ادعای پیتر شف درباره دلایل خرید بیت کوین توسط مایکل سیلور

دلیل مایکل سیلور برای خرید بیت کوین چه بود؟ | همتاپی

یکی از معروف‌ترین نهنگ‌های بیتکوین اعتراف کرده خرید بیت کوین تنها راه جلوگیری از انحلال شرکتش بوده است؛ یا حداقل این ادعایی است که پیتر شف (Peter Schiff) درباره مایکل سیلور (Michael Saylor) و شرکت بزرگش مایکرواستراتژی (MicroStrategy) مطرح کرده است.

به گفته پیتر شف، افزودن طلای دیجیتال به ترازنامه در واقع آخرین تلاش برای جلوگیری از انحلال این شرکت بود. سایر گاوهای بیت کوین، بلافاصله به دفاع از شرکت مایکل سیلور پرداختند و اظهار داشتند ذخیره بیتکوین می‌تواند روشی هوشمندانه برای تنظیم مجدد پورتفولیو (Portfolio) یا سبد سهام باشد.

 

برای اولین بار شنیدم سیلور اعتراف کرد افزودن بیتکوین به ترازنامه مایکرواستراتژی در اصل آخرین تلاش برای جلوگیری از انحلال شرکت بود. اگر تنها چیزی که سهام مایکرواستراتژی (MSTR) می‌خواهد یک موقعیت سوداگرایانه و اهرمی در بازار بیتکوین است، پس چیزی به دست نخواهد آورد.

پیتر شف در مخالفت با این افراد گفت: بیتکوین چیزی جز ضررهای مداوم به دنبال ندارد، به‌شدت کمیاب است و به هیچ طریقی مطلوب نیست. در پایان نیز افزود هیچکس نیاز به خرید بیت کوین ندارد که هربار صحبت از طلای دیجیتال باشد، پیتر شیف این جمله را مطرح می‌کند.

دن هلد (Dan Held) نیز به این مکالمه توئیتری پیوست و از طلا به روشی مشابه مثال بیتکوین پیتر شیف استفاده کرد. دیگران نیز اشاره کردند چطور پیتر شف مجبور به انحلال بانک خودش شده، در حالی که شرکت بانکداری Wells Fargo به میزان 2 درصد از ارزش بازار خود را به عنوان جریمه پرداخت کرده است. طرفداران بیتکوین نیز گفتند اگر پیتر شیف پولش را به شکل بیتکوین ذخیره کرده بود، هنوز دارایی‌هایش را بی‌کم و کاست در اختیار داشت.

پیتر شف به‌طور آشکار از بیت کوین و هرکسی که به‌طور عمومی آن را به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری و مواجعه با نوسانات تبلیغ کند، مخالفت کرده است. در مقابل، به‌شدت طرفدار طلاست که طی چند هفته اخیر شاهد افزایش قیمت آن در بازار بوده‌ایم. این در حالی است که بیتکوین برای حفظ سطح قیمت فعلی و به دست آوردن یک جایگاه ثابت، تلاش می‌کند.

اما مایکل سیلور همچنان درباره آینده بیتکوین دیدگاه صعودی دارد و چندین بار در گذشته نظرش را به‌طور واضح بیان کرده است: شرکت او با شرایط فعلی بازار هیچ مشکلی ندارد و از دیدگاه مالی کاملاً سالم باقی مانده است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. یکی میگه بیت کوین خوبه یکی میگه بیت کوین بده بین علما اختلافه خودمونم نفهمیدیم چیشد