آیا تتر مستعد تبدیل شدن به سرنوشت استیبل کوین ترا است؟

حتی اگر تتر (USDT) با قیمت 0.96 دلار، نیز خرید و فروش شود، نگرانی خاصی درباره ثبات و پیوند برابر آن با دلار وجود ندارد.

به دنبال آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال و از بین رفتن ثبات استیبل کوین ترا (UST)، (که باعث کاهش بیشتر دارایی‌های دیجیتال شد) کاهش قیمت تتر (USDT) به سطح 0.97 دلار نیز باعث ایجاد نگرانی‌هایی درباره ثبات این استیبل کوین شد. 

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

پس از انتشار اخبار کاهش قیمت جزیی تتر‌ (USDT)، کاربران شروع به جابجایی وجوه خود از استیبل کوین تتر به استیبل کوین‌های ظاهراً متمرکز‌تری مانند استیبل کوین سرکل، یا یو اس دی کوین (USDC) کردند. تقاضای بالای جابجایی وجوه به دلیل ترس سرمایه گذاران، باعث شد برخی از کاربران سفارشات فروش را با ۸ درصد پایین‌تر از قیمت اصلی ثبت کنند.

نمودار قیمت تتر | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت تتر. منبع: کوین مارکت کپ 

اما وحشت در مورد ثبات و برابری بزرگترین استیبل کوین بازار (تتر) صرفاً براساس حدس و گمان‌های روانشناختی به وجود آمده است، زیرا ذخایر تتر در مقایسه با ذخایر استیبل کوین ترا که با دو دارایی بسیار ناپایدار مانند بیت کوین و لونا پشتیبانی می‌شود، بصورت قابل توجهی پایدارتر است.

طبق اطلاعات وبسایت رسمی تتر، استیبل کوین‌های آن با پول نقد واقعی یا معادل آن یعنی سپرده‌های کوتاه مدت پشتیبانی می‌شوند و تنها 6.3 درصد از پشتوانه تتر‌ دارایی‌های دیجیتالی است که به عنوان «سایر سرمایه گذاری‌ها» مشخص شده‌اند.

هرچند، علیرغم حمایت‌های متنوع کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال از ثبات تتر، ابهامات زیادی در مورد «اوراق تجاری» وجود این استیبل کوین وجود دارد، که اساساً می‌تواند هر چیزی باشد، از جمله وام به توسعه دهندگان خارجی، که در برخی از حوزه‌های قضایی غیرقانونی است، ولی این درصد کمی از ذخایر تتر‌ را تشکیل می‌دهد.

این اولین آزمون تتر نیست

با اینکه تتر بزرگترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال است، در شرایط و دوره‌هایی با نوسان بالا در بازار ارزهای دیجیتال معمولا با مشکلاتی روبرو شده است. برای نمونه، در 23 آوریل 2017، در پی نوسانات شدید قیمتی ارزش تتر‌ برای مدت کوتاهی به 0.97 دلار کاهش یافت و نتوانست بلافاصله قیمت ثابت خود را بازیابی کند و بیش از یک هفته طول کشید، تا تتر به بالای 1 دلار بازگردد، احتمالا شرایط فعلی نیز اینگونه خواهد بود.

هم اکنون، ارزش تتر‌ بهبود یافته و با 0.99 دلار خرید و فروش می‌شود، این در حالی اس  که ثبات (peg) استیبل کوین ترا (UST) به طور کامل از بین رفته و با قیمت 0.21 دلار خرید و فروش می‌شود.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *