سقوط ۲۰ درصدی قیمت پالیگان، سولانا و کاردانو در واکنش به سخت‌گیری‌های جدید SEC

سقوط ۲۰ درصدی قیمت پالیگان، سولانا و کاردانو | همتاپی

ارزهای دیجیتال بزرگ بازار در ۲۴ ساعت گذشته طی یک رویداد پرریسک، بیش از ۲۰ درصد سقوط کرده‌اند. این اتفاق چند روز پس از آن رخ داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در شکایت خود علیه صرافی‌های ارز دیجیتال بایننس و کوین‌بیس ادعا کرد ۱۳ ارز دیجیتال نوعی اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

داده‌های موجود نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از این خسارات در ساعات اولیه روز شنبه رخ داده است. سولانا، پالیگان و کاردانو در عرض چند ساعت ۲۵ درصد سقوط کردند و باعث شدند برخی در توییتر به این فکر بیفتند که آیا یک هلدینگ بزرگ، ارزهای دیجیتال خود را در شرایط نسبتاً بی‌ثبات بازار فروخته است یا نه؟

در هر صورت، چنین اتفاقاتی باعث شد که ضرر هفتگی توکن‌های مذکور به ۳۴ درصد برسد.

سقوط اخیر آلتکوین ها‌ | همتاپی

توکن هایی که تا 25 درصد سقوط کرده‌اند، منبع: CoinGecko

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

به‌ این‌ ترتیب، ارزهای دیجیتالی مثل بایننس کوین، دوج‌ کوین و ریپل بیشتر از ۱۱ درصد سقوط کردند. قیمت بیت کوین و اتریوم هم به‌ترتیب ۳.۶ و ۴.۵ درصد کاهش یافته است.

طبق داده‌های کوین گلس (CoinGlass)، نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار از قراردادهای آتی بازار ارزهای دیجیتال در ساعات اولیه روز شنبه لیکوئید شده که از معاملات ۹ ماهه گذشته بیشتر بوده است.

این معاملات زمانی لیکوئید می‌شوند که موقعیت معاملاتی یک معامله‌گر در بازار ارزهای دیجیتال به اجبار بسته می‌شود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که معامله‌گر دیگر نمی‌تواند از موقعیت‌های باز خود (به دلیل زیان قابل‌توجه یا نداشتن مارجین کافی) نگهداری کند.

مطالب مرتبط: فشار فروش یک پلتفرم معاملاتی باعث سقوط قیمت آلت کوین‌ها شده است

گفتنی است که در اوایل این هفته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد که ارزهای دیجیتالی مثل پالیگان، سندباکس، فایل کوین و تعدادی دیگر از ارزهای دیجیتال معروف نوعی اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند.

این موضوع باعث شده است که پلتفرم‌هایی مثل رابین‌هود (Robinhood) احتمالاً در واکنش به رویکرد جدید SEC تصمیم بگیرند به پشتیبانی از توکن‌های ریپل، سولانا و پالیگان پایان دهند.

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coindesk
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *