یک ایالت در کشور آرژانتین مجوز پرداخت مالیات با تتر را صادر کرد

تتر و آرژانتین

شهروندان ایالت مندوزا (Mendoza) در کشور آرژانتین در آینده نزدیک می‌توانند برای پرداخت مالیات به جای ارز فیات پزو از ارز دیجیتال تتر (Tether) استفاده کنند.

مقامات دولتی ایالت مندوزا امکان پرداخت هزینه خدمات دولتی و مالیات با ارزهای دیجیتال را برای شهروندان فراهم کرده‌اند. اداره مالیات مندوزا از این اقدام به عنوان هدفی استراتژیک برای مدرن‌سازی و نوآوری یاد کرده‌ است که راه‌های مختلفی را برای اجرای قانون مالیات در اختیار مالیات‌دهندگان قرار می‌دهد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

برخلاف موضع موافق کریپتوی ایالت مندوزا، بانک مرکزی آرژانتین خیلی طرفدار صنعت ارزهای دیجیتال و تتر‌ نیست. این نهاد در اوایل سال میلادی جاری، تسهیل خدمات مربوط به دارایی‌های دیجیتال را برای موسسات مالی داخلی ممنوع کرد.

براساس گزارش رسانه‌های محلی، در وهله اول، پرداخت مالیات با ارز دیجیتال تتر (USDT) پذیرفته می‌شود. مقامات محلی قصد دارند در مراحل بعدی، امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال دیگر را هم اضافه کنند.

مالیات‌دهندگان می‌توانند از کیف پول‌های معتبر مثل بایننس (Binance)، بوئن بیت (Buenbit)، بیتسو (Bitso)، ریپیو (Ripio)، بای بیت (Bybit) و لمون کش (Lemon Cash) استفاده کنند.

علاوه بر این، در آوریل امسال نیز مقامات بوینس آیرس تصمیم مشابهی اتخاذ کردند. هوراسیو رودریگز لارتا (Horacio Rodriguez Larreta) شهردار بوینس آیرس اعلام کرد پایتخت آرژانتین قصد دارد فرایندهای اداری را دیجیتالیزه کند و فناوری بلاک چین در این زمینه نقشی اساسی خواهد داشت.

همچنین به این نکته اشاره کرد که احتمالاً شهروندان در آینده نزدیک بتوانند مالیات‌هایشان را با ارزهای دیجیتال بپردازند:

برای تسهیل پرداخت مالیات که نهمین اقدام این برنامه است، تلاش خواهیم کرد. ما با همکاری شرکت‌های پیشگام در تلاش هستیم تا امکان پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال را برای علاقه‌مندان فراهم کنیم.

 البته باید خاطر نشان کرد که بانک مرکزی آرژانتین چندان از حوزه ارزهای دیجیتال حمایت نمی‌کند. بانک مرکزی چندی پیش بانک‌های محلی را از ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال به مشتریان منع کرد.

این نهاد مالی مرجع اظهار داشت: «این اقدام هیئت مدیره بانک مرکزی آرژانتین به دنبال کاهش ریسک‌های مربوط به ارزهای دیجیتال است که می‌تواند کاربران خدمات مالی و کل سیستم مالی را مورد هدف قرار بدهد.»

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *