تراکنش‌های روزانه لایت کوین با نزدیک شدن به ۴ میلیون همچنان افزایش می‌یابد

تراکنش های روزانه لایت کوین با نزدیک شدن به ۴ میلیون عدد همچنان افزایش می‌یابد | همتاپی

در طول هفته گذشته، تعداد تراکنش‌های تایید شده روزانه لایت کوین LTC همواره صعودی بوده است. به‌عبارت دقیق‌تر، پس از رکوردشکنی ۵۸۵,۴۱۵ تراکنش تایید شده روزانه در ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت)، تعداد تراکنش‌های این شبکه به‌طور مداوم بین محدوده ۱۷۲,۰۰۰ تا ۵۳۲,۰۰۰ تراکنش بوده است.

افزایش معاملات روزانه لایت کوین ادامه دارد

از ۲ مه (۱۲ اردیبهشت)، تعداد تراکنش‌های روزانه شبکه لایت کوین به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. وب سایت بیت کوین دات کام (Bitcoin.com) اولین بار این روند صعودی چشمگیر را در ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت) منتشر کرد که نشان می‌داد روند معاملات لایت کوین با هیچ کاهشی مواجه نشده است.

در گذشته، اوج تعداد تراکنش‌های روزانه تاییدشده لایت‌ کوین در ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۴ مهر ۱۴۰۱) با ۲۱۱,۰۱۴ تراکنش به دست آمده بود. رکورد قبلی هم در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱ (۳ تیر ۱۴۰۰) معادل ۱۹۶,۱۹۱ تراکنش بود.

برای خرید و فروش لایت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم لایت کوین بخرم

در اکثر روزهای سال ۲۰۲۲ و ابتدای ۲۰۲۳، حجم تراکنش‌های روزانه لایت‌کوین بین ۹۰,۰۰۰ تا ۱۳۰,۰۰۰ تراکنش در روز بود که گاهی اوقات به ۱۵۰,۰۰۰ تا ۱۷۵,۰۰۰ هم می‌رسید. با این حال، افزایش تراکنش‌های روزانه شبکه لایت کوین در روزهای اخیر، شبیه به گذشته نبوده و روند جدیدی محسوب می‌شود. 

علاوه بر این، در ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) هم شبکه لایت کوین توانست به نقطه عطف پردازش ۷ تراکنش در ثانیه برسد. سپس در ۲۵ مه (۴ خرداد) تعداد تراکنش‌های پردازش‌شده به ۶ تراکنش در هر ثانیه رسید.

نمودار تراکنش های روزانه لایت کوین | همتاپی

تراکنش‌های روزانه لایت کوین

این در حالی است که در گذشته، لایت کوین تنها می‌توانست ۱ تا ۲ تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند. البته با وجود حجم بالای تراکنش‌های این شبکه در چند روز گذشته، کارمزد آن‌ پایین و بین ۰.۰۰۰۰۷۹ تا ۰.۰۰۷۲ دلار بود.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

علاوه بر این، هش ریت شبکه لایت کوین هم رشد کرد و در ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) به ۹۲۴.۴۵ تراهش در هر ثانیه در ارتفاع بلوک ۲.۴۵۴,۹۸۳ رسید. هش ریت این شبکه در حال حاضر نیز در محدوده ۷۳۹.۰۳ تراهش بر ثانیه قرار دارد.

بخش قابل‌توجهی از تراکنش‌های لایت کوین را می‌توان به کتیبه‌های اردینالز نسبت داد که ۱۱ روز پیش، تعداد آن‌ها به ۲.۵۸ میلیون عدد رسید.  در حال حاضر، تعداد داد کتیبه‌های مبتنی بر لایت کوین به ۳,۸۴۱,۲۱۵ عدد رسیده و به مرز ۴ میلیون نزدیک‌تر شده است. هنوز مشخص نیست که این افزایش فعالیت تا چه مدت در شبکه لایت کوین ادامه دارد. 

گفتنی است که معاملات شبکه دوج کوین هم همراه با لایت کوین افزایش یافته است. علاوه بر این تا هاوینگ لایت کوین ۱۰,۹۶۷,۲۰۰ بلاک باقی مانده است که استخراج آن‌ها تقریباً ۶۴ روز طول می‌کشد.

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: news.bitcoin
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *