نهنگ‌ها از ترس منفی شدن ارزش تتر، ۷۱۰ میلیون دلار از تترهای خود را فروختند

نهنگ‌ها از ترس منفی شدن ارزش تتر و دلار 710 میلیون دلار تتر را تخلیه کردند | همتاپی

با استناد به جدیدترین داده‌های تحلیلگر زنجیره‌ای سنتیمنت (Santiment)، برخی از نهنگ‌ها، دارای‌‌های تتر (USDT) خود را به دلیل ترس از به هم خوردن پیوند برابری با دلار می‌فروشند. با فروش گسترده تتر‌ در روز 12 می، قیمت این استیبل کوین برای لحظاتی به ۰.۹۷ دلار کاهش یافت. اما سپس سریعاً بازیابی شده و به ۱ دلار بازگشت.

 همانطور که داده های زنجیره‌ای نشان می‌دهد، چندین آدرس کلیدی متعلق به سرمایه‌گذاران بزرگ تنها در معاملات دیروز 710 میلیون دلار تتر‌‌ فروخته‌اند. این فروش انبوه در حال حاضر رکوردار بزرگترین تخلیه یک روزه تتر در آدرس‌ نهنگ‌ها محسوب می‌شود. با این حال، سنتیمنت هیچ داده‌ای در مورد شبکه‌ای که این آدرس‌ها به آن مرتبط هستند ارائه نکرده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

دلیل اصلی چنین ترس و وحشت روانیی بین نهنگ ها به طور قطع به مشکلات اخیر استیبل ترا (UST) و شکست آن در حفظ پیوند با دلار آمریکا مربوط می شود. در شرایطی که حتی باثبات‌ترین دارایی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، نیز نرخ‌های خروج بزرگی را از صرافی‌ها و قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز گزارش کردند.

ساختار تتر‌ و تمایز آن در نوع ذخایر پشتوانه ای به تتر اجازه می دهد تا ثبات خود با دلار آمریکا را حفظ کند، و به لطف مکانیزم متفاوت برای حفظ پیوند استیبل کوین با دلار آمریکا جایگاه برتری در مقایسه با استیبل کوین‌های الگوریتمی مانند ترا یو اس تی  (Terra’s UST) در بازار داشته باشد.

ذخایر تتر به طور قابل توجهی بزرگتر و معتبرتر از ذخایر گارد بنیاد لونا (LFG) است، چون  استیبل کوین تتر‌ با پول نقد واقعی همراه با بخش کوچکی از دارایی های دیجیتال و اوراق تجاری پشتیبانی می شود. منحصر بفرد بودن تتر در مقایسه با استیبل کوین هایی که با دارایی‌های فرار پشتیبانی می شوند، دارایی های ثابت در پشتوانه تتر است، که پیوند محکمی را در برابری با نرخ واحد دلار برقرار می‌سازد.

لازم بذکر است، به تاریخچه اطلاعات قیمت تتر‌ در سایت مرجع اطلاعات قیمتی ارزهای دیجیتال کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، ثابت می کند که تتر با وجود افت کوتاه به زیر 0.99 و سقوط به 0.97 دلار در طول نوسانات بسیار بالای اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، تقریباً هیچ مشکلی در حفظ قیمت 1 دلار خود نداشت.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *