علی‌رغم کاهش قیمت لایت کوین، هش ریت شبکه لایتکوین افزایش یافت

علی‌رغم کاهش قیمت لایت کوین، هش ریت شبکه لایتکوین افزایش یافت | همتاپی

قیمت لایت کوین (LTC) هنوز بازیابی قابل توجهی نداشته است، با این حال، هش ریت (hash rate) شبکه این ارز دیجیتال افزایش یافته و به سطوحی رسیده است که آخرین بار در ماه آگوست 2019 مشاهده شده بود.

اگرچه قیمت لایت‌کوین طی روزهای گذشته اندکی افزایش یافته است اما همچنان نسبت به چند ماه گذشته، بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. از سوی دیگر، هش ریت شبکه آن در یک روند صعودی ثابت بوده است، این امر نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری شرکت‌کنندگان شبکه لایت کوین در مواجهه با نوسانات عظیم این ارز دیجیتال در بازار است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

هش ریت لایت کوین در مسیر بازیابی

طبق داده‌های سایت بیت اینفو چارتز (BitInfoCharts)، هش ریت استخراج لایت کوین در اول فوریه تا 397 تراهش بر ثانیه (Th/s) افزایش یافت. آخرین بار در آگوست 2019 شاهد چنین افزایشی بودیم. علی رغم این که یک هفته بعد اصلاح خفیفی رخ داد، اما ارقام همچنان در همین حدود قرار دارند. علاوه بر این، داده‌های بیشتر نشان می‌دهد که آخرین سطح سختی شبکه، 13.53 میلیون است؛ این سطح آخرین بار در آگوست 2019 مشاهده شده است.

نرخ هش لایت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نرخ هش لایت کوین. منبع: بیت اینفو چارتز

ذکر این نکته ضروری است که هش ریت شبکه لایت کوین در ژوئن 2021 به شدت کاهش یافت و به 170 تراهش بر ثانیه (Th/s) رسید؛ این اتفاق تنها یک ماه پس از رسیدن نرخ هش به 384 تراهش بر ثانیه (بالاترین سطح در دو سال اخیر) و در بحبوحه ممنوعیت همه جانبه ارزهای دیجیتال در چین روی داد.

نمودارهای تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین نشان می‌دهد، از آن زمان، هش ریت و سختی شبکه لایت کوین در بازیابی متوالی قیمت، روند صعودی ثابتی داشته‌اند، هر چند مسیر سختی شبکه چندان هموار نبوده است. در واقع، سقوطی که در هفته آخر ژانویه امسال روی داد نیز نتوانست از روند کلی هش ریت جلوگیری کند و شبکه قوی‌تری را به نمایش بگذارد.

بدون شک عامل اصلی سقوط اولیه آن، هاوینگ دوم شبکه بود. از زمانی که پاداش استخراج شبکه در جولای 2019 نصف شد، نرخ هش و سختی لایت‌کوین کاهش یافت.

قیمت بیت کوین به ریال

دیری نگذشت که لایتکوین از چشم سرمایه‌ گذاران افتاد؛ به طوری که این ارز دیجیتال شانزده ماه پس از رویداد هاوینگ توانست به قیمت سه رقمی دست پیدا کند. با این حال، استخراج لایت کوین در طول سال 2020 سودآورتر شد و در ماه‌های ابتدایی سال 2021 نیز تقریباً در همان سطح باقی ماند. آخرین بهبود یک عامل صعودی بود، زیرا نوسانات شبکه همچنان زیان‌بار بودند.

بروز رسانی میمبل ویمبل (MimbleWimble)

در شرایطی که اکثر قانون‌گذاران در سراسر جهان بصورت آشکارا پروتکل‌های افزایش ناشناسی در شبکه را رد کرده‌اند، لایت کوین با انتشار ارتقاء پروتکل میمبل ویمبل (MWEB) پس از دو سال توسعه، گزینه‌های انتخاب خصوصی را ارائه می‌دهد. این امر اولین بار زمانی اتفاق افتاد که تیم بیم پرایوسی (Beam Privacy) اجرای جالب MWEB را به عنوان بلاک‌های افزودنی (EB) در شبکه لایتکوین در دسامبر 2019 اعلام کرد.

کارشناسان این ارتقاء را تایید می‌کنند. به گفته دیوید بِرکِت (David Burkett)، توسعه‌دهنده اصلی، هدف از بروزرسانی میمبل ویمبل ارتقاء عملکرد لایت کوین است تا به ‌عنوان یک ارز قابل تعویض (fungible currency) در تراکنش‌های روزانه، پرداخت حقوق و حتی خرید املاک و مستغلات مورد استفاده قرار گیرد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش لایت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *