افزایش شدید حجم خرید و فروش تتر در اوکراین

افزایش شدید حجم خرید و فروش تتر در اوکراین | همتاپی

حجم معاملات استیبل کوین تتر (USDT) با گریونا (UAH) (پول ملی اوکراین) در صرافی بایننس همچنان در حال افزایش است.

روند قدرتمند افزایشی حجم این معاملات به گونه‌ای بود که علاوه بر رسیدن به سطوح بالای روزهای جنگ، در روزهای اخیر حتی افزایش بیشتری داشته است. بایننس، تنها صرافی بزرگ بین‌المللی است که از معاملات هر دو ارز فیات گریونای اوکراین و روبل روسیه (RUB) با تتر‌ پشتیبانی می‌کند. داده‌های این صرافی نشان داد که حجم معاملات 24 ساعته جفت ارز گریونای و تتر (USDT/UAH) در روز چهارشنبه بالغ بر 8.71 میلیون دلار بوده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

حجم معاملات جفت ارز تتر و گریونای اوکراین (8.71 میلیون دلار) در 24 ساعت گذشته حتی از حجم معاملات این جفت ارز (8.69 میلیون) در تاریخ 24 فوریه روز شروع تجاوز روسیه به خاک اوکراین نیز بالاتر بوده است.

قیمت و حجم تتر به گریونا (USDT/UAH) در بایننس | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

قیمت و حجم تتر به گریونا (USDT/UAH) در بایننس. منبع: تردینگ ویو

به طور مشابه، علاقه به خرید و فروش بیت کوین (BTC) در برابر ارز فیات اوکراین نیز همچنان بالاست، اگرچه حجم این بازار هنوز از ابتدای جنگ به بالاترین حد خود نرسیده است.

روز پنجشنبه، حجم بازار جفت معاملاتی بیت کوین و گریونای اوکراین (BTC/UAH) در بایننس به 48 بیت کوین رسید. این حجم پس از ارزش معاملاتی این جفت در روز آغاز جنگ (79 بیت کوین) در رتبه دوم جای دارد.

کاهش حجم خرید و فروش تتر و بیت کوین در روسیه

شایان ذکر است، معاملات جفت ارز تتر (USDT) با روبل (RUB) و بیت کوین (BTC) با روبل (RUB) روسیه نیز مشابه میزان حجم معاملات گریونای اوکراین با این دو ارز در روزهای اخیر افزایش نداشته است.

از پنجشنبه این هفته، معاملات نسبت به حجمی که در نقطه اوج ثبت شده کاهش معناداری داشته، به گونه‌ای که حجم معاملات 24 ساعته در بازار جفت معاملاتی تتر و روبل (USDT/RUB) ، مقدار 16.94 میلیون دلار بوده و بازار جفت معاملاتی بیت کوین (BTC/RUB) به 229 بیت کوین رسیده است. بررسی روند حجم معاملات  نشان می‌دهد که حجم معاملات در این دو بازار اکنون به حدود نیمی از بالاترین حد تاریخی خود (ATH) در زمان جنگ یعنی 37.31 میلیون دلار در بازار USDT/RUB و 506 بیت کوین در بازار BTC/RUB رسیده است که هر دو رکورد در 7 مارس ثبت شده‌اند.

قیمت و حجم تتر به روبل (USDT/RUB) در بایننس | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

قیمت و حجم تتر به روبل (USDT/RUB) در بایننس. منبع: تردینگ ویو

کاهش شدید حجم معاملات نشان‌دهنده یک چرخش از روز سه ‌شنبه این هفته است، زمانی که وبسایت کریپتو نیوز (Cryptonews) گزارش داد که معاملات بین روس‌ها در بایننس پس از شروع جنگ همچنان افزایش یافته است. یک توضیح احتمالی دیگر برای کاهش حجم معاملات با استفاده از ارز فیات روسیه، می‌تواند ممنوعیت فعالیت‌های ویزاکارت و مسترکارت در روسیه باشد که در روز سه شنبه توسط بایننس اعلام شد.

پرمیوم بالای بیت کوین در اوکراین

با نگاهی به پرمیوم‌هایی (فاصله قیمت یک ارز در یک صرافی همزمان با قیمت جهانی) که در بایننس وجود دارد، قوی‌ترین نشانه افزایش اشتیاق برای ارزهای دیجیتال اکنون در اوکراین است. جایی که معامله‌گرانی که از ارز فیات بومی استفاده می‌کردند، روز جمعه ساعت 11:40 UTC مجبور شدند 41,000 دلار برای خرید یک بیت کوین بپردازند. این در مقایسه با قیمت 39,590 دلاری بازار بین‌المللی در همان زمان، نشان‌دهنده پرمیوم بیت کوین حدود 3.4٪ در بایننس است. در معاملات جفت تتر نیز پرمیوم مشابهی وجود دارد. تتر با گریونای برابر با 1.04 دلار معامله می‌شد که نشان‌دهنده اختلاف پرمیوم 4 درصدی است. در مقابل، پرمیوم در معاملات روبل روسیه با بیت کوین بسیار کمتر است، به طوری که 1 بیت کوین با قیمتی معادل 40,655 دلار با روبل معامله می‌شد و1 تتر نیز با 1.01 دلار معامله می‌شد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptonews.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *