تاریخ ادغام اتریوم بالاخره مشخص شد

تاریخ ادغام اتریوم (The Ethereum Merge) بالاخره مشخص شد | همتاپی

توسعه دهندگان اتریوم (Ethereum) که در حال برنامه‌ریزی برای اجرای این ادغام (merge) هستند، اکنون تاریخ مشخصی را برای حرکت به سمت الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) ارائه کرده‌اند.

بر اساس اعلام اخیر توسعه دهندگان، شبکه اصلی اتریو‌م قرار است این ادغام را در هفته منتهی به 19 سپتامبر راه‌اندازی کند. راه‌اندازی، پس از انتقال یک شبکه آزمایشی دیگر (آخرین شبکه قبل از ادغام) به الگوریتم گواه اثبات سهام، انجام خواهد شد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

انتظار می‌رود این ادغام در هفته دوم ماه اوت در شبکه آزمایشی گورلی (Goerli) اجرا شود. بلاک چین سپس به‌روزرسانی بلاتریکس (Bellatrix) را در اوایل سپتامبر انجام می‌دهد، دو هفته بعد نیز ادغام را اجرا می‌کند.

مطالب مرتبط: تفاوت اتریوم و اتریوم کلاسیک

تاریخ جدید ادغام اتریوم تقریباً مطابق با جدول زمانی اواخر ماه اوت است که توسط ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار اتریوم، در اوایل سال جاری پیشنهاد شد.

راه‌اندازی ادغام، به ادغام موفق گورلی (Goerli) بستگی دارد

تکمیل ادغام در هفته منتهی به 19 سپتامبر به اجرای روان «ادغام گورلی» بستگی دارد. علی‌رغم بروز برخی مشکلات، شبکه‌های آزمایشی قبلی ادغام را با موفقیت انجام داده‌اند.

خرید بیت کوین با دلار

با شدو فورک (Shadow Fork) که در شبکه اصلی شاهد آن بودیم و 20 درصد از نودها (nodes) پس از راه‌اندازی آن غیرفعال شدند، نگرانی‌هایی را در مورد ثبات ادغام ایجاد کرد.

در اوایل ماه مه، پس از اینکه زنجیره بیکن (Beacon chain) تحت یک سازماندهی مجدد 7 بلوکی عمیق قرار گرفت، قیمت اتریوم سقوط کرد.

پس از ادغام، واکنش قیمت اتریوم (ETH) چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود این ادغام تا حد زیادی برای قیمت اتر مثبت باشد، زیرا سرمایه گذاری در این توکن را بسیار در دسترس‌تر می‌کند. پاداش استیکینگ (staking) ممکن است به اتریوم اجازه دهد تا مانند یک ابزار بدهی (debt instrument) رفتار کند و جذابیت سازمانی آن را افزایش دهد.

اما این مشروط به اجرای موفقیت آمیز ادغام است. تغییر به الگوریتم گواه اثبات سهام، احتمالاً بزرگ‌ترین بروزرسانی بلاک چین از زمان هارد فورک سال 2016 و ایجاد اتریوم کلاسیک خواهد بود.

مطالب مرتبط: ادغام اتریوم چیست؟

وضعیت نابسامان اخیر در بازار ارزهای دیجیتال ممکن است هرگونه حرکت صعودی بزرگ را برای اتر (ETH) محدود کند. این توکن در سال جاری به دلیل افزایش تورم و نرخ بهره، نزدیک به ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

در لحظه انتشار این خبر قیمت اتریوم به دلار در حوالی 1,198 در نوسان است، این ارزدیجیتال هفت روز گذشته خود را با 1.47 درصد کاهش قیمت را پشت سر گذاشته است.

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریوم، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *