سطح پشتیبانی ۱,۰۰۰ دلار می‌تواند جلوی مومنتوم فروش اتریوم را بگیرد؟

آیا سطح پشتیبانی 1,000 دلار می‌تواند جلوی مومنتوم فروش اتریوم را بگیرد؟ | همتاپی

افزایش پیوسته میزان فعالیت در زمان برگشت روند نزولی، از مومنتوم فروش در بازار خبر می‌دهد. با این حال، روند کاهش قیمت اتریوم در نزدیکی منطقه حمایت روانی 1,000 دلاری متوقف شده و نشان می‌دهد که هدف خریداران حمایت از این سطح قیمت می‌باشد. آیا این سطح پشتیبانی می‌تواند جلوی سه رقمی شدن قیمت اتریوم را بگیرد؟

فروشندگان اتریوم به تحریک بازار برای شکست سطح پشتیبانی 1,000 دلاری ادامه می‌دهند. در حالی که افزایش شیب اندیکاتور مکدی MACD حاکی از تضعیف روند فروش فعلی می‌باشد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

رالی اصلاحی اخیر قیمت در جفت ارز اتریو‌م به تتر (ETH/USDT) ناگهان از سطح مقاومت 1,260 دلاری، تغییر وضعیت داد. مضاف بر اینکه، الگوی وی نزولی (V-top reversal) و افزایش حجم معاملات نشان دهنده کاهش قیمتی معتبر است که منجر به افت 20.7 درصدی حجم بازار این کوین شد.

نمودار قیمت اتریوم به تتر | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به تتر. منبع: سایت تریدینگ ویو

دامنه این کاهش، قیمت اتریوم را به نزدیک محدوده حمایتی بین قیمت 1,000 تا1,040 دلار رساند و شاهد افزایش قابل توجهی در فشار تقاضا بود. وجود چندین کندل قرمز که به این سطح برخورد کرده و بازگشتند، نشان دهنده تلاش‌های ناموفق فروشندگان برای رد شدن از این سطح پشتیبانی است.

بنابراین، شکل‌گیری مجدد مومنتوم صعودی می‌تواند قوای خریداران را تقویت کند تا سطح مقاومت بالای قیمت 1,260 دلاری را مجدداً به چالش بکشند و فرصتی برای بازیابی قیمت را برای هولدرهای اتر فراهم کند.

خرید آنی بیت کوین

با این حال، این نظریه صعودی شدن قیمت، برای تأیید فشار خرید کافی، حداقل به یک کندل سبز بزرگ نیاز دارد.

اگر فروشندگان به تأثیرگذاری بر روی معامله‌گران برای شکستن سطح حمایت پایینی ادامه دهند، ریزش ناشی از آن ممکن است قیمت اتریوم را 12.56 درصد کاهش دهد و به پایین‌ترین سطح قیمت از ماه ژوئن به اینطرف، یعنی قیمت 880 دلار برساند.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اندیکاتورهای میانگین متحرک نمایی (EMA): شیب رو به پایین میانگین متحرک نمایی (20، 50، 100 و 200) روزه، گویای ادامه روند کلی نزولی در قیمت اتریوم  هستند. علاوه بر این، حرکت سریع میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزدیک به قیمت اتریوم، ممکن است فشار فروش بیشتری را بر معامله‌گران وارد کند.

اندیکاتور جهت دار منفی (ADX): شیب‌های اندیکاتور ADX در میانه تداوم کاهش قیمت اتریوم، افزایش را ثبت نکردند؛ که این امر نشان دهنده از بین رفتن مومنتوم نزولی است.

اندیکاتور مکدی (MACD): علیرغم کاهش قابل توجه پرایس اکشن، اندیکاتور MACD خطوط رو به افزایشی را با شیب‌های زیاد و کم نشان می‌دهد که حاکی از شکل‌گیری پایه‌های روندی صعودی است. این واگرایی صعودی ممکن است باعث شود که روندی بازگشتی را از مرز قیمت 1000 دلار داشته باشیم.

محدوده مقاومت کلیدی: بین 1,300 دلار و 1,424 دلار

محدوده پشتیبانی کلیدی: بین 1,000 دلار و 880 دلار

در لحظه بارگذاری این مقاله قیمت اتریوم به دلار در حال نوسان در حوالی 1,080 دلار است.

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریوم، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *