پشت پرده انتقال یک تریلیون شیبا اینو از صرافی FTX چه بود؟

پشت پرده انتقال یک تریلیون شیبا اینو از صرافی FTX چه بود؟ | همتاپی

در 24 ساعت گذشته، نهنگ‌های شیبا اینو طی چند تراکنش بزرگ، بیش از 1.5 تریلیون از توکن‌های این میم کوین را به کیف پول‌های مختلف انتقال داده‌اند. مبدا اکثر این تراکنش‌ها صرافی FTX بوده است.

در عین حال، بررسی نمودار این رمزارز نشانگر ریزش 8 درصدی قیمت آن در 24 ساعت گذشته است.

انتقال یک تریلیون شیبا از FTX، درست پیش از اعمال محدودیت برداشت در این صرافی

داده‌های اتر اسکن (EtherScan) نشان می‌دهند که 3 تراکنش بزرگ شیبااینو توسط چند کیف پول ناشناس انجام شده است. طی این تراکنش‌ها، مبالغ بسیار قابل توجه و چشم گیری جابجا شدند. تعداد توکن‌های منتقل شده به ترتیب حدود 502، 183 و 108 میلیارد و مجموعا بالغ بر 794 میلیارد توکن بود.

این حجم از توکن‌های این میم کوین، برابر با 8,741,940 دلار است. تراکنش حاوی 502 میلیارد شیبا، از مبدا صرافی FTX و به آدرس x12da64f9c7b4e9a73f9e177cd18c40cf307306f4 منتقل شد. دارایی این کیف پول اکنون به  تعداد باورنکردنی 1,002,404,900,000 (یک تریلیون و دو میلیارد) توکن رسیده است. اطلاعات این کیف پول ارز دیجیتال حاکی از این است که این تعداد میم کوین، طی دو تراکنش بزرگ 500 میلیاردی و از مبدا FTX بوده است. ظاهرا این فرد نگران است برای صرافی FTX و دارایی‌های مشتریانش مشکلی به وجود بیاید.

انتقال شیبا از صرافی FTX به کیف پول ناشناس | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

انتقال شیبا از صرافی FTX به کیف پول ناشناس

اندکی قبل، صرافی FTX سقف برداشت‌ها را به 1000 دلار کاهش داد که می‌تواند نشانه ورشکستگی احتمالی آن باشد.

علاوه بر این موارد، صرافی کوین بیس نیز شاهد برداشت بیش از 183 میلیارد توکن شیبا از این صرافی توسط یک کیف پول ناشناس بود.

بر اساس داده‌های اتر اسکن، تعداد 108 میلیارد و 200 میلیون توکن شیبا اینو نیز از بین دو کیف پول ناشناس جابجا شد.

فروش FTT توسط بایننس و پاسخ متقابل صرافی FTX

به گزارش یو تودی (u.today)، جنگ قدرت بین بزرگترین صرافی‌های رمزارز یعنی بایننس و FTX بالا گرفته است.

مدیر عامل صرافی بایننس (CZ) اعلام کرد که این صرافی، در پی افشاگری‌های اخیر و به دلیل عدم تمایل CZ به حمایت از افرادی که علیه سایر رقبا لابی‌گری می‌کنند، تمام دارایی FTT خود را به فروش می‌رساند.

این اظهار نظر، واکنش شدید سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)، موسس میلیاردر صرافی FTX و همینطور رایان سِیلِم (Ryan Salame) یکی دیگر از بنیانگذاران این صرافی را در پی داشت. فروش گسترده توکن‌های FTT توسط بایننس، پس از ایجاد نگرانی‌هایی در مورد مشکلات مالی به وجود آمده برای شرکت آلامدا ریسرچ (Alameda Research) شروع شد. این شرکت، یک مرکز تجاری بزرگ متعلق به FTX است که اخیرا با مشکلات مالی مواجه شده است.

با این حال، کارولین الیسون (Caroline Ellison)، مدیرعامل شرکت آلامدا، اظهار داشت که ترازنامه این شرکت از وجوه کافی برخوردار است و پیشنهاد خرید تمام FTTهای بایننس را ارائه نموده است.

در زمان انتشار این مطلب، توکن FTX با بیش از 70 درصد ریزش طی 24 ساعت، در محدوده 4.7 دلار معامله می‌شود. در پی ادامه تنش‌ها بین این دو صرافی، تمام بازار رمزارزها تحت تاثیر قرار گرفته اند، به طوری که بیت کوین هم با افت قیمت همراه بوده و مجددا پایین تر از سطح 20 هزار دلار قرار گرفته است.

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *