دعوای قانون گذاران بر سر اتریوم، چه نتیجه ای خواهد داشت؟

دعوای قانون گذاران بر سر اتریوم

آقای راستین بهنام (Rostin Behnam)، رئیس کمیسیون معاملات آتی و کالای ایالات متحده، با اشاره به این موضوع که معاملات آتی اتریوم (ETH) برای مدتی در صرافی های تحت نظارت این سازمان انجام شده است، اظهار نمود که آن‌ها از صلاحیت قضایی برای تصمیم گیری در مورد اتریو‌م برخوردار هستند.

کمیسیون معاملات آتی و کالای ایالات متحده (CFTC)، در اقدامی جدید اتریوم و استیبل کوین ها را کالا نامید و از تمایل خود برای اعمال قدرت قانونی بر روی آن‌ها خبر داد. در این صورت، CFTC در تقابل مستقیم با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قرار خواهد گرفت، چرا که SEC در تلاش است تا همه ارز های دیجیتال، به استثناء بیت کوین را زیر مجموعه اوراق بهادار معرفی و ثبت کند.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

نکته جالب توجه در مورد این اظهارات، ناهماهنگی و عدم توافق نهاد‌های قانون گذار در مورد فضای ارز های دیجیتال است. راستین بهنام در جلسه کمیته کشاورزی سنا در تاریخ 8 مارس (17 اسفند) گفت:

مخالفتی با این ندارم که آن‌ها کالا هستند و باید بدون نیاز به یک دستورالعمل مستقیم از سوی کنگره مبنی بر اینکه آن‌ها دارایی‌های متفاوتی هستند، این بازار را کنترل کنیم. با توجه به آنچه در مورد استیبل کوین ها گردآوری کرده ایم، فکر می‌کنم به یک استدلال قانونی محکم رسیده ایم که USDC و سایر استیبل کوین های مشابه، کالا هستند.

به گفته رئیس CFTC، هدف سرمایه گذاران از خرید و نگهداری استیبل کوین هایی که با پشتوانه ارز های سنتی تولید می‌شوند، کسب سود نیست و بر همین اساس نباید آن‌ها را به عنوان اوراق بهادار دسته بندی نمود. او همچنین به تحقیقاتی که در سال 2021 و در طی یک دادخواست قضایی پیرامون تتر (Tether) انجام شده بود و نتیجه آن موافقت تتر با پرداخت جریمه 40 میلیون دلاری بود، اشاره کرد.

مطالب مرتبط: زنگ خطر برای قیمت اتریوم به صدا درآمد

اتریو‌م هم یک کالا است

اظهار نظر راستین بهنام تنها مربوط به استیبل کوین ها نبود، بلکه به عقیده او اتریوم که به عنوان دومین عضو بزرگ بازار ارز های دیجیتال و رقیب اصلی بیت کوین شناخته می‌شود نیز باید یک کالا محسوب شود. او در ادامه صحبت‌هایش به توضیحاتی اتریوم پرداخت:

اتر برای مدتی در صرافی CFTC لیست شده بود، و همین موضوع صلاحیت قانونی کافی برای اظهار نظر و تصمیم گیری در مورد مشتقات اتریوم و بازار‌های وابسته آن‌ را به CFTC اعطا می‌کند. اگر در مورد کالا بودن اتر کاملاً مطمئن نبودیم، اجازه نمی‌دادیم معاملات آتی اتر در صرافی CFTC لیست شود.

او در ادامه صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که نهاد تحت مدیریت او از دفاعیات قانونی مستحکمی برای ارائه برخوردار هستند.

علاوه بر موارد فوق، آقای بهنام از کنگره خواست تا شفافیت بیشتری را در مورد اختیارات قضایی در زمینه قانون گذاری ارز های دیجیتال به کار گیرد. او همچنین با بیان اینکه اهرم فشار به تنهایی برای حفاظت از مصرف کننده و جلوگیری از خطرات موجود در این فضا کافی نیست، خواستار قوانین نظارتی جامع‌تری از سوی کنگره شد.

مطالب مرتبط: به‌روزرسانی شبکه آزمایشی سپولیا (Sepolia) اتریوم با موفقیت انجام شد

آقای راستین بهنام در پایان گفت:

همانطور که بازارهای ما و مقررات ما در طول چندین دهه ثابت کرده است، مقررات جامع می‌تواند از تقلب جلوگیری کند، می‌تواند از دستکاری جلوگیری کند و در نهایت می‌تواند ضمن تثبیت بازار ‌ها، از مشتریان محافظت کند.

در حال حاضر اتریوم با ارزش بازاری 188,356,054,192 دلار در محدوده  1,539  دلار خرید و فروش می شود. برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتریوم به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید.  

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *