همزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص تتر و UST، ارزش بازار USDC افزایش یافت

همزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص تتر و UST، ارزش بازار USDC افزایش یافت | همتاپی

سقوط بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته، این صنعت را به شدت متزلزل کرده است، به‌طوری‌که استیبل کوین‌ها نیز دچار نوسان شدند. از دست رفتن برابری استیبل کوین ترا (UST) در مقابل دلار آمریکا و کاهش اندک ارزش تتر (USDT) باعث شد تا طی یک هفته، بیش از 30 میلیارد دلار استیبل کوین‌های برتر بازخرید شوند. جالب اینجاست که دلار شرکت سیرک (USDC) تنها استیبل کوینی بود که دچار نوسان نشد و رونق گرفت.

از یازدهم ماه مه، ارزش بازار USDC بیش از 10 درصد افزایش یافت و از 48 میلیارد دلار به 53 میلیارد دلار رسید. کاهش ارزش سایر استیبل کوین‌ها‌ باعث شد تا کمپانی سیرکل (Circle) در دو هفته گذشته بیش از 10 میلیارد کوین ضرب کند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

استیبل کوین USDC از تتر پیشی گرفت

تتر‌ و USDC استیبل کوین‌هایی هستند که وثیقه دارند و برای پشتیبانی از عرضه خود به ذخیره دلار آمریکا و دارایی‌های معادل دلار متکی هستند. استیبل کوین الگوریتمی ترا (UST) برابری خود با دلار آمریکا را در نهم ماه مه، از دست داد؛ این وضعیت باعث فروش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال و انجام بازخرید در استیبل کوین‌ها شد.

در دوازدهم ماه مه، ارزش تتر به 0.95 دلار کاهش یافت و علی‌رغم اینکه تتر یک استیبل کوین وثیقه بود، برابری خود با دلار آمریکا را از دست داد. این اتفاق شرایط بدی را به وجود آورد، به‌طوری‌که تتر و سایر استیبل کوین‌ها مقداری از ارزش بازار خود را از دست دادند.

در همین حال، معامله گران از تتر به استیبل کوین USDC روی آوردند و همین امر باعث شد ارزش بازار USDC افزایش یابد. در لحظه نگارش این مقاله، تتر با وجود حمایت عمده تیم پشتیبان‌اش، زیر 1 دلار خرید و فروش می‌شود.

ارزش بازار تتر در مقابل ارزش بازار USDC | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

ارزش بازار تتر در مقابل ارزش بازار USDC. منبع: سانتیمنت (Santiment)

سانتیمنت داده‌هایی را درمورد تتر و USDC منتشر کرد که نشان می‌دهد چگونه USDC از سقوط تتر سود برده است. بازخرید تتر همچنان تا امروز ادامه داشته است. در همین حال، تراکنش‌های USDC نیز در مقایسه با سایر استیبل کوین‌ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

تراکنش استیبل کوین‌ها | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

تراکنش استیبل کوین‌ها. منبع: سانتیمنت (Santiment)

از زمان بروز ترس و تردید نسبت به تتر و UST، خرید USDC توسط نهنگ‌ها افزایش یافته است. در 24 ساعت گذشته، USDC به بهترین توکن خریداری شده توسط 500 نهنگ بزرگ اتریوم تبدیل شده است.

استیبل کوین USDC با استقبال گسترده‌ای روبرو شده است

USDC به دلیل شفافیت و ثبات خود، شاهد پذیرش گسترده‌ای است. صرافی‌هایی مانند کوکوین (Kucoin) و اوکی اکس (OKX) با افزایش تقاضا در بازار، جفت‌های معاملاتی USDC را اضافه می‌کنند.

جرمی آلر (Jeremy Allaire)، مدیر عامل کمپانی سیرکل (Circle)، در مورد ثبات USDC در بازار نزولی اظهار داشت:

ما در حال انجام کارهایی هستیم که همیشه انجام داده‌ایم، یعنی سعی می‌کنیم قابل اعتمادترین، شفاف‌ترین و سازگارترین مدل ممکن را برای این کار بسازیم. این دلیلی است که ما در هفته گذشته با اقبال شدیدی مواجه شدیم.

صرافی اف تی ایکس (FTX) اعلام کرد که مشتریان این صرافی می‌توانند حساب‌های خود را با استیبل کوین USDC شارژ کنند.

در زمان انتشار این مقاله، قیمت تتر به 0.9987 دلار رسیده، در حالی که USDC قیمت یک دلار را داراست.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *