ادغام نهایی شبکه آزمایشی اتریوم، در ماه اوت راه اندازی می‌شود

ادغام نهایی شبکه آزمایشی اتریوم، در ماه اوت راه اندازی می‌شود | همتاپی

طبق اعلام بنیاد اتریوم، فرایند ادغام گورلی (Goerli) با پراتر (Prater) هفته آینده انجام می‌شود، این ادغام آخرین مرحله آزمایشی قبل از انتقال مورد انتظار اتر به اثبات سهام است.

اتریو‌م یک قدم تا ادغام فاصله دارد و مرحله نهایی چند روز دیگر انجام خواهد شد. گورلی، سومین و آخرین شبکه آزمایشی اتریوم قبل از انتقال شبکه به اثبات سهام است که برای اواسط سپتامبر برنامه‌ریزی شده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

گورلی جزو شبکه‌های آزمایشی است و دقیقا مانند شبکه اصلی شبیه‌سازی می‌شود، به عبارت دیگر طی این اقدام کل شبکه اصلی اتریوم بصورت آزمایشی راه اندازی خواهد شد.

مطالب مرتبط: تاریخ ادغام اتریوم بالاخره مشخص شد

 شبکه آزمایشی گورلی، سومین و آخرین اجرای آزمایشی خواهد بود. در اوایل این ماه، شبکه آزمایشی سپولیا (Sepolia) بدون مشکل خاصی آزمایش شد. در ژوئن نیز شبکه آزمایشی راسپتن (Ropsten) با موفقیت به اثبات سهام منتقل شد.

طبق برنامه ریزی بنیاد اتریوم، قرار است در تاریخ ۶ تا ۱۲ اوت، شبکه آزمایشی گورلی با پراتر (زنجیره فانوس دریایی که در فاز صفر راه ندازی شده) ادغام شود. زنجیره فانوس دریایی نسخه ابتدایی و اصلی اثبات سهام اتریو‌م است که با زنجیره بیکن آغاز شده‌است و از دسامبر ۲۰۲۰ به موازات شبکه اثبات کار فعلی اتریوم‌ در حال اجرا است.

قیمت خرید بیت کوین

این ادغام تمام فعالیت‌های شبکه اتریو‌م را از زنجیره اثبات کار فعلی خود خارج کرده و به زنجیره بیکن منتقل می‌کند. اگر فرایند شبکه آزمایشی گورلی طبق برنامه‌ریزی قبل ادامه یابد، توسعه دهندگان اصلی اتریو‌م امیدوارند این ادغام را تقریبا در ۱۹ سپتامبر اجرا کنند.

در مدل اثبات کار فعلی شبکه، اتریو‌م از طریق نام استخراج یا «ماینینگ» مدیریت می‌شود، که در آن ماینرها با هدف یافتن بلوک‌های جدید و در ازای دریافت پاداش، مسائل پیچیده ریاضی را با قدرت محاسباتی بالا حل می‌کنند.

ادغام یا مرج، فرایند انتقال کامل مکانیسم اجماع اثبات کار به اثبات سهام است. طی این فرایند شبکه اتریوم به استخراج اتریوم پایان می‌دهد و اثبات سهام را جایگزین آن می‌کند. در شبکه اتریوم که مبتنی بر اثبات سهام است، افرادی که حداقل ۳۲ اتریو‌م در اختیار دارند می‌توانند به جمع اعتبارسنج‌های شبکه اتریو‌م بپیوندند. طبق گفته بنیاد اتریو‌م، مدل اثبات سهام، شبکه اتریو‌م را 99 درصد با محیط زیست سازگارتر خواهد کرد.

عمل سهام‌گذاری احتمالاً مقدار زیادی از اتریوم در حال گردش را قفل کرده و از چرخه معاملات حذف می‌کند، برخی معتقدند این ادغام، مکانیسمی برای کنترل عرضه بوده و میزان اتریوم عرضه شده را همزمان با تقاضای ثابت یا در حال افزایش کاهش می‌دهد.

مطالب مرتبط: تعداد آدرس‌های اتریوم افزایش یافت

همانطور که تحلیلگران انتظار داشتند، نزدیک شدن به مراحل پایانی ادغام، احتمالا دلیل اصلی افزایش ۴۴ درصدی اتریوم در مقایسه با رشد ۱۴.۶ درصدی بیت کوین در ماه گذشته بوده است. طبق گزارش کوین مارکت کپ در روز گذشته، اتریو‌م به قیمت ۱,۷۴۲ دلار، بالاترین قیمتی که از اوایل ژوئن تا امروز ثبت شده، رسید و هم اکنون نیز با قیمت ۱,۷۱۶ دلار خرید و فروش می‌شود.

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریو‌م، به مقاله تحلیل قیمت اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: decrypt.co
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *