بیت‌ کوین، اتریوم و تتر برای تصاحب بخش عظیمی از ارزش بازار آماده هستند

بیت‌ کوین، اتریوم و تتر برای تصاحب بخش عظیمی از ارزش بازار آماده هستند | همتاپی

تحلیلگران همچنان نسبت به رشد قیمت بیت‌ کوین و اتریوم، دو ارز دیجیتال پیشرو در بازار و همچنین افزایش محبوبیت استیبل کوین‌هایی مانند تتر‌ به شدت خوشبین هستند. 

قیمت بیت کوین از آغاز سال 2022 به طور آشکارا در رکود بوده است. بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به چندین رویداد کلان اقتصادی، ارزش زیادی را از دست داده است. با وجود این، تحلیلگران نسبت به رشد قیمت بیت‌ کوین و اتریوم و افزایش محبوبیت استیبل کوین‌ها خوشبین هستند. به طوری که ماهیت این دارایی‌های دیجیتال می‌تواند ارزش آن‌ها را در سال جاری در بالاترین حد حفظ کند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

محرک‌های کلیدی بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022

تحلیلگران بلومبرگ در چشم‌انداز خود برای ماه فوریه، ارزهای دیجیتال کلیدی را که در سال 2022 به تسلط خود در بازار ادامه خواهند داد، نام برده‌اند. این دارایی‌ها شامل بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین‌هایی مانند تتر می‌شوند که از آن‌ به عنوان دلارهای رمزنگاری شده یاد می‌شود. تیم تحلیل‌گران بلومبرگ به رهبری مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد سهام کالا، به این دارایی‌های دیجیتالی به دلیل ماهیتشان خوش‌بین هستند.

بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین‌هایی مانند تتر و USDC حدود 70 درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که اصلاح بازار در سال 2021 ممکن است در سال جاری نیز ادامه داشته باشد، اما ما انتظار داریم که ارزش بازار این سه مورد قدرتمند، همچنان بالا برود.

نکته اساسی که برای بیت کوین برجسته است، عرضه محدود 21 میلیونی آن است. به گفته بلومبرگ، با کاهش عرضه و افزایش تقاضای بازار برای بیت کوین، این ارز دیجیتال پیشرو در راه تبدیل شدن به نوعی وثیقه دیجیتال جهانی است. آن‌ها اضافه می‌کنند که این ارز دیجیتال پیشگام، موقعیت منحصربه‌فردی برای ادامه افزایش قیمت دارد و علیرغم ظهور هزاران ارز دیجیتال جدید در بازار کریپتو، به حفظ موقعیت خود در صدر ادامه خواهد داد.

اتریوم و استیبل کوین‌ها نیز در آستانه عملکرد بهتری هستند

قوی‌ترین عامل اساسی اتریوم برای رشد که در این گزارش به آن اشاره شده است، اکوسیستم گسترده آن است که سهم بزرگی از بازار NFT و استیبل کوین‌ها را در صنعت کریپتو تسهیل می‌کند. افزایش میزان استفاده از استیبل کوین‌های ضرب (mint) شده در بلاکچین اتریوم، به شدت از قیمت اتریوم پشتیبانی می‌کند.

در همین حال، استیبل کوین‌‌هایی مانند تتر که تقریباً همگی توسط دلار پشتیبانی می‌شوند، به دلیل سهولت پرداخت‌های دلاری برای کاربران، به رشد خود ادامه خواهند داد. بلومبرگ به رشد شش استیبل کوین برتر اشاره می‌کند که ارزش بازار ترکیبی آن‌ها بین سال‌ 2021 تا فوریه 2022، حدود 5 برابر افزایش یافته است. استیبل کوین‌های برتر از جمله تتر (USDT) و یو‌اس‌دی کوین متعلق به شرکت سرکل (USDC Circle)، دارای ارزش بازار حدود 170 میلیارد دلار هستند.

چشم انداز بلومبرگ برای سایر ارزهای دیجیتال چندان صعودی نیست. تحلیلگران تاکید کردند که بیش از 17000 ارز دیجیتال دیگر در بازار، کاربرد قابل توجهی از خود نشان نداده‌اند و تا حد زیادی فقط حدس و گمان بوده‌اند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *