سقوط قیمت اتریوم با وجود ادغام؛ چه اشتباهی رخ داده است؟

سقوط قیمت اتریوم با وجود ادغام؛ چه اشتباهی رخ داده است؟ | همتاپی

سرانجام ارتقاء بلاتریکس (Bellatrix)، دیروز در زنجیره بیکن (Beacon) اتریوم به صورت زنده منتشر شد. ارتقاء بلاتریکس شروعی بر تکمیل ادغام اتریوم بود که با ارتقاء پاریس این فرایند به پایان خواهد‌ رسید. با وجود پیش‌بینی‌ها و احساسات مثبت پیرامون ادغام، قیمت اتریو‌م نزدیک به ۸ درصد کاهش یافته است و در حال حاضر با قیمت 1505.95 دلار معامله می‌شود.

از آنجایی که ادغام اتریوم به طور کلی یک رویداد صعودی برای اتریو‌م و ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، کاهش قیمت‌ها پس از ادغام هم اکنون باعث نگرانی سرمایه گذاران شده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

پیامدهای بروزرسانی بلاتریکس

ارتقاء بلاتریکس که نشانگر آغاز ادغام است دیروز منتشر شد. با این ارتقا، اعتبارسنج‌ها قادر به ایجاد بلاک‌های بیکن خواهند بود و همچنین کد ادغام نیز در یکی از این بلاک‌ها قرار خواهد گرفت.

با این حال نرخ مشارکت شبکه اتریوم پس از ارتقا بلاتریکس کاهش یافت. به گفته کارشناسان، این سقوط می‌تواند به دلیل شکست برخی گره‌ها در ارتقای مشتریان خود باشد. آن‌ها همچنین بر این باورند که به مرور هر چه گره‌های اعتبارسنجی از طریق بلاتریکس ارتقاء بیشتری داشته باشند، مشارکت نیز افزایش بیشتری خواهد یافت.

قیمت بیت کوین به تومان

موضوع نگران کننده‌تر در این میان، افزایش ۱۷۰۰ درصدی نرخ بلاک‌های از دست رفته اتریوم پس از ارتقا است. هر چند تیم توسعه‌دهنده اتریوم از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارند، اما تنها یک هفته تا ادغام نهایی باقی مانده است.

چرا قیمت اتریوم در حال کاهش است

آدام کوکران (Adam Cochran)، از تاثیرگذاران و کارشناسان برجسته ارزهای دیجیتال و شریک سرمایه‌گذاری Cinneamhain Ventures، می‌گوید: سقوط قیمت اتریوم ممکن است دلایل دیگری داشته باشد. او معتقد است که تصمیم Aave برای توقف خدمات وام در بازارهای اتریو‌م باعث شد پلتفرم‌های جامعی مانند اینستا دپ (Instadapp) که زمینه ارتباط کاربران را با چندین برنامه غیرمتمرکز در یک پلتفرم فراهم می‌کنند، در استخرهای جفت اتریوم و اتریو‌م استیک شده (stETH/ETH) با مشکل مواجه شوند. او حتی پیش‌بینی می‌کند که کاهش قیمت‌های بعدی اتریو‌م نیز ممکن است به دلیل کاهش پتانسیل معاملات اتفاق بیفتد.

عوامل اقتصاد کلان مانند دیدگاه تضعیف کننده فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره جهت مقابله با تورم نیز تاثیر منفی در وضعیت اتریوم داشته است. علاوه بر این انتظار می‌رود فدرال رزرو به مواضع فعلی خود جهت کنترل تورم در بازار ادامه دهد که این به نوبه خود علاوه بر افزایش شاخص دلار منجر به یک رکود بزرگ در بازارهای مالی سنتی و کریپتو خواهد شد.

مطالب مرتبط: استخر استخراج F2Pool به ماینینگ اتریوم خاتمه خواهد داد

با این حال سرمایه‌گذاران کریپتو همچنان مشتاقانه منتظر انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ۱۳ سپتامبر هستند، ادغام نهایی اتریوم نیز ظرف هفته آینده و همزمان با اعلام شاخص تعیین کننده قیمت مصرف کننده  تکمیل خواهد شد، اما آنچه مسلم است در شرایط کنونی نمی‌توان عامل خاصی را تعیین کننده‌تر از سایر عوامل بر قیمت اتریوم دانست و هم اکنون فاکتورهای چندگانه ای بر قیمت اتریو‌م تأثیرگذار خواهند بود.

در لحظه بارگذاری این مقاله، قیمت اتر به دلار با افزایش 8.01 درصدی نسبت به دیروز در حوالی 1,634 دلار در نوسان است. 

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریو‌م، به مقاله تحلیل قیمت اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *