اوکراینی‌ها با محدود شدن نقل و انتقال الکترونیک، به تتر روی آوردند

اوکراینی‌ها با محدود شدن نقل و انتقال الکترونیک، به تتر روی آوردند | همتاپی

بانک مرکزی اوکراین، همزمان با شدت گرفتن جنگ، نقل و انتقال الکترونیک در این کشور را محدود کرده است. این اقدام بانک مرکزی باعث شد مردم این کشور به تتر روی آوردند.

بانک ملی اوکراین در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: بانک های الکترونیک تمامی اقدامات لازم برای تعلیق در صدور پول الکترونیکی، واریزی‌های پول الکترونیکی به کیف پول‌های الکترونیکی و همینطور توزیع پول الکترونیکی را انجام دهند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

احتمالاً منظور این بیانیه به ارزهای فیاتی اشاره دارد که در حساب‌های دیجیتالی مانند پی پال (Paypal) نگهداری می‌شود.

در وضعیتی که این کشور با آشفتگی‌های ژئوپلیتیکی، در حال اعمال محدودیت‌های پولی جدیدی است، اوکراینی‌ها این روزها به تتر و سایر ارزهای دیجیتال روی آورده‌انده. بررسی‌های انجام شده در خصوص وضعیت یک صرافی ارز دیجیتال معروف اوکراینی با نام Kuna، نشان می‌دهد که خریداران از دارایی‌های خود با خرید تتر (USDT)، که وابسته به قیمت دلار آمریکا است، محافظت می‌کنند.

مایکل چوبانیان (Michael Chobanian)، بنیانگذار صرافی Kuna، می‌گوید:

به دولت، به سیستم بانکی و به پول محلی اعتماد نداریم. اکثر مردم به غیر از تتر و سایر ارزهای دیجیتال انتخاب دیگری ندارند.

تتر با ارزش بازاری بیش از 79 میلیارد دلار، نوسانات قیمت سایر ارزهای دیجیتال را ندارد. در حالی که بیت کوین و اتریوم، به همراه چندین آلتکوین دیگر، همزمان با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی اخیر، در چند هفته گذشته شاهد نوسانات زیادی بودند،  تتر کم و بیش ثبات خود را حفظ کرده است.

شایان ذکر است که اوکراین در مسیر تثبیت موقعیت خود در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال بود. بر اساس گزارش سایت خبری کیف پست (Kyiv Post)، کشور اوکراین برنامه‌هایی برای باز کردن درهای بازار ارزهای دیجیتال به روی مشاغل و سرمایه‌ گذاران داشت. اما روز پنجشنبه گذشته، مردم اوکراین با صداهای انفجار و آژیرهای هشدار حملات هوایی، از خواب بیدار شدند. بسیاری از غیرنظامیان در حال فرار از مناطق درگیری بوده، و جهان همچنان شاهد افزایش تنش‌ها است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coinquora.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *