آموزش استیکینگ ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس 

آموزش استیکینگ ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس

استیکینگ یک الگوریتم برای تایید تراکنش‌های یک بلاکچین هست. بعضی بلاکچین‌ها مانند بیت کوین، با الگوریتم اثبات کار یا Proof of work کار می‌کنند. در این الگوریتم شما با استفاده از قدرت پردازشی که در اختیار دارید، می‌توانید در تایید تراکنش‌های شبکه کمک کنید و پاداش دریافت نمایید. اما بلاکچین برخی از ارزها با الگوریتم اثبات سهام یا Proof of Stake کار می‌کند و شما با سپرده‌گذاری این ارزها می‌توانید در تایید تراکنش‌های شبکه شرکت کنید و سود دریافت نمایید.

استیک کردن تقریبا مشابه سپرده‌گذاری در حساب بانکی هست. همانطور که شما می‌توانید مقداری از دارایی خود را در بانک سپرده‌گذاری کنید و به ازای آن سود دریافت کنید، در دنیای ارزهای دیجیتال هم می‌توانید مقداری از ارز دیجیتال خود را در اختیار صرافی بایننس یا یک والت یا هر پلتفرم دیگر که از استیکینگ پشتیبانی می‌کند، قرار دهید و در یک بازه زمانی که مشخص کرده اید، با یک نرخ مشخص، سود دریافت نمایید.( علاوه بر بایننس شما می‌توانید با استفاده از کیف پول تراست والت این امکان را داشته باشید.)

در این ویدئو قصد داریم نحوه استیکینگ ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس را به شما آموزش دهیم.

برای استیک کردن در بایننس، از منوی بالای صفحه اصلی بایننس، می‌بایست گزینه Finance و سپس Binance Earn را انتخاب نمایید. اولین چیزی که در این صفحه به چشم می‌خورد کادری هست که می‌توانید از این قسمت اسم کوین‌های مختلف را سرچ کنید. بایننس برای کسب سود، روش‌های مختلفی را در نظر گرفته است. وجه اشتراک این روش‌ها این است که شما می‌توانید ارزی را در گرو بایننس قرار داده و به ازای آن سود دریافت کنید.

استیک در بایننس

برای مشاهده تمام پلن‌های سرمایه‌گذاری که بایننس برای یک ارز مشخص ارائه کرده است باید در کادر مذکور نام ارز را سرچ کرده و تمامی Productهایی که بایننس برای سرمایه‌گذاری ارائه نموده را ملاحظه کنید.( مثلا با انتخاب ارز بایننس کوین (BNB) روش‌های سرمایه‌گذاری این ارز دیجیتال که staking و BNB vault می‌باشد، نمایش داده می‌شود. هر یک از این روش‌ها دارای سود مشخص و دوره زمانی متفاوتی می‌باشد که در جدول ذکر شده است.)

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

اگر گزینه اول کادر یعنی Popular Coins را انتخاب نمایید، می‌توانید روش‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال معروف و مطرح بازار را ملاحظه نمایید.

در این قسمت یک جدول نمایش داده می‌شود که در ستون اول نام کوین نوشته شده است.

در ستون دوم Product یعنی نوع سرمایه‌گذاری مشخص شده است.

ستون بعدی APY یعنی سود سالانه‌ای که به شما تعلق می‌گیرد، نوشته شده است. (این نکته را در نظر داشته باشید که این سود سالانه می‌باشد و نباید سود ماهانه در نظر گرفته شود. برای محاسبه سود ماهانه می‌توانید این عدد را بر 12 تقسیم نمایید و یا با تقسیم بر عدد 365، سود تقریبی روزانه را بدست آورید.)

در ستون بعدی Duration یا بازه زمانی که نیاز هست ارز شما در اختیار بایننس قرار گیرد، نوشته شده است، شما می‌توانید بازه‌های زمانی متفاوتی را برای هر سرمایه‌گذاری (در صورت وجود) انتخاب نمایید. (مثلا 30 روزه یا 60 روزه یا 90 روزه).

در قسمت پایین‌تر، لیست پلن‌های سرمایه گذاری بایننس را می‌توان ملاحظه کرد. این لیست شامل Savings، Locked Staking، Launchpool، BNB Vault و ETH 2.0 Staking می باشد.

در اینجا، قصد داریم Locked Staking را به شما آموزش دهیم.

برای شروع فرآیند بر روی گزینه view more کلیک کنید. در صفحه باز شده، می‌توانید لیست برخی از ارزهایی که قابل استیک کردن در بایننس هستند را مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه Expand all locked staking products می‌توانید لیست این ارزها را گسترش داده و تمامی ارزهای قابل استیک کردن را مشاهده نمایید. برای مثال استیکینگ BNB را بررسی می‌کنیم.

در ستون اول جدول، نام ارز BNB را پیدا می‌کنیم.

در ستون بعدی APY یا نرخ سود سالانه که 10.26% هست قابل مشاهده می‌باشد.

ستون بعدی، Duration به معنی تعداد روزهایی می‌باشد که برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید. در این بازه زمانی مقدار ارزی که در گرو بایننس گذاشتید، قفل شده و دیگر امکان خارج کردن این ارزها یا ترید کردن با آنها را نخواهید داشت. (در این ویدئو میبینید به دلیل sold out شدن، امکان انتخاب 60 در حال حاضر وجود ندارد. همچنین امکان سرمایه‌گذاری 90 روزه هم در حال حاضر وجود ندارد. بنابراین عدد 30 را انتخاب می‌کنیم.)

ستون بعدی Minimum Locked Amount یا حداقل مقداری که می‌توانید استیک کنید را نمایش می‌دهد، که برای ارز BNB مقدار 0.1 هست.

روی گزینه Stake Now کلیک کرده تا کادر مربوطه باز شود. در این کادر نوع سرمایه‌گذاری Locked یعنی قفل شده ذکر شده است.

در این مرحله نیز Duration قابل انتخاب هست.

در قسمت Locked Amount، مقدار ارزی که قصد دارید برای سرمایه‌گذاری در اختیار بایننس قرار دهید را باید وارد نمایید. با کلیک بر روی گزینه Max می‌توانید حداکثر موجودی خود را برای استیکینگ انتخاب کنید. در این قسمت مقدار حداقل و حداکثر BNB که قابل استیک کردن هست نوشته شده است. برای ارز BNB در حال حاضر مقدار حداقل 0.1 و مقدار حداکثر 6624.22 عدد می‌باشد.

در جدول سمت راست، خلاصه ای از جزئیات این استیکینگ نمایش داده شده است:

  • Stake Date: تاریخ فعلی که شما در حال تایید عمل استیک کردن هستید.
  • Value Date: تاریخ و ساعتی که فرآیند استیک کردن در بازه زمانی 30 روزه شروع خواهد شد. همانطور که مشخص است، یک روز پس از تایید استیکینگ، Value Date در ساعت مشخص 4:30 شروع می‌شود.
  • Interest Period: بازه زمانی ای که سود به شما تعلق خواهد گرفت که در اینجا یک روزه هست.
  • Redemption Period: مدت زمانی که شما بعد از پایان دادن به استیکینگ، به موجودی خود دسترسی خواهید داشت که در حال حاضر یک روز می‌باشد.
  • Est. APY: مقدار سود تقریبی سالانه
  • Estimated Interest: مقدار سودی که به ازای مقداری که Locked Amount وارد نمودید، به شما سود تعلق می‌گیرد. در این جا به ازای استیک کردن 0.1 BNB، بعد از 30 روز به شما 0.0008433 BNB تعلق خواهد گرفت.

در کادر زرد رنگ توضیحی داده شده مبنی بر این که مقدار APY عدد ثابتی نیست و با توجه به پاداش‌های استیکینگ شبکه، ممکن است بروزرسانی شده و تغییر کند.

در انتها باید بر روی چک باکس کلیک کرده و موافقت خود را با قوانین سرویس استیکینگ بایننس اعلام کرده و با کلیک بر روی دکمه Confirm، فرآیند استیکینگ را آغاز نمایید. با مشاهده پیام Subscription success فرآیند استیک کردن با موفقیت انجام خواهد شد.

توجه داشته باشید، در ستون نرخ‌های سود سالانه، با نگاه اول شاید این فکر به ذهن برسد که هرچه این عدد بزرگتر باشد، فرآیند استیکینگ برای شما ارزشمندتر خواهد بود. اما به این نکته توجه داشته باشید، برای انتخاب کوین استیکینگ باید به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال آن کوین نیز دقت کنید. ممکن است این گونه به نظر برسد کوینی با APY 46 درصد نسبت به کوینی که دارای APY 5 درصد هست، سود بیشتری برای شما خواهد داشت. اما در نظر داشته باشید که این احتمال وجود دارد در بازه زمانی که انتخاب نمودید، قیمت کوین اولی 60 درصد ریزش داشته باشد و در پایان دوره شما متحمل ضرر شوید. اما کوین دوم با نرخ سود 5 درصد، کوین بهتر و قوی‌تری باشد و در این بازه زمانی دارای رشد باشد و در پایان دوره شما سود خوبی بدست آورید.

بنابراین حتما این نکته را برای انتخاب کوینی که برای استیکینگ در نظر می‌گیرید، به یاد داشته باشید.

امیدواریم شما همراهان عزیز همتاپی از این آموزش استفاده کرده باشید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم تولید محتوا همتا پی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. به جز بایننس کدام صرافی های دیگر قابلیت استیکینگ ارز ها را دارا می باشند؟