هشدار یک مدیر سرمایه گذاری در مورد کاهش ارزش دلار در ۵ سال آینده

هشدار یک مدیر سرمایه گذاری در مورد کاهش ارزش دلار در 5 سال آینده | همتاپی

لری لپارد (Larry Lepard)، مدیر سرمایه گذاری، هشدار داده است که ارزش دلار آمریکا ممکن است طی 5 تا 10 سال به میزان قابل توجهی سقوط کند.

لری لپارد انتظار دارد که دلار آمریکا با توجه به شرایط کنونی طی 5 تا 10 سال، بیشترِ ارزش خود را از دست بدهد. آیا این شرایط می‌تواند با سقوط تتر، محبوب‌ترین استیبل کوین بازار، شود؟

برای خرید و فروش تتر در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم تتر بخرم

لری لپارد، بنیان گذار و مدیر سرمایه گذاری شرکت Equity Management Associates، در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه توسط کیتکو نیوز (Kitco News) منتشر شد، پیش بینی خود را در مورد سقوط دلار به اشتراک گذاشت. او گفت:

خیلی راحت می‌گویم که دلار طی 10 سال به طور چشمگیری بیشتر ارزش خود را از دست می‌دهد. صادقانه بگویم که من فکر می کنم این پروسه حتی می‌تواند کوتاه‌تر از این نیز باشد. حدس من به طور متوسط حدود پنج سال است.

لپارد سپس توضیح داد که چگونه به پیش بینی خود رسیده است:

من این را بر اساس بررسی تاریخی رویدادهای ارزی در کشورهای دیگر و به نوعی تماشای الگوها برای مدت زمان لازم برای به وقوع پیوستن این اتفاقات می‌گویم.

طبق گفته‌ی لپارد، پس از شروع جنگ روسیه و اوکراین ایالات متحده کاری کرد که به نظر من بسیار احمقانه بود. این که 600 میلیارد دلار از ذخایر ارزی روسیه را تصرف کرد و این پیامی با این مضمون به سایر کشورها در جهان فرستاد که اگر ایالات متحده از کاری که شما انجام می‌دهید خوشش نیاید، می‌تواند پول‌های شما را تصاحب کند.

وی افزود:

آمریکا با تصاحب ذخایر ارزی روسیه به نوعی دوره‌ای جدید را برای کاهش ارزش پول خود آغاز کرد… ما اکنون شاهد تخلیه آهسته‌ی این حباب هستیم.

این مدیر سرمایه گذاری به بحث در مورد تورم نیز پرداخت. وی تاکید کرد:

تورم زیادی داریم و متأسفانه این تورم بدتر نیز خواهد شد.

برای دارایی‌های امن، او طلا و  رمزارز بیت کوین را توصیه می‌کند و هر دوی آن‌ها را پول مشروع (Sound Money) خواند.

لپارد ادامه داد:

به سرمایه گذاران ایالات متحده گفته شده است: سهام بخرید، اوراق قرضه بخرید و نگران ارز نباشید. به تصور من این یک نقطه کور بزرگ است، زیرا فکر می‌کنم دلار ریسک بسیار بزرگ نزول را به همراه دارد. سرمایه‌گذارانی که یک سبد سهام 60 – 40 دارند، اگر طلا و بیت کوین در اختیار نداشته باشند، در 10 یا 15 سال آینده به صورت جدی ضرر خواهند کرد.

او در ادامه هشدار داد:

اگر اوراق قرضه زیادی داشته باشند، دارایی‌هایشان از بین می‌روند، زیرا فکر می‌کنم احتمال این که اوراق قرضه قدرت خرید واقعی خود را حفظ کنند بسیار پایین است.

لپارد با اشاره به این که سیاستمداران قوانین را به تناسب شرایط خودشان تغییر می‌دهند، مانند زمانی که بانک سیلیکون ولی (Silicon Valley Bank) و بانک سیگنیچر (Signature Bank) ورشکست شد، هشدار داد:

نمی‌توان به یک کلمه‌ی آن‌ها اعتماد کرد. کسانی که کنترل ارز فیات را در دست دارند، هر کاری که انجام دهند برای این است که خود را در قدرت نگه دارند. آن‌ها می‌خواهند سیستمی که پول را در جیب آن‌ها می‌گذارد، به کار خود ادامه دهد.

 با این حال، او تأکید کرد که هر بار که صاحبان قدرت قوانین را تغییر می‌دهند، مردم بیشتری بیدار می‌شوند و جایگزینی برای دلار آمریکا پیدا می‌کنند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *