تاثیر شورش واگنر در روسیه بر ارزش تتر

تغییر ارزش تتر بعد از کودتای روسیه| همتاپی

شورش چند روز قبل گروه واگنر در روسیه، اتفاقی بود که موجب افزایش نگرانی و عدم اطمینان از شرایط سیاسی-اقتصادی این کشور شد و احتمالاً بسیاری از مردم را مجبور به خرید سایر دارایی‌ها کرد. در چنین شرایطی و با توجه به تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه، تتر (USDT) یکی از گزینه‌های سریع و راحت است.

در حین این اتفاق و همزمان با حواشی مربوط به اقدامات واگنر، شاهد واکنش قیمت تتر در برابر روبل روسیه بودیم. در ادامه نیز نگاهی به تاثیر برخی از حوادث و مسائل سیاسی بر روی تتر می‌اندازیم.

اقتصاد و سیاست بین‌المللی همواره از تاثیر مستقیم بر یکدیگر برخوردار بوده اند. به همین دلیل تاثیر رویداد‌های پیرامون روسیه بر روی حجم معاملات جفت ارز تتر/روبل، موضوع عجیب و غافلگیر کننده‌ای نیست.

برای خرید و فروش تتر در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم تتر بخرم

جنگ روسیه و اوکراین نمونه بارزی از چگونگی تاثیرگذاری رویداد‌های سیاسی بر عملکرد ارز های سنتی و ارز های دیجیتال است. اتفاقً در این مورد نیز تمرکز بر جفت ارز تتر در مقابل روبل است.

تحلیل و بررسی اخیر Kaiko به چگونگی عملکرد و تغییرات این جفت ارز در نتیجه رویداد‌ها و حوادث قابل توجه روسیه می‌پردازد. در این بررسی، افزایش حجم معاملات تتر در مقابل روبل که درست پس از ماجرای واگنر مشاهده شد نیز لحاظ شده‌است.

گروه واگنر یک گروه نظامی خصوصی مستقر در روسیه است که اخیرا در برابر دولت این کشور اقدام به شورش کرد. اهمیت این اتفاق به اندازه‌ای بود که بار دیگر روسیه را در مرکز توجهات قرار داده و همچنین باعث نگرانی مردم این کشور شد. در چنین شرایطی بسیاری از مردم به امنیت و شرایط مالی خود فکر می‌کنند.

تضعیف روسیه طبیعتاً باعث تضعیف روبل خواهد شد. اقدام اخیر گروه واگنر موجب بروز عدم اطمینان پیرامون شرایط سیاسی-اقتصادی دولت شده و ممکن است بسیاری از مردم را برای خرید دارایی‌های دیگر متقاعد نموده باشد. در پی اعمال تحریم‌های ایالات متحده و ناتو علیه روسیه، خرید تتر یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای انجام این کار است.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

اگرچه این اولین باری نیست که شاهد افزایش حجم معاملات تتر در برابر روبل هستیم، اما این دومین افزایش چشمگیر حجم معاملات این دو ارز از ژانویه 2023 است. بیشتری میزان افزایش حجم معاملات تتر/روبل در دو سال اخیر، به اوایل فوریه 2020 و زمان شروع درگیری بین دو کشور بازمی‌گردد.

مسیر فرار نقدینگی

دلیل بسیاری از معاملات این دو ارز، کاهش ارزش روبل در برابر تتر است. در عین حال، بسیاری از افراد نیز از پوزیشن یا موقعیت معاملات روبل خارج شده و به دنبال سایر دارایی‌هایی هستند که در شرایط نابسامان فعلی، ارزش خود را حفظ می‌کنند. افزایش حجم اخیر اولین بار در تاریخ23 ژوئن (2 تیر) مشاهده شد. درست همزمان با راه‌اندازی استیبل کوین تتر گلد (طلای تتر) توسط شرکت پشتیبان تتر (Tether). در واقع تتر گلد یک ارز دیجیتال جدید است که همواره از ارزش برابر با طلا و بصورت 1:1 برخوردار خواهد بود. لازم به ذکر است که طلا همیشه بهترین عملکرد را در مقابل تورم و نوسانات بلند مدت داشته است.

مطالب مرتبط: پشتوانه تتر چیست و چگونه می‌توان به آن تکیه کرد؟

بیشترین میزان ورود و خروج تتر در اواسط ماه ژوئن به ثبت رسیده است. با این حال طی روز‌های اخیر این میزان به پایین‌ترین سطح ماهانه خود کاهش یافته است.

میزان ورودی و خروجی تتر به صرافی ها

حجم معاملات روبل در برابر تتر، در واقع درصد بسیار اندکی از کل معاملات تتر را شامل می‌شود. با این حال، تغییرات گفته شده تصویری نزدیک از چگونگی تأثیر رویدادهای حوزه سیاسی-اقتصادی بر قیمت‌ها را ترسیم می‌کند.

(2 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *