آیا با افزایش عرضه ۱ میلیاردی تتر، بازار تغییر مثبتی را تجربه خواهد کرد؟

آیا با افزایش عرضه ۱ میلیاردی تتر، بازار تغییر مثبتی را تجربه خواهد کرد؟ | همتاپی

با تداوم سقوط ارزهای دیجیتال و تشدید روند نزولی در این بازار، تقاضا برای تتر (USDT) افزایش‌یافته است. این تقاضا تحت تاثیر رفتار سرمایه گذاران در جهت کاهش تاثیر افت فعلی بر دارایی‌هایِ ارز دیجیتالشان و همچنین فرصت خرید در قیمت‌های پایین شدت گرفته‌ است.

برای پاسخگویی به افزایش تقاضای تتر توسط سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، شرکت تتر، بزرگترین صادرکننده استیبل کوین (USDT) از نظر ارزش بازار، ۱ میلیارد دلار استیبل کوین جدید منتشر کرده‌ است. آخرین مرحله از انتشار و ضرب (minting) با توجه به بیشترین تقاضا بر روی بلاکچین ترون صورت گرفته است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

با احتساب انتشار ۱ میلیاردیه اخیر استیبل کوین، هم اکنون تتر دارای عرضه در گردش ۸۳.۲ میلیارد دلاری و حجم معاملات ۲۴ ساعته ۷۳.۷۸ میلیارد دلاری است.

افت شدید در بازار ارزهای دیجیتال

لازم بذکر است که، انتشار استیبل کوین تتر اخیرا در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود را به استیبل کوین تبدیل کنند تا در بحبوحه کاهش شدید قیمت، از متحمل شدن ضرر بیشتر جلوگیری کنند.

بازار ارزهای دیجیتال از هفته گذشته پس از اعلام افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو جهت کنترل شاخص قیمت مصرف کننده و کاهش تورم فزاینده در اقتصاد ایالات متحده، متحمل زیان‌های بزرگی شده است.

کلیت بازار ارزهای دیجیتال غیر از استیبل کوین‌ها، همه ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) درصد قابل توجهی از ارزش خود را کاهش داده اند.

به عنوان مثال، بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال جهان از روز چهارشنبه تقریباً ۲۲ درصد کاهش یافته است و از ۴۰ هزار دلار در ۴ می ۲۰۲۲ به ۳۲ هزار دلار رسیده است. کاهش 7 درصدی ارزش بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته نشان دهنده اینست که سرمایه گذاران همچنان متحمل زیان‌های بزرگی شده‌ان.د

علی رغم سقوط شدید قیمت ارزهای دیجیتال، نهنگ‌ها همچنان در حال خرید هستند

با توجه به این واقعیت که در آستانه قرار گیری بازار ارزهای دیجیتال در روند نزولی شدید، معمولا برخی از معامله گران دارایی خود را به استیبل کوین‌هایی ماند تتر تبدیل می‌کنند، با این حال بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ دارایی‌های خود را هولد کرده و برخی همچنان در حال خرید هستند.

معامله گرانی که فرصت‌های قبلی ورود به بازار ارزهای دیجیتال را در زمانی که قیمت دارایی‌ها پایین بود از دست داده بودند، افت فعلی را فرصت مناسبی برای افزایش دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود می‌بینند.

با این حال این روند نیز تقاضای استیبل کوین را افزایش می‌دهد؛ همچنین با توجه به پایین بودن قیمت ارزهای دیجیتال در حال حاضر، بسیاری از معامله گران فیات خود را به استیبل کوین تبدیل می‌کنند، تبدیل فیات به استیبل کوین در پلتفرم‌های همتا به همتا به منظور خرید ارزهای دیجیتال مختلف با شدت بالاتری در حال انجام است.

برای نمونه، سرمایه گذاران نهنگ کاردانو شروع به خرید هشتمین ارز دیجیتال بزرگ کرده‌اند و ۷۵۷ آدرس مجموعاً ۳۷.۴ میلیارد  توکن آدا (ADA) خریداری کردند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر  صرافی ارز دیجیتال همتاپی

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: thecryptobasic.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *