یک صندوق پوشش ریسک ۴ میلیارد دلاری امکان معاملات شورت را برای تتر فراهم می‌کند

یک صندوق پوشش ریسک 4 میلیارد دلاری امکان معاملات شورت را برای تتر فراهم می‌کند | همتاپی

صندوق سرمایه‌ گذاری Fir Tree Capital Management همزمان با بررسی‌های نظارتی و ترس از ارتباط با بازار اوراق قرضه چین، موقعیت شورت را برای تتر فعال می‌کند.

 Fir Tree Capital Management، که به عنوان یک صندوق پوشش ریسک 4 میلیارد دلاری شناخته می‌شود، قصد دارد موقعیت شورت (short position) را برای تتر‌ فراهم کند. این لایحه اکنون تحت بررسی قانون‌گذاران شرکت قرار دارد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

طبق گفته مشتریان این شرکت و گزارش بلومبرگ، شرکت Fir Tree راهی برای شورت کردن تتر در یک “تجارت نامتقارن (asymmetric trade)” ایجاد کرده است. به عبارت دیگر، با این ویژگی، ریسک به حداقل می‌رسد و پتانسیل ایجاد سود، طبق گزارش مشتریان شرکت، بالا باقی می‌ماند. 

موقعیت شورت به معامله‌گرها اجازه می‌دهد تا در زمان نزول قیمت‌ها نیز سود کسب کنند. شورت کردن به زبان ساده یعنی فروش یک دارایی (مثلا بیت کوین) در قیمت بالاتر و خرید آن در قیمت پایین‌تر. به عبارت دیگر، در شورت کردن (بدون این که دارایی موردنظر را داشته باشیم) آن را می‌فروشیم و در قیمت پایین‌تر معامله را می‌بندیم تا سود کنیم.

همچنین براساس گزارش‌ها این صندوق ادعا کرده است که تصمیمش می‌تواند ظرف 12 ماه برای شرکت سود قابل توجهی ایجاد کند. با این حال، نگرانی‌ اصلی این شرکت مبلغ 24 میلیارد دلار اوراق تجاری (اوراق بهادار) پربازده ارائه‌دهنده این استیبل کوین است، که شرکت معتقد است ارتباط زیادی با توسعه‌دهندگان املاک چینی دارد.

املاک و مستغلات چینی به رهبری گروه China Evergrande اخیرا با بدهی‌های سنگینی مواجه هستند. میزان بدهی‌های این شرکت، هنگامی که مهلت پرداخت بدهی تمام شد، در دسامبر 2021 از مرز 300 میلیارد دلار گذشت.

در حالی که شرکت صادرکننده تتر ادعا می‌کند که مالک هیچ پروژه تجاری مرتبط با Evergrande نیست، بلومبرگ گزارش می‌دهد که شرکت Fir Tree پیش‌ بینی می‌کند که برخی از اوراق تجاری متعلق به تتر ارزش خود را از دست بدهند.

طبق گزارش‌ها، سرمایه‌ گذاران گفته‌اند که این می‌تواند باعث کاهش بالقوه ذخایر تتر شود.

ذخایر تتر

آخرین گزارش سه ماهه تتر، که ماه گذشته منتشر شد، کاهش 21 درصدی دارایی اوراق تجاری را در سه ماهه مالی گذشته نشان داد.

در ماه می سال گذشته، تتر برای اولین بار از سال 2014، تجزیه و تحلیل ذخایر خود را منتشر کرد. از مارس 2021، این شرکت اعلام کرد که تقریباً 76 درصد از ذخایر استیبل کوین به صورت نقد یا معادل نقد نگهداری می‌شود.

در این رده، اوراق تجاری با 65 درصد سهم اکثریت را به خود اختصاص داده است.

علی‌رغم ادعای قبلی مبنی بر این که تتر 100 درصد از طریق پول نقد پشتیبانی می‌شود، تجزیه و تحلیل ذخایر شرکت در آن زمان نشان داد که کمتر از 3 درصد از ذخایر تتر در واقع به صورت نقد نگهداری می‌شد.

در آگوست 2021، گزارش دیگری نشان داد که تتر در مجموع 62.7 میلیون دلار پشتوانه داشته است. از این تعداد حدود 30.8 میلیون دلار را اوراق تجاری تشکیل می‌دهند.

در اکتبر سال گذشته، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، شرکت صادرکننده تتر را به اتهام دروغ در مورد ذخایر دلاری خود با جریمه 41 میلیون دلاری محکوم کرد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: decrypt.co
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *