کاهش ذخایر کیف پول نهنگ‌های تتر (USDT) به کمترین میزان ۳ ساله اخیر

کاهش ذخایر کیف پول نهنگ‌های تتر (USDT) به کمترین میزان ۳ ساله اخیر | همتاپی

داده‌های جدید نشان می‌دهد که کاهش مداوم موجودی تتر باعث شده است تا ذخایر کیف پول نهنگ‌های تتر به کمترین حد خود در سه سال گذشته برسد.

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین سنتیمنت (Santiment)، نشان می‌دهد که آدرس‌هایی که بین ۱۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون دلار تتر‌‌ نگهداری می‌کنند، از لحاظ میزان ذخایر نزدیک به پایین‌ترین سطح سه ساله خود قرار دارند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

علت وقوع این این روند، افزایش تعداد معامله گرانی است که  ذخایر تتر‌ خود را به سایر استیبل کوین‌ها مانند یو اس دی سی (USDC) و دای (DAI) تبدیل می‌کنند. کاهش تتر همچنین باعث شده است که پلتفرم امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) کرو (Curve) با عدم تعادل جدی موجودی تتر‌ در استخر نقدینگی خود مواجه شود.

حدود ۶۳ درصد از میزان ذخایر ۳ استخر کرو از تتر تشکیل شده است، که معادل ۶۳۰ میلیون دلار است.

علت کاهش علاقه نهنگ‌ها به تتر چیست؟

کاهش تعداد هولدرهای اصلی تتر‌ نشان می‌دهد که برخی از معامله‌گران ممکن است اعتماد خود را به این استیبل کوین از دست داده باشند؛ بنابراین در صورت تداوم این روند که منجر به کاهش بیشتر استیبل کوین تتر‌ می‌شود، مکانیسم بازخرید تتر‌ با مشکل مواجه خواهد شد و ممکن است تتر ثبات خود را از دست بدهد.

تتر‌ نزدیک به دو ماه از زمان سقوط ترا با اختلاف قیمت نسبت به 1 دلار معامله شده است. افزایش این اختلاف قیمت تتر با دلار، قاعدتا می‌تواند انگیزه‌ای برای افزایش تقاضا و فرصتی برای بهبودی کامل ثبات تتر‌‌ باشد.

تتر تاکنون به طور پیوسته در بازخرید توکن‌های خویش موفق عمل کرده و توانسته در ۲ ماه اخیر ۲۰ میلیارد دلار بازخرید انجام دهد و همچنین اطمینان داده که ذخایر شرکت تتر می‌تواند پاسخگوی افزایش تقاضای  بازخرید ناشی از هر گونه فشار فروش باشد.

عدم اطمینان در مورد ذخایر Tether

با این حال بخش عمده‌ای از فشار فروش تتر در سال جاری، ناشی از عدم اطمینان در مورد ماهیت ذخایر آن است. با این که تتر مدعی است که ذخایر آن توسط یک نهاد مستقر در جزایر کیمن (Cayman) حسابرسی شده است، برخی از سرمایه گذاران تقاضای تفکیک جامع‌تری از دارایی‌های تتر‌ دارند

داده‌های تتر‌ نشان می‌دهد که ۸۵ درصد از ذخایر آن را پول نقد و اوراق تجاری، از جمله اوراق خزانه داری ایالات متحده تشکیل می‌دهد؛ اما سرمایه گذاران به دنبال شفافیت در مورد اوراق تجاری غیرآمریکایی ( اوراق تجاری خارجی) این شرکت هستند.

در آخرین ممیزی تتر، این شرکت تقریباً ۲۰ میلیارد دلار اوراق تجاری دارد، که بخش عمده ای از آن به عنوان سرمایه گذاری رتبه بندی می‌شود. اما مرجع صادر کنندگان این اوراق مشخص نیست.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *