تتر سهم بدهی تجاری در ذخایر استیبل کوین خود را کاهش می‌دهد

تتر سهم بدهی تجاری در ذخایر استیبل کوین خود را کاهش می‌دهد | همتاپی

تتر، ارائه‌دهنده پیشرو استیبل کوین در جهان، اعلام کرده است که قصد دارد سهم بدهی تجاری (commercial debt) را در ذخایر استیبل کوین خود کاهش دهد.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر، در گفت‌وگو با CNBC در نشست هفته بلاکچین که در شهر پاریس در تاریخ ۱۳ آوریل برگزار شد، در این باره گفت: این شرکت بدهی تجاری خود را کاهش خواهد داد. تتر در حال حاضر توسط مجموعه‌ای از بدهی تجاری، پول نقد و ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شود، با این حال تا کنون هیچ حسابرسی رسمی کاملی از ذخایر خود انجام نداده است. وی تصریح کرد: با گذشت زمان به کاهش بدهی تجاری ادامه خواهیم داد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

کاهش اوراق تجاری ذخایر تتر

 تتر مدتی است با کاهش اوراق تجاری خود یا دارایی‌های بدهی کوتاه مدت شرکتی، در تلاش است تا شفافیت بیشتری در مورد ذخایر خود ایجاد کند. آردوینو افزود که تتر‌ پول این اوراق تجاری را به خزانه‌داری ایالات متحده منتقل کرده است.

این شرکت در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱  اوراق تجاری خود را ۲۱ درصد کاهش داد. علاوه بر این، تخصیص به اوراق خزانه یا بدهی نقدینگی کوتاه مدت دولتی را نیز تقریباً دو برابر کرد. با اقدامات برنامه‌ریزی شده تتر در زمینه کاهش اوراق تجاری، هم اکنون اوراق تجاری کمی بیش از ۳۰ درصد از کل ذخایر USDT در سه ماهه چهارم را تشکیل می‌دهند که بیش از ۴۴ درصد نسبت به  سه ماهه سوم کاهش یافته است.

اخیرا دیدگاه‌ها و نقطه نظراتی متنوعی از جانب دولت‌ها و نهادهای نظارتی درباره ذخایر استیبل کوین پیش آمده است که به شدت مورد توجه قانون‌گذاران آمریکایی قرار گرفته است. کمیسیون معاملات آتی کالا شیکاگو (CFTC) سال گذشته تتر را به جرم «اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده» مبنی بر این که تتر به طور کامل توسط ارزهای فیات پشتیبانی می‌شود، ۴۱ میلیون دلار جریمه کرد.

تتر در راستای درخواست شفافیت‌سازی نهادهای نظارتی قول داده به عنوان بخشی از توافق با دادستان کل نیویورک، بخشی از پشتوانه دارایی‌های شرکت که ارز دیجیتال هستند را به تفکیک ارائه دهد. با این حال، هنوز فاش نکرده است که اوراق تجاری تتر‌ متعلق به چه شرکت‌هایی است. آردوینو در این خصوص اظهار داشت ماموریت ما در  افزایش شفافیت هنوز به پایان نرسیده است. اما در مورد جزئیات بیشتر توضیحی نداد.

چشم انداز اکوسیستم استیبل کوین تتر‌

بر اساس داده‌های وب سایت تتر ترنسپرنسی (Tether Transparency)، عرضه فعلی تتر‌ نزدیک به بالاترین سطح تاریخی یعنی ۸۲.۶ میلیارد است. با این حال در یک سال اخیر ۸۲ درصد رشد داشته است.

بیشترین میزان عرضه تتر تقریباً به طور مساوی در بین شبکه‌های ترون و اتریوم تقسیم شده است، که میزان تتر متعلق به شبکه ترون (۴۱.۷ میلیارد تتر) با تفاوت ناچیزی بالاتر از اتریوم است. در ۱۳ آوریل، این شرکت اعلام کرد که استیبل کوین خود را در شبکه کوزامای بلاکچین پولکادات (Polkadot’s Kusama) راه‌اندازی کرده است.

نزدیک‌ترین رقیب تتر، شرکت سرکل (Circle)، کمی بیش از ۵۰ میلیارد استیبل کوین (USDC) در گردش دارد که در ۱۲ ماه گذشته ۳۵۵ درصد رشد داشته است. ارزش بازار کل استیبل کوین ۱۸۶ میلیارد دلار است که حدود ۹.۷ درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *