اسناد جعلی تتر، چه عواقبی برای این استیبل کوین خواهد داشت؟

اسناد جعلی تتر، چه عواقبی برای این استیبل کوین خواهد داشت؟ | همتاپی

مشکلات تتر (Tether) همچنان ادامه دارد. وال استریت ژورنال (WSJ) روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که شرکت‌های حامی تتر‌، به واسطه اسناد جعلی و شرکت‌های صوری، به افتتاح حساب بانکی برای این شرکت، کمک کرده‌اند.

این نشریه، با استناد به مجموعه‌ای از ایمیل‌ها و اسناد مختلف، ادعا می‌کند که شرکت پشتیبان تتر، پرمعامله ترین ارز دیجیتال، مسیر خارق العاده‌ای را برای افتتاح حساب بانکی و اتصال به سیستم مالی سنتی، طی کرده است.

برای خرید و فروش تتر در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم تتر بخرم

وال استریت ژورنال (WSJ)، برای اثبات ادعای خود، به ایمیل استفن مور (Stephen Moore)، یکی از مالکان هلدینگ تتر (Tether Holdings Ltd)، مبنی بر تلاش یک تاجر بزرگ چینی برای «ارائه فاکتور و قرارداد‌های جعلی برای هر واریز و برداشت، به منظور دور زدن سیستم مالی» استناد می‌کند.

بنابر ادعای WSJ، آقای مور مدتی بعد با اشاره به خطرناک بودن این اقدام، از همکاری با این حامی، کناره‌گیری نموده است.

وال استریت ژورنال در ادامه ادعا می‌کند که مدارکی را در اختیار دارد دال بر همکاری تتر‌ با شرکت‌های ثالثی که سابقه استفاده از صدها میلیون دلار دارایی‌های ضبط شده و ارتباط با یک سازمان تروریستی مشخص را در پرونده دارند.

در ادامه این گزارش آمده است که وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تحقیق بر روی پرونده تتر است.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر و صرافی بیتفینکس (BitFinex) در تاریخ 3 مارس (12 اسفند) با انتشار یک پست توئیتری به این موضوع واکنش نشان داد:

من به مناسبت تولد پلن بی (Plan B) در لوگانو هستم.

فضایی پرانرژی و افرادی که مشتاق صحبت در مورد بیت کوین هستند.

وقتی روی سن رفتم، صدای چند دلقک را شنیدم که مطمئنم از WSJ بودند.

مثل همیشه، انبوهی از اطلاعات غلط و اشتباه. بیچاره‌ها، قطعا حال و روز خوبی ندارند، اما باید رسانه بهتری داشته باشند.

تتر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارش وال استریت ژورنال تماماً اشتباه و گمراه کننده است.

این شرکت در ادامه بیانیه خود اعلام کرده است:

تتر‌ و بیتفینکس (BitFinex) برای رعایت مقررات قانونی، از برنامه‌هایی در سطح جهانی برخوردار بوده و به تمام الزامات ضد پولشویی، احراز هویت مشتری و مبارزه با تامین مالی تروریسم پایبند هستند.

کار اصلی Tether، انتشار استیبل کوین USDT است که با ارزش بازار 71 میلیارد دلار، سومین ارز دیجیتال بزرگ پس از بیت کوین و اتریوم به شمار می‌رود.

تتر (USDT)، یک استیبل کوین با ارزش ثابت بوده و از پشتوانه دلار آمریکا برخوردار است. کاربران، برای ورود و خروج سریع و راحت در معاملات، بدون نیاز به بانک‌های سنتی یا ارزهای سنتی (فیات)، از تتر استفاده می‌کنند. عمده محبوبیت تتر‌‌ در بازار‌هایی است که دستیابی و دسترسی به دلار مشکل است و همچنین در فضای DeFi (دیفای یا بازار مالی غیرمتمرکز) که هدف از بین بردن واسطه‌ای به نام بانک است.

استیبل کوین‌هایی مانند تتر، موجب تسهیل فرایند تبدیل بیت کوین به ارزهایی مانند دلار، یورو، تومان و یا سایر ارزها در صرافی‌ها می‌شوند.

اما به طور کلی مدت‌هاست که تتر‌‌‌ دچار شرایط بحث برانگیزی شده است. آن‌ها هنوز هم اسناد کافی برای اثبات این ادعا که استیبل کوین تتر از پشتوانه دلار آمریکا برخوردار بوده و این واحد به طور مستقل حسابرسی نشده است، ارائه نکرده‌اند.

در انتها لازم به ذکر است که در سال 2021، پس از تحقیقات دو ساله دادستان کل نیویورک، تتر‌‌ موافقت کرد که دیگر در نیویورک فعالیت تجاری نخواهد داشت.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: decrypt.co
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *