آماده سازی نسخه آزمایشی شیباریوم به پایان رسید

شیبا ریوم آماده اجراست | همتاپی

حساب توئیتری متعلق به بلاکچین شیباریوم (Shibarium) اعلام کرد که چیزی تا اتمام مراحل آماده‌سازی نسخه آزمایشی (بتا) شیباریوم باقی نمانده است. همزمان با این خبر قیمت شیبا جهش بزرگی را تجربه کرد.

تیم توسعه دهنده شیبا اینو در روز دوشنبه اعلام کردند که انتظار‌ها برای انتشار نسخه آزمایشی شیباریوم (بلاکچین لایه2  شیبا اینو) ، بالاخره به پایان رسیده است. همچنین حساب توئیتری رسمی این بلاکچین، به معرفی برخی از مفاهیم اساسی این بلاکچین، پیش از انتشار آن پرداخت. در پی این اقدام، توکن‌های SHIB و BONE با افزایش قیمت قابل توجهی در 24 ساعت گذشته مواجه شدند.

مطالب بیشتر: شیباریوم چیست؟

 

زمان انتشار نسخه آزمایشی شیباریوم فرار رسیده است

حساب توئیتری Shibarium Network که در واقع حساب کاربری رسمی بلاکچین شیباریوم است، با انتشار یک پست در تاریخ 16 ژانویه (26 دی) اعلام کرد که آماده‌سازی نسخه آزمایشی شیباریوم تقریباً به پایان رسیده است و طرفداران این اکوسیستم، به زودی آن را دریافت خواهند کرد.

خبر خوش برای طرفداران شیبا: چیزی تا راه اندازی نسخه بتا شیباریوم باقی نمانده است. در این مقاله به معرفی برخی از مفاهیم اساسی بازی می‌پردازیم تا جامعه شیبا بتوانند درک بهتری از این بلاکچین داشته باشند.

در روز‌های آغازین سال 2023، حساب توئیتری اکوسیستم شیبا و همینطور شیتوشی کوزاما (Shytoshi Kusama)، یکی از توسعه دهندگان اصلی این اکوسیستم، نشانه‌هایی در مورد نزدیک بودن زمان انتشار شیباریوم را بروز داده بودند. تیم توسعه دهنده نیز در یک پست در وبلاگ رسمی این اکوسیستم، به معرفی مفاهیم و اصول پایه‌ای این بلاکچین پرداختند.

در حالی که هنوز هم تاریخ نهایی راه اندازی این بلاکچین اعلام نشده است، اما تیم شیبا اینو ادعا کرده‌اند که مراحل پایانی مربوط به نسخه بتا، رو به اتمام است.

بلاکچین لایه 2 شیباریوم به رفع مشکل مقیاس پذیری و حذف محدودیت های عملکرد شبکه بلاکچین فعلی خواهد پرداخت. توکن‌های متعلق به اکوسیستم شیبا اینو، یعنی SHIB، BONE و LEASH، تنها توکن‌های مورد نیاز در این بلاکچین خواهند بود. با توسعه و پیشرفت وب3، این توکن‌ها در زمینه‌های متاورس، توکن های غیر مثلی (NFT)، برنامه‌های غیر متمرکز (dApp) و بازی‌های مختلف کاربرد فراوانی خواهند داشت.

اعتبار‌سنج‌ها (validator) و نمایندگان (delegator) نیز از نقش بسیار مهمی در بلاکچین شیباریوم برخوردار هستند. نمایندگان یا delegators در واقع کسانی هستند که توکن‌های خود را برای استیک کردن، به اعتبار سنج ها می‌سپارند.

اعتبار‌سنج‌ها با قفل کردن توکن BONE و فعال‌سازی لایه هیمدال (Heimdall) و نود های Bor (نود یا گره های تولید کننده بلوک) به افزایش امنیت شبکه کمک می‌کنند.

همانطور که قبلا اعلام شده بود، توکن BONE به عنوان تنها ابزار مورد استفاده برای پرداخت کارمزد تراکنش ها و همچنین پرداخت پاداش اعتبار سنج ها و نمایندگان پروتکل شیباریوم انتخاب شده است. علاوه بر این، تمام تراکنش های شیباریوم باعث سوزاندن توکن شیبا (SHIB) می‌شوند که این عامل، نقش بسیار پر رنگی در کاهش میزان عرضه توکن شیبا دارد.

جهش قیمت شیبا (SHIB) و بون (BONE)

اخیراً قیمت توکن شیبا با افزایش قیمت زیادی همراه بود، به طوری که در 24 ساعت گذشته نزدیک به 6 درصد و در یک هفته گذشته بیش از 20 درصد افزایش قیمت داشته است. در حال حاضر خرید و فروش شیبا در محدوده 0.00001045 دلار انجام می‌شود؛ ضمن اینکه بیشترین و کمترین قیمت روزنانه شیبا نیز به ترتیب 0.00001099 و 0.00000985 دلار بوده است.

در همین حال، قیمت توکن بون (BONE ShibaSwap) نیز در 24 ساعت گذشته بیش از 15 درصد رشد داشت و توانست تا سطح 1.42 دلار پیشروی کند. در حال حاضر قیمت توکن BONE برابر با 1.39 دلار است.

ترجمه: تیم خرید و فروش شیبا اینو صرافی ارز دیجیتال همتاپی

(2 - کاربر 4,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. شیباریوم هنوز نیومده قیمت شیبا رفت بالا و شد جز ارزشمندترین ارزهای اتریوم فک کن شیباریوم بیاد چی میشه

  2. بعد از لانچ شدن شیباریوم منتظر سیر صعودی شیبا باشید که حسابی میترکونه