علی‌رغم برداشت ۱۰ میلیارد دلاری، تتر همچنان ثبات خود را حفظ کرده است

علی‌رغم برداشت ۱۰ میلیارد دلاری، تتر همچنان ثبات خود را حفظ کرده است | همتاپی

داده‌های وبسایت CryptoSlate نشان می‌دهد، که عرضه در گردش تتر (USDT) با حدود 10 درصد کاهش، از ۸۴.۲ میلیارد دلار در ۱۱ می به ۷۳.۳ میلیارد دلار در روز دوشنبه رسیده‌است.

همزمان با انتشار اخبار و بالا رفتن نگرانی‌ها در مورد افزایش نظارت بر استیبل کوین‌ها، سرمایه گذاران در دو هفته گذشته حدود ۱۰ میلیارد دلار از بازار این استیبل کوین خارج کردند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

داده‌ها‌ نشان می‌دهد، که عرضه در گردش تتر‌ از ۸۴.۲ میلیارد دلار در ۱۱ می به ۷۳.۳ میلیارد دلار در روز دوشنبه کاهش یافته است.

داده‌های درون زنجیره‌ای بیانگر این است که فقط طی یک روز در تاریخ ۲۰ می، معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال ۱ میلیارد دلار از تتر خارج کرده‌اند. ظاهرا فروپاشی اخیر در اکوسیستم ترا و استیبل کوین آن، علت اصلی افزایش حجم خروج از تتر‌‌ بوده است.

پس از سقوط استیبل کوین ترا (UST)، تتر‌ و چندین استیبل کوین دیگر، به طور موقت ثبات خود را از دست دادند، که این موضوع باعث ایجاد حساسیت جدیدی در سرمایه گذاران و تنظیم‌کنندگان شد.

تتر، اخیرا گزارش داد که بهم خوردن پیوستگی قیمت آن با دلار در صرافی‌های ارز دیجیتال به معنی شکستن پیوند برابری تتر با دلار نیست. برعکس این عدم ثبات بیانگر این است که تقاضا برای نقدینگی، از میزان سفارشات ثبت شده در صرافی‌ها بیشتر است.

ادعای پیوند برابر تتر با دلار

تتر قبلا مدعی شده بود، که دقیقا به میزان تتر‌ موجود، ذخایر پشتوانه دلاری ۱:۱ در حساب بانکی خود دارد. اما بعداً در زمان تسویه حساب بانکی، ادعای خود را تغییر داد و گفت که از مجموعه دارایی‌های متنوعی مانند: ارز فیات، اوراق تجاری و حتی توکن‌های دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده می‌کند.

شرکت تتر در راستای شفافیت، ملزم شده تا ذخایر خود را هر سه ماه یک بار به عنوان بخشی از تسویه حساب منتشر کند. آخرین گزارش، نشان می‌دهد که تتر بخش قابل توجهی از دارایی اوراق تجاری خود را کاهش داده و اسناد خزانه‌داری ایالات متحده را بعنوان جایگزین آن افزایش داده است. این شرکت همچنین فاش کرده که در ذخایر خود دارای اوراق بدهی‌های خارجی نیز هست.

اگرچه بیشتر دارایی‌های موجود در پشتوانه تتر دارایی‌های ثابت هستند، اما حدود ۱۱ درصد از سرمایه‌گذاری آن در اوراق قرضه، وجوه، و فلزات گرانبهای شرکتی و سایر سرمایه‌گذاری‌ها شامل ارزهای دیجیتال است.

گزارش اخیر تتر از دارایی‌های پشتوانه شرکت، بیانگر آن است که ذخایر تتر بیش از مقدار مورد نیاز برای بازخرید توکن‌های صادر شده است.

با این حال، پاتریک مک‌کنزی (Patrick McKenzie)، تحلیلگر فین‌تک، معتقد است، که گزارش تتر‌ نشان می‌دهد که ۱۶۲ میلیون دلار بیشتر از توکن‌هایش در ذخایر خود دارد. اما باید توجه داشت که برخی از سرمایه گذاری‌های آن، از جمله سرمایه گذاری در شبکه سلسیوس، به دلیل ماهیت نزولی بازار ارزهای دیجیتال، اکنون ارزش پایین‌تری دارند.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فناوری تتر، اخیرا در بیانیه‌ای درباره ثبات تتر گفت:

هیچ جای نگرانی درباره ثبات تتر‌ وجود ندارد، چون تتر‌ ثبات خود را در رویدادهای متعدد قوی سیاه (شرایط نادر در بازار) و همچنین در شرایط بسیار ناپایدار بازار حفظ کرده‌است. حتی در سخت‌ترین وضعیت تتر‌ همواره پاسخگو بوده است و هرگز حتی یک بار در انجام تقاضای بازخرید هیچ یک از مشتریان تأیید شده خود، کوتاهی نکرده است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptoslate.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *