آموزش مهم‌ترین قوانین معامله در روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال

آموزش مهم‌ترین قوانین معامله در روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال | همتاپی

با توجه به عوامل زیادی که هنگام تصمیم‌گیری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد، گاهی ممکن است برخی از مهم‌ترین قوانین معامله در روند صعودی و نزولی بازار فراموش شوند. تعیین نقطه ورود و حد ضرر و حد سود معاملات یکی از این قوانین مهم می‌باشد.

در این ویدئو از همتاپی قصد داریم قوانین معامله در روند صعودی را به شما آموزش دهیم.

در تصویر شماره (1)، یک روند صعودی را در این نمودار برای شما نمایش داده شده است. آنچه که مشخص است در هر نمودار روند قیمتی خطوط و منطقه‌های حمایتی و مقاومتی مختلفی وجود دارد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

برای مثال در این تصویر مشاهده می‌کنید نمودار بعد از اینکه به محدوده آبی رنگ در تصویر برخورد کرده، برگشت خورده است و به روند خود ادامه داده است و در ادامه مجدد با محدوده آبی رنگ برخورد داشته است و توانسته با یک کندل سبز رنگ خیلی خوب این محدوده را بشکند و به سمت بالا حرکت کند. طبیعتا برای اینکه روند صعودی ادامه داشته باشد، نمودار می‌بایست مجدد یک برگشت به محدوده آبی رنگ تصویر داشته باشد. اگر این اتفاق رخ دهد، این نقطه، نقطه‌ای هست که می‌توانید وارد معامله شوید.

مشابه تصویر دو حد ضرر یا Stop Loss (محدوده‌ای است که وقتی کاهش قیمت ارز دیجیتال به آن محدوده تعیین شده می‌رسد، باید جهت فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام کنیم تا از ضرر بیشتر عبور کنیم.) معامله خود را مقداری پایین‌تر از محدوده آبی قرار دهید.

و طبق تصویر شماره (3) حد سود (محدوده‌ای است که تریدر براساس تحلیلی که بر روی ارز دیجیتال انجام داده است، را برای ذخیره سود و خروج از معامله در نظر می‌گیرد) خود را عددی بالاتر از پیوت‌ (چنانچه بازار به میزان مشخصی در یک جهت حرکت کند و از شکل گیری سقف یا کف، در جهت مخالف رند قبلی حرکت کند یک پیوت در نمودار پدیدار می‌شود.) قبل از آن قرار دهید و منتظر نتایج تحلیل خود بمانید.

برای درک بهتر این آموزش سراغ نمودار قیمت بیت کوین می‌رویم. در نمودار بیت کوین هم می‌توانید آموزش‌های فوق را مشاهده کنید. همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید در نمودار یک ساعته بیت کوین محدوده مقاومتی را با رنگ بنفش مشخص کرده‌ایم.

همانطور که مشاهده می‌کنید در ابتدا قیمت بیت کوین با ناحیه بنفش برخوردهایی داشته است و موفق به شکست این ناحیه نشده است. اما سرانجام در نقطه‌ای که با فلش قرمزه مشخص شده است با کندل خیلی خوب محدوده را به سمت بالا شکسته است.

طبق توضیحاتی که در ابتدای ویدئو داده شد پس از عبور قیمت از ناحیه مشخص شده و برگشت مجدد به آن، زمان ورود به معامله فرا می‌رسد. بنابراین می‌توانید معاملات خود را با تعیین حد ضرر و حد سود موردنظر خود آغاز کنید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم تولید محتوا همتاپی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. خیلی اموزش خوبی بود ممنون
    توی این روز ها که بازار خیلی نوسان داره میتونه این اموزش ها بهمون کمک کنه