احتمال افزایش ۲۶ درصدی قیمت مانا در صورت عبور از سطح ۱.۱ دلاری

احتمال افزایش 26 درصدی قیمت ارز مانا در صورت عبور از سطح 1.1 دلاری | همتاپی

طی چهار روز گذشته بخت با ارز دسنترالند یا همان مانا یار بوده و در این مدت 11.5 درصد رشد داشته است. همزمان با این رشد قیمت، افزایش حجم را نیز شاهد بودیم که نشان از اطمینان معامله‌گران نسبت به افزایش قیمت‌ مانا دارد. با ادامه همین روند خرید، قاعدتاً مانا از روند رِنج دوماه گذشته خود خارج می‌شود.

در شرایط کنونی، قیمت ارز دیجیتال دیسنترالند مانا با فشار شدید عرضه ناشی از ناحیه مقاومت 1.1 دلاری، روبروست. تقاطع صعودی خط میانگین متحرک نمایی 20 و 50 روزه (EMA 20 and 50)، توجه خریداران بیشتری را به بازار این ارز دیجیتال جلب کرده است. 

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

حجم معاملات روزانه توکن دسنترالند 247.9 میلیون دلار می‌باشد که نشان از کاهشی 27 درصدی دارد.

نمودار قیمت مانا به تتر | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت مانا به تتر. منبع: سایت تریدینگ ویو

مطالب مرتبط: decentraland چیست و چرا نباید از آن دوری کرد؟!

نمودار تکنیکال ارز مانا به تتر، نمونه واضحی از الگوی rounding bottom را نشان می‌دهد. این الگو که نشان از معکوس شدن روند به سمت صعودی دارد، دو مرحله اول خود را با افت قیمتی از اواسط ماه مه تا ماه ژوئن و به دنبال آن با روند فعلی تثبیت قیمت طی یک رالی قیمتی در محدوده‌ای مشخص، کامل کرده است.

از لحاظ تکنیکال، قیمت مانا قاعدتاً باید حد مقاومت پیش روی خود یعنی قیمت 1.1 دلار را شکسته و به قیمت 1.36 دلار برسد.

در تاریخ 13 ماه ژوئیه، قیمت ارز مانا از محدوده حمایت 0.75 دلاری برگشت و در عرض یک ماه 44.61 درصد افزایش پیدا کرد. امروز نیز با جهش 0.88 درصدی، خریداران سعی کردند با شکست از محدوده صعودی به این فاز تثبیت قیمت پایان دهند.

با این حال لازم است که کندل روزانه در بالای حد مقاومت و در مرز قیمت 1.1 دلار بسته شود و افزایش حجم کافی برای تایید شکل‌گیری شکست از محدوده نیز ایجاد شود. رالی پس از شکست از محدوده، می‌تواند قیمت ارز مانا را 26.2 درصد بالاتر برده و به حد مقاومت 1.36 دلاری برساند.

اگر مومنتوم صعودی حفظ شود، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند از این هم فراتر رفته و تا محدوده حمایت کلیدی 1.68 دلاری نیز برسد.

و برعکس اگر قیمت مانا از حد مقاومت 1.1 دلاری برگردد و خط متحرک نمایی 20 روزه را بشکند، نشان دهنده از سرگیری فاز تثبیت قیمت خواهد بود.

مطالب مرتبط: احتمال افزایش قیمت دیسنترلند (مانا) تا ۱.۵ دلاری وجود دارد

تحلیل قیمت مانا با استفاده از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

اندیکاتور نوار بولینگر (Bollinger Band): جهش قیمت اخیر مانا به خط بالایی این اندیکاتور رسید که نشانه‌ای کوچک اما قابل قبول برای شکست از محدوده است. با این حال، خط میانی این اندیکاتور که نقش خط حمایت دینامیک را ایفا می‌کند، می‌بایستی این فاز بازگشت قیمت را حفظ کند.

اندیکاتور مقاومت نسبی(RSI): شیب روزانه اندیکاتور مقاومت نسبی، رالی قوی‌تری را نسبت به پرایس اکشن نشان می‌دهد که حاکی از افزایش مومنتوم صعودی است. این واگرایی مثبت نشان می‌دهد که قیمت بالاخره از حد مقاومت 1.1 دلاری عبور می‌کند.

محدوده مقاومت کلیدی: بین قیمت 0.75 تا 0.935 دلاری 

محدوده پشتیبانی کلیدی: بین قیمت 1.36 تا 1.1 دلاری

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز مانا، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت مانا مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش مانا صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *