تتر برای تمام سناریوهای ممکن در بحران اقتصادی آمادگی کامل دارد

تتر برای تمام سناریوهای ممکن در بحران اقتصادی آمادگی کامل دارد | همتاپی

تتر با شبیه‌سازی بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸، وضعیت پورتفولیوی خود را ارزیابی می‌کند.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر، در اجلاس هفته بلاکچین در پاریس به کریپتو اسلیت (Cryptoslate) گفت: تتر برای رویارویی با هر سناریوی محتمل بحران اقتصادی، آمادگی‌های لازم را دارد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در این مصاحبه اختصاصی، آردوینو روند کاهش سهم اوراق تجاری تتر با خزانه‌داری آمریکا را توضیح داد و اضافه کرد که ما اعتبار پرتفوی خود را به صورت هفتگی ارزیابی می‌کنیم. تتر همچنین شرایط بحران اقتصادی مشابه سال ۲۰۰۸ را شبیه‌سازی‌ کرده است تا توان و پتانسیل شرکت جهت بازخرید استیبل کوین را در شرایط بحرانی ارزیابی نماید.

آردوینو افزود، تتر هرگز هیچ درخواست بازخریدی را رد نکرده است و با بیان این که تیم استیبل کوین این شرکت بهترین است، افزود:

ما بدترین سناریوهای ممکن در تاریخ مالی را در نظر می‌گیریم و آن وقت توان و پتانسیل تتر را برای مقابله با سناریوهای محتمل ارزیابی می‌کنیم.

آردوینو در ادامه توضیح داد که چگونه افزایش اخیر نرخ بهره در ایالات متحده، تتر را تشویق کرده است تا سهم اوراق تجاری خود را تا 30 درصد کاهش دهد و آن‌ها را با اوراق خزانه ایالات متحده جایگزین کند.

اوراق تجاری شرکت تتر یکی از موضوعات پر بحث در بین کارشناسان و جامعه رمزنگاری بود. برخی گمانه‌زنی‌ها، تئوری‌هایی را درباره اوراق تجاری تتر مطرح می‌کرد. برای مثال، عده‌ای می‌گفتند ممکن است این اوراق تجاری به املاک و مستغلات چین مرتبط باشد. کاهش میزان سهم اوراق تجاری که گفته می‌شود «معادل پول نقد» است، احتمالاً برای بسیاری از شکاکان به تتر خبر خوبی بوده است.

علت بروز این شایعات این است که خزانه‌های ایالات متحده توسط کشورهای خارجی مانند چین، ژاپن، بریتانیا و همچنین توسط صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مشترک، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های بیمه و سایر حساب‌های دولتی پشتیبانی می‌شود. به دلیل این که آمریکا رتبه اعتباری فوق العاده بالایی (AAA) دارد و احتمال عدم پرداخت آن‌ها تقریبا صفر است، بنابراین این دارایی‌ها در دسته‌بندی بسیار امن قرار می‌گیرند.

با این حال، برخی از آژانس‌های رتبه‌بندی، ایالات متحده را منفی نشان داده‌اند. رتبه‌بندی جهانی اس اند پی (S&P) هنوز رتبه آمریکا را AA+ نشان می‌دهد. علاوه بر این، رتبه‌بندی S&P جهانی، یک رکود در آینده را با کاهش 3 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال 2022 نشان می‌دهد.

اس اند پی گلوبال حتی عوامل غیرمنتظره را نیز در رتبه‌بندی لحاظ نموده و نسبت به کاهش بیشتر رتبه در صورتی که «تحولات سیاسی منفی غیرمنتظره بر انعطاف پذیری نهادهای آمریکایی تأثیر بگذارد، یا موقعیت دلار به عنوان ارز ذخیره پیشرو در جهان را به خطر بیندازد»، هشدار می‌دهد.

آردوینو معتقد است که اگر ایالات متحده به چاپ پول ادامه دهد، به طور فرضی: اگر یک تکه پیتزا یک میلیون دلار هزینه در بر داشته باشد، برای یک تکه پیتزا یک میلیون تتر (USDT) هزینه شده است.

حتی اگر ایالات متحده  دچار نرخ تورم بالایی شود، نرخ برابری دلار به تتر همچنان معتبر خواهد بود. آردوینو خاطرنشان کرد که نگهداری تتر بعنوان پوشش در برابر دلار، مناسب نیست؛ بلکه می‌بایست از تترگلد (Tether Gold) یا بیت کوین (BTC)، برای این امر استفاده نمود.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptoslate.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *