افزایش ذخایر استیبل کوین تتر برای مقابله با بحران‌های احتمالی

افزایش ذخایر استیبل کوین تتر برای مقابله با بحران‌های احتمالی | همتاپی

شرکت تتر لیمیتد (limited Tether) که در هنگ هنگ مستقر است و استیبل کوین تتر (USDT) را صادر می‌کند، یک گزارش تصدیقی منتشر کرده که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال بحث برانگیز اکنون تا حدی توسط اوراق قرضه «اوراقی غیر از اوراق ایالات متحده» پشتیبانی می‌شود.

استیبل کوین، یک ارز دیجیتال است که قیمت آن نسبت به یک دارایی ذخیره مانند دلار آمریکا، ثابت می‌باشد. این حرکت را می‌توان اقدام احتیاطی تیم تتر پس از کاهش قیمت این ارز دیجیتال به زیر یک دلار دانست. با این حال، از ترس به وجود آمدن وضعیتی مشابه با ترا (استیبل کوین لونا)، تیم تتر با سرمایه گذاری حدود 286 میلیون دلار در اوراق قرضه دولتیِ غیرآمریکایی، ذخایر استیبل کوین خود را افزایش داد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

ترس، عدم قطعیت و تردید (FUD) استیبل کوین‌ها در زمینه فاجعه ترا (استیبل کوین لونا) قابل درک است. لونا (LUNA) خواهر ارز دیجیتال استیبل کوین الگوریتمی ترا، در عرض چند روز از فهرست 10 ارز دیجیتال برتر صرافی‌های ارز دیجیتال حذف شد. زمانی که UST پیوند دلاری خود را از دست داد، قیمت هر دو ارز دیجیتال ناگهان 99.9٪ کاهش یافت. پس از این شکست مفتضحانه، جامعه نگران این است که کدام استیبل کوین فاجعه ترا را تکرار خواهد کرد؟ نوسان مختصر استیبل کوین تتر در زیر سطح یک دلاری آن، بازار را به شدت نگران کرده است.

تتر برای افزایش ذخیره، اقداماتی انجام می‌دهد

به نظر می‌رسد که تیم تتر از اشتباهات ترا درس گرفته و حتی پشتوانه اوراق تجاری را تا 17 درصد کاهش داده است، یعنی این اوراق را از 24.2 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم 2021 به 20.1 میلیارد دلار در سه ماهه اول 2022 رسانده است. این تیم همچنین اعلام کرده که از ابتدای سه ماهه دوم سال 2022 یعنی از آوریل 2022، پشتوانه اوراق تجاری را تا 20٪ دیگر کاهش داده است.

اوراق تجاری (Commercial Paper) یک ابزار بازار پول بدون وثیقه است که به صورت سفته صادر می‌شود و معمولاً سررسید‌های کوتاه مدت (تا 270 روز) دارند و توسط بانک‌ها و موسسات مالی صادر می‌شوند. اوراق تجاری بدون پشتوانه هستند و معمولاً بازپرداخت آن‌ها به وسیله دارایی خاصی تضمین نمی‌شود.

استفاده از این اوراق به عنوان پشتوانه خطراتی را به دنبال دارد که همیشه باعث نگرانی مسئولان و اقتصاددانان بوده است. کاهش پشتوانه اوراق تجاری استیبل کوین USDT می‌تواند برخی از این نگرانی‌ها را کاهش دهد.

علاوه بر این، تتر سپرده‌های بانکی خود را نیز از 4.2 میلیارد دلار در سه ماهه قبل به 4.1 میلیارد دلار کاهش داده است. این گزارش همچنین نشان داد که دارایی تتر از اسناد خزانه داری ایالات متحده نیز نسبت به سه ماهه قبل 13 درصد افزایش یافته و به حدود 39.2 میلیارد دلار در پایان سه ماهه اول 2022 رسیده است که تقریباً نیمی از کل ذخایر تتر را تشکیل می دهد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptodaily.co.uk
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *