سایت همتاپی با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید. لازم به ذکر است تیم پشتیبانی تنها در خصوص نحوه کار با همتاپی مانند نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال، ساخت کیف پول، واریز و برداشت راهنمایی خواهد کرد و هرگز از شما رمز عبورتان را درخواست نخواهد کرد.

راهکارهای مقابله با کلاهبرداران

1. صرافی ارز دیجیتال همتاپی را از آدرس‌های معتبر دنبال کنید.

2. فریب پلن‌های سرمایه گذاری را نخورید و هرگز برای دریافت سود نجومی برای اشخاص ارز دیجیتال واریز نکنید.

3. هرگز اطلاعات حساس حساب کاربری مثل رمز عبورتان را در اختیار دیگران قرار ندهید.

4. از خرید و فروش ارز دیجیتال برای افراد ناشناس جدا خودداری نمایید.

5. توجه داشته باشید مسئولیت کلیه تراکنش‌های شما در سامانه همتاپی متوجه شخص شما خواهد بود.

6. درخواست‌ها و مشکلات خود در سامانه همتاپی را تنها از طریق چت آنلاین، تیکت و شماره‌های رسمی دنبال نمایید.

7. هرگز فریب وعده‌های پرسود و وسوسه‌کننده را نخورید.

سخن پایانی

در پایان همانطور که پیشتر گفته بودیم با گسترش بازار ارزهای دیجیتال و تحولات این حوزه کلاهبرداران نیز بیکار نبوده و دائماً تلاش می‌کنند با تغییر روش‌های خود افراد را طعمه کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم نسبت به اتفاقات پیرامون خود بی تفاوت نبوده و با اطلاع از تجربه دیگران خود را دچار دردسر‌های مشابه نکنید.